کفش مخصوص خارپاشنه، راهی آسان و کم هزینه برای درمان خارپاشنه

البته درمان های بسیاری برای خار پاشنه وجود دارد که ما شاک ویو را برای شما پیشنهاد میکنیم. باید بدانید در رابطه با تعداد جلساتی که شما لازم است عرض دستگاه شاک ویو استفاده کنید و نتیجه مثبتی در روند درمانی خود داشته باشید ، با توجه به موارد متفاوتی ، مختلف می باشد. نکته بعدی در مورد نحوه درمان خارپاشنه استفاده از روغن دانه انگور است. سرما درمانی و استفاده از کمپرس آب سرد یکی از روش های ساده خانگی برای درمان و تسکین درد خارپاشنه می باشد. طبق اعلام آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا، پزشک تنها در صورت عدم موفقیت سایر روش های فوق، جراحی را توصیه می کند. محل تزریق می تواند متغیر باشد، اما بیشتر پزشکان آن را به قسمت انتهایی، قسمت داخلی یا میانی پاشنه تزریق می کنند. همان طور که ذکر کردیم ممکن است درمان خار پاشنه برای بسیاری از افراد توسط درمان های اولیه مانند استراحت کردن ، کمپرس یخ یا مصرف دارو های ضد التهابی و تمرینات کششی باعث بهبودی شود.

بسیاری از افراد جهت رهایی از خارپاشنه، درمان های زیادی را تجربه کرده اند.قطعاً امروزه یکی از درمان های مؤثر و کارآمد خارپاشنه، فیزیوتراپی می باشد. اغلب، تداوم روغن مالی، به تنهایی بیماری را درمان میکند. به طور تیپیک بیمار مشخصات بیماری خار پاشنه خود را به صورت دردی تیز و خنجری و عمیق در ناحیه داخلی کف پا و نزدیک به پاشنه پا بیان میکند که این درد در هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب شدت بیشتری دارد و با اندکی راه رفتن و فعالیت کردن بهبود نسبی میابد اما با ایستادن طولانی مدت و قدم زدن مسافتهای طولانی مجددا تشدید میشود. اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محل ماساژ، اثر درمانی را بیشتر میکند. عمل جراحی میتواند به صورت آزاد کردن عضلات پشت ساق برای افزایش قابلیت انعطاف مچ پا باشد و یا به صورت آزاد کردن فاشیای پلانتار برای افزایش قابلیت انعطاف فاشیا انجام شود.

عملکرد فاسیای پلانتار حفظ قوس کف پا است. جراحی بافت همبند کف پا: در این جراحی، التهاب فاسیا که منجربه درد شده درمان میشود. سطوح ناهموار فشار مضاعفی را به پا وارد میکنند و در نتیجه درد بروز مییابد. اضافه وزن ناشی از بارداری باعث ایجاد فشار و آسیب بر بافت پا میشود. این کار باعث کاهش فشار از فاشیا پلاتر و رفع خار پاشنه می شود. ۱. استراحت و کاهش فعالیتهایی که باعث وارد آمدن فشار به پا و پاشنه پا میشود. سایر عواملی که خطر ایجاد خار پاشنه را افزایش میدهند شامل موارد زیر است: سن بالا، انواع خاصی از ورزشها که باعث وارد شدن فشار زیاد به پا و پاشنه پا میشود همچون رقص باله و دویدن در مسافتهای طولانی، اختلالات فیزیکی پا از جمله صاف بودن کف پا، وجود قوس بیش از حد کف پا و نیز الگوی اشتباه در هنگام راه رفتن، اضافه وزن و چاقی و نیز شغلهایی که با راه رفتن و ایستادنهای طولانی مدت همراه هستند، استفاده از کفشهای نامناسب و نیز برخی از بیماریها مثل دیابت و آرتروز، فرد را مستعد ایجاد بیماری خار پاشنه میکنند.

شایعترین علت خار پاشنه پا وارد آمدن فشارهای تکراری و مداوم به پا در اثر راه رفتن، دویدن و پریدن است. اگر درد التهاب آرنگ کف پا یا خار پاشنه پا پس از چند ماه درمان محافظهکارانه همچنان ادامه داشته باشد، احتمالاً پزشک داروهای استروئیدی ضدالتهاب (کورتیکواستروئید) را به پاشنه تزریق خواهد کرد. اگر شما هم در اطراف پاشنه پای خود احساس درد میکنید، این نشانه میتواند شروع خار پاشنه باشد چرا که یکی از متداولترین علل درد پاشنه، خار پاشنه است. به این معنا که در صورت تشخیصی بودن شرح حال و معاینه، حتی اگر خار پاشنه در عکس دیده نشود، تشخیص بیماری خار پاشنه برای بیمار مطرح است.