کفش مخصوص خارپاشنه، راهی آسان و کم هزینه برای درمان خارپاشنه

این عارضه صبح ها و زمان بیدار شدن از خواب شدت بیشتری داشته و هر چه زمان میگذرد از شدت درد کاهش پیدا میکند .در مواقع بلند کردن و حمل اشیاء سنگین و دویدن و یا راه رفتن بر روی سطوح غیر هموار دردهای ناشی از خار پاشنه افزایش پیدا میکند . مهمتر این است که به صورت غیر تهاجمی درمان شود. کفش مخصوص خارپاشنه به صورت تخصصی و در مراکز ارتوپدی ساخته می شود. همچنین ترکیب نصف لیوان سرکه سیب با نصف لیوان آب ولرم و نمک می تواند در کاهش رسوب کلسیم و بهبود خار پاشنه پا مفید باشد. فاسیا از ناحیه کف پا تا انگشتان امتداد دارد که در مواقعی که دچار التهاب میشود و مدت زمان وجود التهاب نیز طولانی میشود باعث ایجاد رسوب کلیسم در محل برخورد پاشنه پا با فاسیا شده که این انباشت بیش از حد کلیسم موجب ایجاد یک ضایعهای خار مانند در استخوان کف پا میشود ک به خار پاشنه معروف است .

خارپاشنه بیماری است که به دلیل فشار نامتناسب بر روی پا، ایجاد می شود. معمولا این بیماری در خانم ها و آقایانی که از کفش های نامناسب استفاده می کنند، شایع تر است. این کفش بر اساس اندازه گیری میزان فشاری که بر پا وارد می شود، ساخته می شود. کفی کفش باید به گونه ای طراحی شود که قسمت وسط آن دارای قوس باشد که موقع بلند شدن پنجه پا از روی زمین و قرار گرفتن پاشنه بر روی زمین، فشاری به قسمت کف و مچ پا وارد نشود. ولی در واقع بهترین درمان خانگی برای خار پاشنه ماساژ یخ و ماساژ با استفاده از یک بطری آب معدنی یخ زده می باشد ،و البته نیاز به دستگاه شاک ویو تراپی ، لیزر و کفی طبی اغلب جز جدانشدنی درمان خار پاشنه می باشد.

بسیاری از بیمارانی که از درمان های خار پاشنه خسته شده اند و همچنان درد دارند با کمک ازن درمانی پاشنه می توانند بهبود قابل توجهی در درد پاشنه خود پیدا کنند. ما در گروه مرکز تخصصی ارتوز و پروتز سلیمانی، این امکان را برای بیمارانی که با این معضل در ارتباطند قرار دادیم تا با خیالی راحت و اعتماد به کادر تخصصی موجودف به بهترین نحو مشکل خود را برطرف نمایند. همچنین به هنگام عصر و شب، درد شروع شده و افزایش پیدا میکند و حتی پس از نشستنهای طولانی مدت نیز، بیشتر خود را نشان میدهد. متاسفانه استفاده از کفش های نامناسب که کف صاف دارند و فاقد لژ هستند، در میان خانمها و آقایان روز به روز در حال افزایش است و همین امر باعث ایجاد فشار بر روی پا و خار پاشنه می شود.

امروزه استفاده از کفش های نامناسب میان آقایان و خانم ها باعث شیوع ایجاد این عارضه شده است. بهترین و کم هزینه ترین روش جهت درمان و پیشگیری از این عارضه استفاده از کفش مخصوص خارپاشنه است. اغلب اوقات پاشنه پا باعث درد نمی شود؛ درد موجود ,ناشی از آسیب هایی است، که به دنبال این عارضه پیش می آیند. جراحی خار پاشنه چیست؟ یکی دیگر از راههای خلاص شدن از خار پاشنه، استفاده از سنگ پا است. ادونس کلینیک(گروه سلیمانی) با سالها تجربه در زمینه تولید انواع کفش های طبی و خار پاشنه، بهترین کفش ها را با بهترین کیفیت برای بیماران تولید می نماید. کفش مخصوص خارپاشنه باید طبق اصولی طراحی و تولید شود. ویژگی های یک کفش طبی خوب جهت درمان خارپاشنه که به صورت استاندارد طراحی شده است، به شرح ذیل می باشد.