19 درمان خانگی خار پاشنه به روش آسان و سریع – سلامت بانوان اوما

به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی، روغن نارگیل می تواند به کاهش خارپاشنه کمک کند و درد ناشی از خارپاشنه را کاهش دهد. زردچوبه دارای املاح ضد التهابی است که باعث می شود یکی از مهم ترین داروهای خانگی برای خارپاشنه به حساب بیاید و به کاهش درد و التهاب خارپاشنه کمک می کند. به همین دلیل است که یکی از عالی ترین درمان های خانگی برای خار پاشنه است. این روش را به صورت روزانه دو بار تکرار کنید. انجام دادن حجامت با کاهش التهاب در پاشنه تاثیر بسیاری در درمان خار پاشنه پا دارد در اکثر اوقات انجام دادن یک بار حجامت کافی است اما در صورت نیاز ممکن است تکرار شود محل انجام دادن حجامت می تواند در دو طرف تاندون آشیل (مخصوصا سمت داخل پا) باشد.

انجام حرکت کششی مخصوص درمان درد خار پاشنه پا نیز به اندازه کشش عضله ساق پا مفید است و علائم اکثر بیماران را تسکین میدهد. چای یونجه گیاهی است که حاوی سلنیوم و کلسیم است که برای تشکیل استخوان سالم بسیار مفید است. تزریق می تواند بسیار دردآور باشد، زیرا دقیقا در بالای خار پاشنه و نزدیک به استخوان است. علاوه بر این، به گردش خون کمک می کند. مصرف روزانه غذاهایی که دارای اسید چرب امگا 3 هستند به کاهش درد و التهاب خارپاشنه کمک می کند. این کار را روزانه انجام دهید تا درد برطرف شود. قبل از رفتن به رختخواب، از این درمان به صورت روزانه استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که درمان های سنتی خار پاشنه پا، درمان قطعی نبوده و بیشتر به تسکین درد کمک می کنند. زیره سیاه و سفید شامل بسیاری از ترکیبات ضد التهابی است که به درمان سریع خارپاشنه کمک می کند.

استفاده از حمایت های قوس در کفش خود و انجام تمرینات کششی نیز ممکن است به تسکین درد کمک کند.داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS)، مانند ایبوپروفن (به عنوان مثال موترین یا آسپرین) و ناپروکسن اغلب برای کاهش التهاب در رباط استفاده می شود. پاشنه پا یک مثال است. انجام این کار باعث سوختگی پوست میشود برای تاثیر بیشتر این روش از یخ برای مدت زمان ۳تا ۴مرتبه در یک روز استفاده کنید. افرادی که برای درمان بیماری خار پاشنه از روش طب سوزنی استفاده میکنند، معمولاً 5 تا 10 جلسه 20 تا 30 دقیقهای تحت درمان قرار میگیرند که در این مدت پزشک مربوطه سوزنهایی را در کانالهای انرژی پا و ساق پا به خصوص در ماهیچههای ساق، قرار میدهد تا دردهای ایجاد شده در این ناحیه کاهش یافته و از بین برود. این بیماری به عنوان التهاب پلانتار شناخته شده است و گاهی اوقات با بروز خار پاشنه در ارتباط است.بیماران مبتلا به خار پاشنه اغلب در ناحیه کف پای خود، مخصوصا در ناحیه پاشنه احساس درد می کنند.

هدف ازانجام این روش قراردادن چسب ها در ناحیه ای است که کف پا نمیتواند بیش از حد کشیده شود و از ایجاد آسیب دیدگی ها بعدی به ناحیه کف پا و ناحیه متصل به پاشنه جلوگیری میشود. شیر غنی از کلسیم است بنابراین انتخاب فوق العاده ای است. یاختههای استخوانساز تشکیل استخوان میدهند و نتیجه نهایی پدید آمدن استخوان (یا کلسی شدن یعنی انباشت نمکهای کلسیم در بافت) درون آرنگ کف پا یا در زائده پاشنه است. شاک ویو تراپی با وارد کردن ضربهی بسیار کوچک به بافت آسیب دیده از التهاب آرنگ کف پا عمل کند. مانند سایر مواد ضروری در این لیست، این ماده نیز بسیار ضد التهابی است.