چطور خار پا را درمان کنیم؟

بعلاوه این حرکت را می توانید در هنگامی که پای خود را در آب گرم و سرکه سیب قرار داده اید، نیز انجام دهید. کاکتوس، از جمله گیاهانی است که دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی بوده و با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار بوده و مقاوم است.مقاومت این گیاه، همان اثر بخشی دارویی آن محسوب می شود. کورتیزون داروی ضد التهاب است و از طریق کاهش التهاب پاشنه، موجب کاهش درد میشود اما تأثیر آن موقت است. تزریق کورتیزون در صورت عدم بهبودی با روشهای گفته شده قبلی از این دارو استفاده میشود. این توده استخوانی که باعث ایجاد درد در ناحیه پاشنه و کف پا میشود و محل اصلی آن در زیر پای فرد بوده، اغلب ممکن است به صورت قلاب مانند، قفسه مانند یا طبقهای باشد که محل رشد آن از زیر پاشنه پا به سمت وسط پا یا همان قوس کف پا است. صافی کف پا و یا برعکس زیاد بودن قوس کف پا هردو موجب بهم خوردن دینامیک پا شده، راه رفتن با الگوی غلط و نامناسب، افزایش وزن و راه رفتن با پای برهنه از عوامل مستعد کننده ابتلا به خار پاشنه و التهاب غلاف کف پا هستند.

همچنین می توانید آتل های مخصوصی داشته باشید که پای شما را خم می کند تا کف پا و عضلات ساق پا کشیده شود. اگر بدن شما قلیایی باشد، کلسیم را جذب می کند که تأثیر قابل توجهی در استخوان ها دارد. اسید آلفا لینولینیک در روغن دانه کتان باعث کاهش علائم التهاب، تورم و درد می شود. خار پاشنه پا Heel spur یکی از شایعترین علل درد پاشنه پا بوده که با درد و تورم رباط کف پا (رباطی که استخوان پاشنه را به انگشتان وصل میکند) همراه است. بلکه دارای خواص زیادی می باشد که یکی از آنها این است که دارای خاصیت ضد التهابی است که درد و تورم خار پاشنه را التیام می بخشد بعلاوه موجب سلامت استخوان ها برای جلوگیری از پیش روی خار پاشنه می شود. مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل بروفن، مفنامیک و ایندومتاسین این داروها علایم را از بین برده و درد را به طور موقت کاهش می دهند اما علت اصلی را از بین نمیبرند.

در صورتی که به نظر میرسد مصرف این دارو تاثیری در تسکین درد شما ندارد مصرف آنها را متوقف کنید. مصرف چربیها را کمتر کنید و ویتامین C بیشتری مصرف کنید، به طوری که میتوان گفت این فعالیتها از بازگشت مجدد جلوگیری میکند. گرفتن خودکار با پا: یک خودکار را روی زمین قرار دهید و با پاها آن را از زمین بردارید بهطوری که کل انگشتان پا اطراف خودکار را بگیرد برای پنج ثانیه خودکار را به همین حالت نگه دارید. این وضعیت را به مدت سی ثانیه نگه دارید. این وضعیت را ده ثانیه نگه دارید، سپس استراحت کنید. پاهای صاف: شکل پا می تواند خطر ایجاد این وضعیت را در صورت عدم انعطاف پذیری تاندون آچیلی پا، بدتر کند. درد خار پاشنه، به صورت دردی مبهم است اما گاهی هم به صورت دردی تیز حس می شود و فرد ابراز می دارد که چیزی همچون سوزن درون پاشنه پاست که بر اثر فشارهایی مثل راه رفتن، درد ایجاد می کند.

برای درمان خارپاشنه بهتر است شبها قبل از خواب انجام شود و ماساژ تا جذب کامل روغن به پوست ادامه پیدا کند. اکثر بیماران این تمرین را در ماه اول 4 تا 5 بار در روز انجام میدهند و سپس انجام آن را به روشی نیمه منظم، 3 تا 4 بار در هفته، پی میگیرند. می توان به جای آب یخ زده از پک های ژلی یخ (cold pack) که در داروخانه ها فروخته می شوند نیز استفاده کرد این پک ها بعد از هر بار استفاده باید در فریزر گذاشته شوند. استفاده از یخ: در یک لیوان بستنی، آب بریزید و در فریزر قرار دهید . استفاده از آب گرم: استفاده از آب گرم بهترین و مؤثرترین روش است، بهطوری که اگر هر روز عصر یا صبح یا قبل از بیرون آمدن از رختخواب، به مدت پانزده دقیقه پاهایتان را در آب گرم قرار دهید. افرادی که از خار پاشنه رنج میبرند, ممکن است دچار درد شدید و ناگهانی شوند,زمانی که می ایستند درد به طور کلی افزایش می یابد.