19 درمان خانگی خار پاشنه به روش آسان و سریع – سلامت بانوان اوما

در اغلب مواقع خار پاشنه با مشکل دیگری به نام پلانتار فاشیاتیس (Plantar Faciatis) یا همان التهاب فاشیای کف پا همراه است. به طور کلی، ورزشکاران بیشترین در معرض خطر خار پاشنه هستند، اما مردم عادی نیز در زندگی روزمره با آن مواجه می شوند. خارپاشنه یکی از مشکلات رایج بین ورزشکاران است، اما این بدان معنا نیست که افراد عادی دچار این مشکل نمی شوند. بنابراین، اگر متوجه یکی از این نشانه ها شدید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید. در حقیقت، اگر حرفه ای نیستید، پس باید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت نیز در آن وجود داشته باشد.

این تزریق در دردناکترین قسمت لیگامان کف پا تزریق میشود و بلافصله پس از انجام تزریق، محل تزریق پانسمان میشود. معمولا پس از تزریق، حدود 3-5 روز طول می کشد تا کورتیزون اثر کند. پیشنهاد این است که یک روز در هفته هیچ کاری انجام ندهید تا عضلات شما زمان بهبودی داشته باشند. از تمرینها و دیگر روشهای فیزیوتراپی برای تسکین درد خار پاشنه پا بهره گرفته میشود.انجام حرکتهایی که موجب کشش عضلههای ساق پا میشود، درد را تسکین میدهد و به بهبودی بیمار کمک میکند. اگر هیچ یک از درمان های فوق سبب بهبودی کامل نگردید، بسته به شرایط بیمار ، ناحیه ملتهب یا خار پاشنه می تواند به صورت جراحی برداشته شود.

چه زمانی نیاز است برای درمان خارپاشنه به دکتر مراجعه کنم؟ پاشنه ما ساختارهای زیادی دارد که باعث می شود تزریق تبدیلی به چالشی برای پزشک شود. اکثر ما با اینمشکل روبرو هستیم که به مقدار کافی مواد غذایی قلیایی دریافت نمی کنیم. جهت بهبود این عارضه رژیم غذایی خاصی توصیه نمیشود، مگر اینکه اضافه وزن داشته باشید. با این وجود، این درمان خیلی توصیه نمی شود زیرا همیشه نتایج مثبتی ندارد. بنابراین، در بلند مدت به خوبی درمان های خانگی نیست. سعی کنید از راه های طبیعی خانگی برای درمان خارپاشنه استفاده کنید. یکی از روشهای خانگی نهایی برای خارپاشنه، کاهش وزن است (8 رژیم لاغری سریع و موثر). یکی از روشهای درمان گیاهی خارپاشنه ، استفاده از کاکتوس است. درمان در بیشتر بیماران بدون نیاز به عمل جراحی موفقیت آمیز است.

استفاده از طب سوزنی با روش های تن و تانگ و با شیوه های چینی موجب درمان و کاهش درد خار پاشنه در تعداد زیادی از بیماران خار پاشنه می شود . آمار نشان می دهد که بیش از 90 درصد از بیماران بدون عمل جراحی بهبود یافته اند. آنها می توانند به کنترل اسیدیته در بدن شما کمک کنند و سطح قلیایی بدن را بهبود می بخشند. کفی و کفش طبی: کفی طبی ساخته شده برای هر بیمار که داخل کفش وی قرار داده میشود برای اصلاح ناهنجاریهای ساختاری اصلی به وجود آورنده بیماری و رفع خار پاشنه پا مفید است و با ایجاد Elevation و کشش در نیام کف پایی به کاهش التهاب و درد ناشی از خار پاشنه کمک میکند. کشش را ۵ بار روی این پا تکرار کنید ، سپس پای دیگر را بالا آورده و این حرکت را تکرار کنید .