کفش مخصوص خارپاشنه، راهی آسان و کم هزینه برای درمان خارپاشنه

این خار در عکسبرداری با پرتو ایکس به طور واضح دیده میشود. فاسیای پلانتار، لیگامانی بلند و نازک است که در زیر پوست کف پا قرار گرفته است. این کفش کاملا با قسمت کف و قوس پا متناسب است. کفشهای نامناسب یا اشتباه پوشیدن کفشها، بهویژه پوشیدن کفشهایی که از قوس کف پا حفاظت نمیکنند. در کف پا غشایی محکم وجود دارد که پاشنه پا را با انگشتان پا متصل می کند. روش دیگر استفاده آن است که مقداری سرکه سیب را در یک تشت کوچک حاوی آب گرم بریزید و پای خود را برای پنج تا ده دقیقه درون آن قرار دهید. در کلینیک ارتوپدی فنی اسیاتیک، بررسی دقیق بیومکانیکال با استفاده از اسکن فشاری پا صورت می گیرد. در معاینه، پاشنه پا در هنگام لمس عمقی دردناک و حساس است.

لیزر سرد: برای کاهش درد موضعی، روی بافتهای عمقی کار میکند و به ترمیم زخم کمک میکند. پد خار پاشنه: قرار دادن پد در کفش ضربههای وارده هنگام راه رفتن را ملایمتر میکند اما در کاهش التهاب نیام کف پا تاثیر ندارد. ۱. استراحت و کاهش فعالیتهایی که باعث وارد آمدن فشار به پا و پاشنه پا میشود. سایر عواملی که خطر ایجاد خار پاشنه را افزایش میدهند شامل موارد زیر است: سن بالا، انواع خاصی از ورزشها که باعث وارد شدن فشار زیاد به پا و پاشنه پا میشود همچون رقص باله و دویدن در مسافتهای طولانی، اختلالات فیزیکی پا از جمله صاف بودن کف پا، وجود قوس بیش از حد کف پا و نیز الگوی اشتباه در هنگام راه رفتن، اضافه وزن و چاقی و نیز شغلهایی که با راه رفتن و ایستادنهای طولانی مدت همراه هستند، استفاده از کفشهای نامناسب و نیز برخی از بیماریها مثل دیابت و آرتروز، فرد را مستعد ایجاد بیماری خار پاشنه میکنند.

۲. یک خودکار را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با پایتان خودکار را بردارید به صورتی که همه انگشتان پا در اطراف خودکار قرار بگیرند. چند قطعه سنگ گرد را روی زمین ریخته و سعی کنید با انگشتان پا آن ها را بردارید. ۳. سعی کنید با استفاده از انگشت شست پایتان حروف الفبا را در هوا بنویسید. ما امروزه جملات زیادی می شنویم در مورد درمان خانگی خار پاشنه با سرکه سیب، درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی، درمان خار پاشنه با ابغوره و درمان خار پاشنه با صابون، درمان خار پاشنه با ماساژ شیشه اب یخ زده و…

با این حال، اگر هیچ یک از داروهای خانگی برای خارپاشنه نتواند نتایج مثبت داشته باشد، می توانید از جراحی استفاده کنید. برای تشخیص بیماری خار پاشنه از شرح حال و معاینه بالینی استفاده میشود و مشاهده خار پاشنه در عکس پا همیشه ارتباطی با علایم ندارد. همان طور که گفتیم دیده شدن خار پاشنه در عکسبرداری لزوما به معنای وجود بیماری خار پاشنه نیست. گاهیاوقات علیرغم این که درد و سایر علایم بیماری خار پاشنه وجود دارد ولی در عکسبرداری خار پاشنه قابل مشاهده نیست که به این حالت، سندروم خار پاشنه گفته میشود. افراد، معمولاً در مورد درد سوزش مانند و تیزی که موقع ایستادن بعد از نشستن طولانی ایجاد میشود، شکایت میکنند. به طور تیپیک بیمار مشخصات بیماری خار پاشنه خود را به صورت دردی تیز و خنجری و عمیق در ناحیه داخلی کف پا و نزدیک به پاشنه پا بیان میکند که این درد در هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب شدت بیشتری دارد و با اندکی راه رفتن و فعالیت کردن بهبود نسبی میابد اما با ایستادن طولانی مدت و قدم زدن مسافتهای طولانی مجددا تشدید میشود.