کفش مخصوص خارپاشنه، راهی آسان و کم هزینه برای درمان خارپاشنه

1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه را در یک فنجان شیر مخلوط و سپس روی حرارت کم گرم کنید. اجازه دهید چند ساعت بماند و سپس پاشنه را شستشو دهید. مقداری برگ کلم را روی شعله کم قرار دهید تا نرم شود. تاندون آشیل (تاندون اتصال عضلات ساق پا به پاشنه) نیز ممکن است در ایجاد درد پلانتار فاسیا دخیل باشد، پوشیدن کفش با پاشنه نرم و پشتیبانی ضعیف از قوس پا نیز می تواند منجر به التهاب فاسیا پلانتار شود.التهاب پلانتار فاسیا توسط خار پاشنه ایجاد نمی شود. خار پاشنه یکی از رایجترین علل درد پاشنه پا است که با درد و التهاب نوار بافتی ضخیمی، موسوم به پلانتار فاسیا یا آرنگ یا رباط کف پا، همراه است که از ابتدا تا انتهای کف پا کشیده شده است و استخوان پاشنه را به پنجه و انگشتان وصل میکند. در عوض، خارپاشنه، نیام کف پا را آزرده می کند و باعث التهاب در آن ناحیه می شود و شرایطی دردناک که به عنوان فاشیایتیس پلنتار شناخته می شود را ایجاد می کند.

ممکن است برای کاهش التهاب ودرد ناشی از آن، تزریق کورتیزون در محل آسیبدیدگی تجویز شود. برگ های کلم سبز بهترین درمان های خانگی برای خار پاشنه می باشند زیرا به کاهش درد و التهاب ناشی از خارپاشنه می پردازند. کفش مناسب کفشی است که شما بتوانید به صورت طبیعی با آن راحت بروید کفش هایی که دارای پاشنه های سخت هستند مانند کفش های مخصوص کوه نوردی یا کفش های دارای پاشنه استیل میتوانند باعث درد پاشنه پا و تشدید درد خار پاشنه پا شوند پس باید از پوشیدن این کفش ها جلوگیری کنید. بی تردید این ادویه دارای توانایی های بالقوه بسیاری در درمان بیماری و پخت و پز است (39 خواص زنجبیل | نحوه مصرف زنجبیل).

زنجبیل یکی از محبوب ترین ادویه های موجود در آشپزخانه است. درمان اولیه در منزل شامل متوقف کردن فعالیت های پای خود و گذاشتن یخ به مدت 15 تا 20 دقیقه سه یا چهار بار در روز برای کاهش تورم است. سرکه سیب، درد و التهاب را در این ناحیه، کاهش می دهد. با این وجود، این درمان خیلی توصیه نمی شود زیرا همیشه نتایج مثبتی ندارد. امروزه مراکز بسیاری کفش هایی برای درمان خارپاشنه تولید نموده و به بازار عرضه کرده اند. پاشنه را با این برگ ها بپوشانید و از گاز استریل برای بستن پا استفاده کنید. ترکیبی از این سه ماده یکی از بهترین درمان ها برای رفع خارپاشنه می باشد. درمان امواج ضرب دار شامل یک سری امواج فشاری انحصاری می باشند و از طریق دسته ای که روی محدوده آسیب دیده به حالت چرخشی حرکت می کند، ایجاد می شوند. قسمتی از یک پارچه را در روغن خیس کنید.

در پایان اگر سوالی در مورد خار پاشنه دارید می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله مطرح فرمایید. به همین دلیل است که یکی از عالی ترین درمان های خانگی برای خار پاشنه است. برای آشنایی و کسب اطلاعات دقیق در باره بیماری خارپاشنه و اطلاع از روش های تشخیص بیماری خارپاشنه و بهترین راه درمان قبل از عمل جراحی حتما این ویدیو را تا آخر ببینید. طبق یک قانون، تقریبا هر دردی که در شب و با استراحت بیشتر میشود و با فعالیت، گرمکردن و مانند آن کمتر میشود، دردی است که سرد و راه درمان آن هم استفاده از گرما است. گاهی در این استخوان، یک زایده خار مانند تشکیل می شود که دردناک شده و می تواند در راه رفتن اختلال ایجاد کند. خار پاشنه جزو بیماریهایی است که میتواند فرد را بسیار اذیت کند. این درد ، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار شدید است.