19 درمان خانگی خار پاشنه به روش آسان و سریع – سلامت بانوان اوما

بهتره این حرکت کششی رو صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از ایستادن یا راه رفتن انجام بدید. اگر فردی این علائم رو داشته باشه، ممکن هست پزشک برای تشخیص دقیق، از پاشنه پا عکسبرداری کنه. پس بهتره این آمپول رو حتما زیر نظر پزشک دریافت نمایید. این حرکت رو 10 ثانیه نگه دارید و به مدت 20 بار تکرار کنید. بهتره کمپرس یخ رو 10 دقیقه بر روی پاشنه پا نگه دارید و هر یک ساعت یکبار، این کار رو تکرار کنید تا درد و ناراحتی ناشی از خار پاشنه بهبود پیدا کنه. ماساژ باید به گونه ای باشد که گویی قصد کندن یک بافت سفت زیر دستتان را دارید . بسیاری از افراد خواهان این هستند که با استفاده از اطلاعات خود از به وجود آمدن خار پاشنه جلوگیری کنند. به وجود آمدن خار پاشنه هنگامی رخ می دهد که رسوبات کلسیم در انتهای پایین استخوان پاشنه جمع شود.

برای تعیین پارگیهای آرنگ کف پا، التهاب یا رسوب کلسیم استفاده میشود. گاهی اوقات برای خار پاشنه از تزریق کورتیکواستروئید (Corticosteroid) استفاده میشه. گاهی از زالودرمانی برای تسکین درد خار پاشنه استفاده میشود. تزریق استروئیدها گاهی درد را به طرز چشمگیری کاهش میدهد؛ اما اثرات این درمان موقتی خواهد بود. کاهش وزن در درمان بیماری خارپاشنه بسیار کمککننده خواهد بود. برخی از بیماریهای زمینهای: بیماریهایی مثل آرتریت واکنشی، ورم کف پا، روماتیسم ستون فقرات و بیماری فورستیر ( سخت شدگی تاندونها و لیگامانها) هم ممکن هست باعث ایجاد خار پاشنه شوند. درمانهای موثری برای این بیماری موجود می باشد که به توضیح آن میپردازیم. تحقیقات نشان داده است که درمان با کریولتوسنتور یک گزینه درمانی کارآمد و یک منبع معتبر برای افراد مبتلا به ورم مفاصل کف پا که خار پاشنه دارند می باشد.

پوشیدن کفش پاشنه بلند و پنجه باریک برای افراد مبتلا به خار پاشنه ممنوع است. کفش نامناسب: معمولا پوشیدن کفشی که مناسب با اندازه پاها نباشه نمیتونه حمایت خوبی رو از پا و پاشنه پا به وجود بیاره و ممکنه باعث ایجاد خار پاشنه بشه. زیرا تزریق بیش از حد استروئید میتونه احتمال پارگی تاندون رو افزایش بده. زیرا فشار اضافی و زیاد میتونه باعث درد و ناراحتی بیشتر در پاشنه پا بشه. انعطاف پذیری متوسط: کفشی که تهیه میکنید باید دارای مقداری انعطاف پذیری و خم شدگی باشه تا بتونه در هنگام راه رفتن و خم شدن پای شما، مقاومت خاصی داشته باشه و از ایجاد فشار به پاشنه پا جلوگیری کنه. افراد مبتلا علاوه بر این اقدامات ساده باید از انجام فعالیت بدنی در زمانی که درد حاد دارند به شدت اجتناب کنند.

ارتوپد خوب شرایط شما را بررسی کرده و متناسب با شدت عارضه تان درمان قطعی خار پاشنه را برایتان آغاز می کند. بنابراین اگر از درد زیادی رنج می برید و یا این درمان ها برای کاهش درد شما تاثیرگذار نبود ، به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. شما می توانید پس از درمان با استفاده از موارد ذکر شده با انجام تمرین های ورزشی مداوم و استفاده از کفی های طبی یا پدهای طبی به نتیجه نهایی در درمان خارپاشنه دست پیدا کنید. این روش برای درمان درد خار پاشنه موثر است و التهاب آسیب های بافت نرم را در عرض چند روز کاهش می دهد.