چند راهکار ساده جهت درمان خار پاشنه

تست های عکس برداری دیگرمانند ام آر آی و فراوادرمانی معمولا برای مشخص شدن خارپاشنه ضروری نیست واین تست ها زمانی نیاز است که خارپاشنه در مراحل تشخیص اولیه مشخص نشود . پزشک برای اطمینان ازاینکه درد پاشنه پا براثر خارپاشنه است یادلیل دیگری دارد انجام تست های عکس برداری را به بیمار توصیه میکند. در برخی حالات که هنوز بیماری پیشرفت چندانی ندارد، ممکن است که فرد کاملا بدون علامت باشد و بیماری وی،به طور اتّفاقی در عکس ساده رادیولوژی تشخیص داده شود. درد خار پاشنه ، در لبه داخلی پاشنه یا مرکز آن است. همچنین، به کاهش درد و کاهش خطر عفونت کمک می کند. علاوه بر این، خطر ابتلا به عفونت و تورم مربوط به خارپاشنه را کاهش می دهد. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که زمینه ابتلا به بیماری خارپاشنه را فراهم می سازند ؛ در ذیل به مهم ترین آن ها اشاره داشته ایم.

همچنین ابتلا به دیابت در این روند موثر است و یا کارهایی که نیاز به ایستادن بیش از حد شما در طول روز دارد. کشش در این مورد بسیارمهم است چندین نوع تمرین کششی وجود دارد که باعث درمان خارپاشنه میشود، چند نمونه ازآنها در ادامه توضیح داده شده است نیازی نیست که همه این تمرینات را انجام دهید تعدادی ازاین تمرینات دارای اثرات مشابه هستند اما بایدامتحان کنید که کدامیک می تواند موثرترین وبهترین بهبودی را داشته باشد باید تمرینی را انتخاب کنید که تعادل در بدن شما ایجاد کند و همه ماهیچه هارا دربرگیرد حرکات اصلاحی کششی باید به آرامی انجام شوند.

شاک ویو درمانی همچنین با از بین بردن رسوبات کلسیمی و با معکوس کردن شرایط متابولیکی بحرانی در رشته های ماهیچه ای که باعث ایجاد تنش و حساسیت در آن ناحیه شده بود، موجب می شود که رسوب کلسیم ایجاد شده در خار پاشنه پا از بین برود. این درد به علت تورم این منطقه و بافت های اطراف آن که در هنگام راه رفتن، دویدن یا رانندگی ایجاد شده است دیده می شود. داروهای ضد التهاب بدون نسخه (OTC) می توانند به شما در تسکین درد و ناراحتی پاشنه کمک کنند. در صورتی که به نظر میرسد مصرف این دارو تاثیری در تسکین درد شما ندارد مصرف آنها را متوقف کنید. در اینجا هفت روش برای درمان قطعی خار پاشنه پا را در اختیارتان قرار میدهیم تا به شما در تسکین و بهبود درد کمک کند.

دکتر محمد ابراهیم طاهریان در درمان این دسته از عارضه ها بهترین عملکرد را دارد. برای مشاوره خاصتر درباره خار پاشنهتان یا پلانتار فاسیا کف پا با دکتر خود مشورت کنید. دکتر محمد ابراهیم طاهریان بهترین متخصص ارتوپد در تهران و از حاذق ترین پزشکان این حوزه می باشند ؛ شما همراهان عزیز که از مشکل خارپاشنه رنج می برید می توانید با مراجعه به مطب ایشان از خدمات بهینه ای بهره مند شده و از درد مزمن ناشی از این بیماری رهایی یابید. خار پاشنه یک مشکل غیرطبیعی استخوانی است که در اثر کمبود کلسیم در قسمت زیرین پاشنه ایجاد می شود. از آن جایی که طراحی کف پا طوری نیست که بتواند وزن اضافی را تحمل کند، افراد مبتلا به اضافه وزن نیز در خطر بیشتری برای بروز خار پاشنه قرار دارند.