کفش مخصوص خارپاشنه، راهی آسان و کم هزینه برای درمان خارپاشنه

همانطور که بر روی مبل یا صندلی نشسته اید پای مبتلا را رو پای سالم بگذارید و با دست کف پایتان را به بالا خم کنید تا تاندون کف پا کشیده شود در این حالت ۳۰ ثانیه بمانید، سه بار در روز و هر بار ۵ نوبت این ورزش را انجام دهید. در این حالت ۳۰ ثانیه بمانید، سه بار در روز و هر بار ۵ نوبت این ورزش را انجام دهید. این درمان ها تحت هدایت دستگاه های فلوروسکوپی و سونوگرافی انجام می شود و میزان موفقیت قابل توجهی دارند و شامل تزریق پلاکت و ازون و فاکتورهای رشد سلولی می باشند که موجب ترمیم و از بین رفتن التهاب منطقه درگیر می شود.

آنها اغلب ازدردهای شدیدی که بعداز برخاستن ازجای خود درکف پا برای مدت طولانی دارند گلایه میکنند. علیرغم درمانها و ورزشهای ذکر شده درصدی از مبتلایان خارپاشنه به درمانهای معمول پاسخ نداده و نیاز به درمان های اینترونشنال دارند. در موارد بسیار سرکش و عدم پاسخ به درمان از تکنیک های پیشرفته تر رادیوفرکوئنسی و یا روش کرایو (سرما) استفاده می شود. بعد از انجام این روش ، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا شما بتوانید به طور طبیعی و با درد کمتری در پاشنه پا راه بروید. در گذشته خارهای استخوانی متداولترین علت درد پاشنه پا شناخته می شد و تنها راه درمان آنها را عمل جراحی باز می دانستند (در روش قدیمی) که در این عمل زائده خاری از استخوان پاشنه پا برداشته می شد لیکن بسیاری از افراد دارای خار استخوانی پاشنه پا هستند و هیچ علامت یا دردی در پاشنه پا ندارند.

بنابراین در بسیاری ازافراد روش های کاهش درد برای درمان کفایت می کند. تا این قسمت تمام روش های درمان قطعی خارپاشنه پا را ذکر کردیم. پزشک برای اطمینان ازاینکه درد پاشنه پا براثر خارپاشنه است یادلیل دیگری دارد انجام تست های عکس برداری را به بیمار توصیه میکند. اگرچه ابتلا به التهاب پلانتار فاسیا به علت پاشنه درد بدیهی به نظر میرسد، اما پاشنه درد علل بالقوه دیگری نیز دارد. خار پاشنه : فاسیای کف پا در حقیقت ، باندی پهن در کف پا می باشد که از پاشنه پا تا نوک انگشتان پا امتداد یافته است ؛ حال آن که چنانچه فاسیا دچار التهاب شود و این التهاب تداوم یابد ؛ می تواند موجب نشت و رسوب کلیسم در نقطه پیوند فاسیا به پاشنه پا شده و به خار پاشـنه بدل گردد. قرار دادن پا در حمام گرداب گرم بهطور مستقیم در جریان فوران آب میتواند به افزایش گردش خون و استراحت و نرم کردن پلانتار فاسیا کف پا کمک کند.

آتل شبانه : آتل مانع کوتاه شدن تاندون کف پایی میشود. این توده استخوانی که باعث ایجاد درد در ناحیه پاشنه و کف پا میشود و محل اصلی آن در زیر پای فرد بوده، اغلب ممکن است به صورت قلاب مانند، قفسه مانند یا طبقهای باشد که محل رشد آن از زیر پاشنه پا به سمت وسط پا یا همان قوس کف پا است. اغلب تعیین محل دقیق درد پاشنه پا دشوار است، چرا که یا کل قسمت کف پا دردناک است یا درد بصورت تیر کشیدن تا پاشنه می باشد. خار پاشنه یکی از آزاردهنده ترین عوارضی است که سالانه شمار زیادی از افراد را درگیر می کند.حتما شما هم که عنوان درمان قطعی خار پاشنه پا را جستجو کرده اید ،از این عارضه رنج میبرید و به دنبال یافتن درمان قطعی این مشکل هستید.شما میتوانید با خواندن این مقاله با راه های متفاوت و موثری در زمینه ی درمان قطعی خار پاشنه پا آشنا شوید.