کلینیک ارتوپدی فنی آتل

روش دیگر استفاده آن است که مقداری سرکه سیب را در یک تشت کوچک حاوی آب گرم بریزید و پای خود را برای پنج تا ده دقیقه درون آن قرار دهید. سپس، پای آسیب دیده خود را 5 تا 10 دقیقه در وان قراردهید. ۱. در حالت نشسته پایی که درد دارد را روی زانوی سالم بگذارید سپس پنجه پایتان را با دست بگیرید و به آرامی به طرف خود بکشید تا فاسیای پلانتار در حالت کشیدگی قرار بگیرد. زالواندازی در دو طرف تاندون آشیل و به خصوص در کنار داخلی پا انجام میشود و باعث کاهش التهاب و در نتیجه تسکین درد بیمار میشود.

از این درمان یک بار در روز تا زمانی که از درد رهایی پیدا کنید، استفاده کنید. حوله را در یک سطل آب جوش بشویید و سپس خشک کنید. خار پاشنه و سرکه سیب: میتوانید یک حوله کوچک را آغشته به سرکه سیب کنید و در طول شبانهروز درون کفش خود قرار دهید. حوله نازکی را بین یخ و پاشنه بگذارید، یخ را به طور مستقیم بر روی پوست قرار ندهید. تا حد امکان از مصرف چربیها پرهیز کنید و در عوض میوهها و سبزیجات تازه همراه با نان سبوسدار را در رژیم غذایی خود قرار دهید. ۲. یک خودکار را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با پایتان خودکار را بردارید به صورتی که همه انگشتان پا در اطراف خودکار قرار بگیرند.

برای مشاهده دمپایی مخصوص خار پاشنه کلیک کنید. خارپاشنه بیشتر در افراد چاق و افرادی که پیاده روی زیاد، سریع و شدید دارند مشاهده می شود. تنها در صورتی که درمان خانگی جوابگو نباشد، ممکن است مداخله پزشکی لازم باشد. چگونه میتوان از شاک ویو برای درمان خار پاشنه استفاده لازم را کرد؟ ما با در نظر گرفتن بهترین تیم حرفه ای و استفاده از بروزترین دستگاه های دنیا می توانیم فعالیت های فیزیوتراپی و شاک ویو را برای خار پاشنه شما انجام دهیم. ۳. سعی کنید با استفاده از انگشت شست پایتان حروف الفبا را در هوا بنویسید. برای کاهش درد میتوانید از استامینوفن استفاده کنید. زمانی که فرد، مدت زمانی پیاده روی کرده و پاها گرم می شود، این درد کمتر می شود. روی صندلی بنشینید و پای دردناک را روی زانوی پای دیگر بگذارید.

اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محلّ ماساژ، اثر درمانی را بسیار بیشتر می کند. اگر اضافه وزن دارید سعی کنید با یک برنامه غذایی صحیح وزن خود را کم کنید. حدود 70 درصد بیمارانی که دچار دردکف پا هستند دارای خار در پاشنه پای خود هستند که در عکس برداری توسط اشعه ایکس میتوان این خار رامشاهده کرد و اقدامات لازم را برای درمان خار پاشنه پا انجام داد. لیگامان کف پا در شرایط عادی مانند ضربهگیر به گونهای عمل میکند که حمایت لازم را از قوس کف پا به عمل میآورد. این درد معمولا هنگام بیدار شدن از خواب بیشتر است و باعث ناراحتی بیمار در راه رفتن می شود. گفته میشود دردهایی که با استراحت و یا هنگام شب تشدید میشوند و با فعالیت کردن بهبود نسبی میابند، اصطلاحا دردهایی سرد هستند و برای درمان آنها میبایست از گرمی استفاده شود.