9 حرکت مفید ورزشی برای درمان خار پاشنه

لازم به یادآوری است که خار پاشنه یک بیماری است که به آرامی شروع می شود و بهبود آن فوری نخواهد بود. جراحی آخرین گزینه در درمان این بیماری است. خار پاشنه در طول زمان رشد می کند؛ و این پدیده کاملا طبیعی است هرچند ممکن است تعجب آور باشد. با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه هم می توان التهاب و در نتیجه درد خار پاشنه را کم کرد و هم فرایندهای ترمیمی برای درمان خار پاشنه را با کمک یک سیستم طبیعی و سالم فعال و تقویت کرد. در اوزون درمانی، گاز اوزون به ناحیه دردناک تزریق میشود که در نتیجه درد و التهاب آن کمتر میشود و فرایندهای ترمیمی سریعتر انجام میشود. برای درمان خار پاشنه در صورتی که لازم باشد، تاندون کف پا، عضلات ساق پا و تاندون آشیل کشیده میشود.

شاک ویو درمانی فناوری است که با تحریک تولید فیبروپلاستها در بدن، به فرایند درمانی سرعت میدهد و با تحریک عصبهای پا، درد خار پاشنه را کاهش میدهد. خار پاشنه زائدهای کوچک ناشی از رسوب کلسیم در استخوان پاشنهی پاست که اغلب موارد مشکل خاصی ایجاد نمیکند؛ اما در برخی افراد با درد و التهاب همراه است. وحیده سلام.برای کوچک کردن سینه چند جلسه نیاز هست؟ دو تکنیک جراحی در این مورد استفاده میشود که شامل رها کردن فاشیای پلانتار و برداشتن خار پاشنه است. در این مورد دکتر بهامین عطار یکی از کلینیکهای تخصصی ارتوپدی در این زمینه است که میتواند در این زمینه راهنماییتان کند. امواج شوک (ESWT) و لیزر درمانی برای بیمارانی که مشکلات سلامتی دارند یا پاسخ مثبت از این روش درمانی نگرفته اند ، قابل استفاده است. برای بیمارانی که دارای علائم و شکایاتی هستند که تصور می شود خار پاشنه دارند ، ممکن است برای تشخیص ، از اشعه ایکس پا استفاده شود.

علائم خار پاشنه در مراحل اولیهی این عارضه صبحها یا پس از استراحت در زیر پاشنه احساس درد میکنید. در صورتی که درمان درد پاشنه با استراحت ممکن نشود و حتی با راه رفتن در صبح پس از بیدار شدن نیز بدتر شود، فاشیای پیای پلانتار به طور ناگهانی کشیده میشود که باعث ایجاد فشار روی پاشنه پا نیز میشود. زانوی پای سالم را خم کنید و جلوتر بگذارید به طوری که پای دیگر بدون خم شدن و بلند شدن پاشنه عقب باشد. دیده شدن برآمدگی استخوان در فیلم اشعه ایکس راهی برای اطمینان از وجود خار پاشنه است. برخی از افراد ممکن است شرایطی داشته باشند که هیچ علائمی دیده نشود.

البته نسخه قویتری از داروهای ضدالتهابی است که با تشخیص پزشک تجویز میشود. در صورتی که درد پاشنه پا با درمانهای بدون تجویز پزشک درمان نشود، تزریق کورتیکواستروئیدها تورم ایجاد شده در پا را درمان میکند. اگر احساس درد بیشتر از یک ماه طول بکشد، بهتر است که با پزشک مشورت کنید. استفاده از کفش های نرم همراه با ماساژ ، شکایات بیشتر بیماران را کم می کند. این بیماری با گذشت زمان توسعه یافته و بیشتر خواهد شد. خارپاشنه اغلب موارد، با درمانهای غیر جراحی برطرف میشود. اوزون تراپی، استفاده از کمپرس سرد وماساژ کف پا با استفاده از آب ولرم نیز از التهاب خارپاشنه کم می کند.