هر آنچه که در مورد درمان خارپاشنه باید بدانید

بهترین درمان برای خار پاشنه، درمان گیاهی خانگی است. کاهش یا توقف فعالیت هایی که درد را بدتر می کنند، اولین قدم در کاهش درد است. گرم نگه داشتن پا و حجامت هم می تواند در کاهش درد بسیار موثر باشد. گوجه فرنگی در بهبود درد و درمان خار پاشنه موثر است. خار پاشنه ، که طول آن تا 2 سانتی متر نیز می رسد ، ازآنجا که بسیار آهسته شکل می گیرد تشخیص آن می تواند سخت باشد. سپس، سنگ پا را خیلی آهسته روی ناحیه خار پاشنه بکشید. شما می توانید هر کدام از این داروهای گیاهی را در ناحیه پاشنه پا اعمال کنید.

در این بخش از سلامت 10 درمان خانگی و گیاهی از دل نسخه های طب سنتی برای خار پاشنه پا وجود دارد. برای خار پاشنه به چه دکتری مراجعه کنیم؟ با این وجود بهترین راه برای درمان قطعی خار پاشنه مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد می باشد.شما می توانید به منظور آشنایی با معیارهای بهترین متخصص ارتوپد،مقاله ی یافتن بهترین متخصص ارتوپد را مطالعه نمایید. بسیاری از مراجعه کنندگان ما این مشکل را دارند . ما در گروه مرکز تخصصی ارتوز و پروتز سلیمانی، این امکان را برای بیمارانی که با این معضل در ارتباطند قرار دادیم تا با خیالی راحت و اعتماد به کادر تخصصی موجودف به بهترین نحو مشکل خود را برطرف نمایند.

کاکتوس، از جمله گیاهانی است که دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی بوده و با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار بوده و مقاوم است.مقاومت این گیاه، همان اثر بخشی دارویی آن محسوب می شود. این تمرین بهتر است در صبح و قبل از ایستادن یا راه رفتن انجام شود. خارپاشنه یک زائده استخوانی در ناحیه پاشنه پا است و موجب ایجاد درد و ناراحتی در کف پا می شود.خارپاشنه موجب التهاب کف پا می شود که عامل اصلی درد در حین راه رفتن می باشد.شدت درد در بیماری خارپاشنه، در مرکز پاشنه یا لبۀ داخلی پا بیشتر از سایر نقاط کف پا می باشد و در هنگام راه رفتن فشار درد بیشتر می شود. اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محلّ ماساژ، اثر درمان خار پاشنه پا با طب سنتی را بسیار بیشتر می کند. بنابراین روغن کتان می تواند به کاهش درد و التهاب ناشی از خارپاشنه کمک کند.

سرکه سیب، درد و التهاب را در این ناحیه، کاهش می دهد. برای استفاده از سرکه سیب، کمی از آن را روی پارچه حوله ای ریخته و این پارچه آغشته به سرکه سیب را درون کفش خود بگذارید و سعی کنید در طی روز این رطوبت از بین نرود. بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند و سپس آنرا باز کنید. همچنین برای پیادهروی، از کفشهای مناسب استفاده کنید تا از فشار و صدمه به کف پا جلوگیری کنید. افرادی که از خار پاشنه رنج میبرند, ممکن است دچار درد شدید و ناگهانی شوند,زمانی که می ایستند درد به طور کلی افزایش می یابد. البته استفاده از روغن های گیاهی در هنگام شب و زمان خواب ، بهتر است به منظور کاهش درد و اثر دهی بیشتر، می توانید کمی زنجبیل یا دارچین به روغن اضافه کرده و روی پاشنه پا زده و روی آن را بپوشانید.