هر آنچه که در مورد درمان خارپاشنه باید بدانید

تزریق کورتیکواستروئید خار پاشنه را درمان نمی کند، اما می تواند به برخی از دردهای پاشنه پا کمک کند. محل تزریق می تواند متغیر باشد، اما بیشتر پزشکان آن را به قسمت انتهایی، قسمت داخلی یا میانی پاشنه تزریق می کنند. اما باید ورزش مناسب بدن خود را انتخاب کنید. یک پا را به آرامی در جلوی پای دیگر بگذارید و به جلو تکیه دهید، دستان خود را روی دیوار و تقریبا در تراز با شانه های خود قرار دهید. لیزر سرد: برای کاهش درد موضعی، روی بافتهای عمقی کار میکند و به ترمیم زخم کمک میکند. درمان خار پاشنه با لیزر پرتوان مؤثرترین درمان برای التهاب تاندون است چون ترمیم بافت را در سطح سلولی (نظیر غضروف) تحریک میکند. حرکتهای کششی. انجام حرکتهایی که موجب کشش عضلههای ساق پا میشود، درد را تسکین میدهد و به بهبودی بیمار کمک میکند.

در بیشتر موارد تداوم روغنمالی، به تنهایی بیماری را درمان میکند. لذا وجود خار پاشنه در همه افراد طبیعی است و لزوما باعث ایجاد درد و بیماری نمیشود بلکه در کسانی که فعالیت زیادی دارند و مسافتهای زیادی را میپیمایند و نیز در افراد چاق که پاهایشان وزن زیادی را متحمل میشود، فاسیای پلاتار در محل اتصال به خار پاشنه دچار ابرانگیخته شده و دچار التهاب میشود. چه عواملی باعث ایجاد خار پاشنه میشود؟ سایر عواملی که خطر ایجاد خار پاشنه را افزایش میدهند شامل موارد زیر است: سن بالا، انواع خاصی از ورزشها که باعث وارد شدن فشار زیاد به پا و پاشنه پا میشود همچون رقص باله و دویدن در مسافتهای طولانی، اختلالات فیزیکی پا از جمله صاف بودن کف پا، وجود قوس بیش از حد کف پا و نیز الگوی اشتباه در هنگام راه رفتن، اضافه وزن و چاقی و نیز شغلهایی که با راه رفتن و ایستادنهای طولانی مدت همراه هستند، استفاده از کفشهای نامناسب و نیز برخی از بیماریها مثل دیابت و آرتروز، فرد را مستعد ایجاد بیماری خار پاشنه میکنند.

همان طور که گفتیم دیده شدن خار پاشنه در عکسبرداری لزوما به معنای وجود بیماری خار پاشنه نیست. زمانیکه این رباط در معرض کشش بسیار قرار گیرد، در قسمت کف پا امکان ایجاد خار پاشنه وجود دارد. این حرکت را 10 بار تکرار کنید، حالا موقعیت پا را تغییر دهید تا پای دیگر جلو باشد. کشش را 5 بار برای این پا تکرار کنید، سپس پای دیگر را در این حالت قرار دهید و این پا را دراز کنید. کشش در صبح، بعد از ظهر و عصر در طولانی مدت می تواند به شما در کاهش درد پاشنه پا کمک کند. با این وجود بهترین راه برای درمان قطعی خار پاشنه مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد می باشد.شما می توانید به منظور آشنایی با معیارهای بهترین متخصص ارتوپد،مقاله ی یافتن بهترین متخصص ارتوپد را مطالعه نمایید. بعد از انجام عمل چندین هفته طول می کشد تا بتوانید به صورت طبیعی راه بروید و درد کمتری داشته باشید.

به دنبال آن التهاب و درد ایجاد میشود. به دنبال ایجاد التهاب در این ناحیه، رسوب کلسیم بیشتری صورت میگیرد و خار پاشنه برجستهتر میشود. تحقیقات نشان داده است که کریوتراپی یک گزینه درمانی مناسب برای افرادی مبتلا به فاشیا پلانتر است که خار پاشنه دارند. متداولترین روش جدا کردن رباط فاشیا پلانتر از استخوان پاشنه و درآوردن خار پاشنه با ابزار ویژه است. همچنین می توانید اسپلینت های مخصوصی بپوشید که پای شما را انعطاف پذیر نگه دارد تا فاشیا پلانتر و ماهیچه ساق پا در شب کشیده شود. عملکرد فاسیای پلانتار حفظ قوس کف پا است. ممکن است این ورزش های فیزیوتراپی از جمله حفظ تعادل ،تمرینات استقامتی و برنامه های دیگری که مربوط به خار پاشنه باشد. خار پاشنه و التهاب فاسیا در کف پا معمولاً توسط پزشک با توجه به علائم، شرححال و معاینات بالینی تشخیص داده میشود.