19 درمان خانگی خار پاشنه به روش آسان و سریع – سلامت بانوان اوما

زالواندازی در دو طرف تاندون آشیل و به خصوص در کنار داخلی پا انجام میشود و باعث کاهش التهاب و در نتیجه تسکین درد بیمار میشود. • ارتز: ارتوزهای سفارشی مخصوص برای اصلاح ناهنجاریهای ساختاری اصلی دامن زننده به التهاب آرنگ کف پا درون کفش قرار داده میشود. جز لاینفک درمان خار پاشنه کفی طبی است که موجب قرار گرفتن کف پا در وضعیت بهتری شده و از فشار وارده به فاسیتپلانتار میکاهند. کفشهای ورزشی طبی که کاملاً اندازهی پا باشند و با خوبی پاشنه و قوس کف پا را در بر بگیرند و از طرفی فشار واردشده به کف پا را کنترل کنن بهترین گزینه برای خار پاشنه هستند. سر پا باشید. داشتن شغلی که شما را ملزم به راه رفتن زیاد یا ایستادن بر روی سطح سفت بکند، مانند معلم، پیشخدمت یا کارگر کارخانه بودن، در بروز این عارضه بیتأثیر نیست. اما هنگام نشستن و یا ایستادن به مدت طولانی، این درد بازگشت کرده و بسیار ناراحت کننده می شود.

به طور تیپیک بیمار مشخصات بیماری خار پاشنه خود را به صورت دردی تیز و خنجری و عمیق در ناحیه داخلی کف پا و نزدیک به پاشنه پا بیان میکند که این درد در هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب شدت بیشتری دارد و با اندکی راه رفتن و فعالیت کردن بهبود نسبی میابد اما با ایستادن طولانی مدت و قدم زدن مسافتهای طولانی مجددا تشدید میشود. اگرچه تزریق کورتیکواستروئید می تواند به بسیاری از افراد مبتلا به خار استخوان کمک کند ، اما تعداد دفعات دریافت شما محدودیت دارد. برای درمان این عارضه از درمان گیاهی خارپاشنه و مداخلات پزشکی استفاده می شود و مهمترین نکته این است که با رعایت نکاتی نگذارید به این عارضه مبتلا شوید. سن: سن همراه با عوامل دیگر می تواند سبب ایجاد خارپاشنه شود و خارپاشنه در زنان و مردان مسن تر شایع است.

تا حد امکان از مصرف چربیها پرهیز کنید و در عوض میوهها و سبزیجات تازه همراه با نان سبوسدار را در رژیم غذایی خود قرار دهید. ۲. یک خودکار را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با پایتان خودکار را بردارید به صورتی که همه انگشتان پا در اطراف خودکار قرار بگیرند. برخی تمرینات خار پاشنه که باعث کشش آرام عضلات پشت ساق و فاسیای پلانتار میشوند، به تسکین درد بیمار کمک میکنند. در این حالت باید در پشت ساق، احساس کشش کنید. عمل جراحی میتواند به صورت آزاد کردن عضلات پشت ساق برای افزایش قابلیت انعطاف مچ پا باشد و یا به صورت آزاد کردن فاشیای پلانتار برای افزایش قابلیت انعطاف فاشیا انجام شود.

در صورت توصیهی پزشک، وزن خود را کاهش دهید. به این معنا که در صورت تشخیصی بودن شرح حال و معاینه، حتی اگر خار پاشنه در عکس دیده نشود، تشخیص بیماری خار پاشنه برای بیمار مطرح است. پزشک به شما انجام عکس برداری از کف پا را پیشنهادمیکند ؛ برای تشخیص اینکه آیا داشتن علائم خار پاشنه پا ، علت پاشنه درد شما است و یادلایل دیگری دارد. پوشیدن کفش نامناسب هنگام راه رفتن روی سطوح سخت و صاف فشار مضاعفی را به رباط کف پا وارد میکند و به التهاب آن میانجامد. نمک اپسوم می تواند پاشنه شما را تسکین دهد و آرام کند و همچنین می تواند التهاب را کاهش دهد. • تمرینهای کششی: با انجام تمرینهای کششی ساق پا میتوان درد را کاهش داد و دوران بهبود را کوتاه کرد.