هر آنچه که در مورد درمان خارپاشنه باید بدانید

کاکتوس، از جمله گیاهانی است که دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی بوده و با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار بوده و مقاوم است.مقاومت این گیاه، همان اثر بخشی دارویی آن محسوب می شود. این قرص گیاهی که با نام حب المقل نیز شناخته می شود حاوی گیاهان دارویی از جمله مقل ارزق، هلیله کابلی، سورنجان، کتیرا، انجیر و .. است و با پاکسازی بدن از اخلاط زائد و رسوبات مضر، می تواند به بهبود بسیاری از بیماری ها از جمله خارپاشنه کمک کند. همچنین انجام پاشویه با دم کرده بومادران یا اسطوخدوس در تشت از جنس رویی می تواند برای تسکین درد و التهاب بسیار موثر عمل کند. حجامت و زالو درمانی با کاهش سریع التهاب در پاشنه پا، باعث از بین رفتن این بیماری میشوند. خار پاشنه پا و درمان آن با برخورد محافظه کارانه میسر است.

کفش نامناسب: با استفاده از کفش های بدون پاشنه و یا پاشنه بلند (به ویژه آن هایی که دارای پاشنه های نازک و بلند هستند) می توانند خار پاشنه کفش را افزایش دهند. ESWT روش جدیدی است که شاک ویوها با ابزاری خاص، از طریق پوست به ناحیه آسیب دیده پا فرستاده می شوند. نکته جالب اینجاست که بسیاری از افراد طب سوزنی را یک روش امروزی برای تسکین درد در نظر می گیرند. نقطه ای حساس در پاشنه که می تواند هنگام پوشیدن کفش و پابرهنه راه رفتن حس گردد. هنگامی که کلسیم در قسمت پایین استخوان پاشنه پا رسوب کند، در دراز مدت سبب تشکیل یک زائده ی استخوانی می شود، که به خار پاشنه معروف است.در حال حاضر شیوع این عارضه به علت پوشیدن کفش های غیر استاندارد (خصوصا کفش هایی با پاشنه های نازک و بلند) افزایش یافته است.

از آنجا که یکی از مهم ترین دلایل خار پاشنه تجمع اخلاط سوداوی در نواحی پایین تنه است، شربت آنتی سودا می تواند با پاکسازی بدن از سودا، به بهبود خار پاشنه کمک کند. این برش را میتوان داخل پا یا پایین کف پا ایجاد کرد. در صورتی که شما روزی دو بار این کار را انجام دهید به بهبود سریع تر خار پاشنه کمک خواهد کرد و به این ترتیب از میزان دردی که در دوران بهبود احساس میکنید کاسته خواهد شد. در نتیجه استفاده مداوم از سرکنگبین بهبود خار پاشنه و بیماری های ناشی از عدم تعادل مزاج را مشاهده خواهید کرد. در قسمت پاشنه ی پا یک زائده ی استخوانی شکل می گیرد، که اصطلاحا به آن خار پاشنه می گویند.خار پاشنه از رایج ترین ناهنجاری های مربوط به پا می باشد که عمدتا با درد، التهاب و احساس سفتی در ناحیه ی پاشنه ی پا همراه است.روش های درمانی گوناگونی برای رفع این عارضه وجود دارد.درمان خار پاشنه با روش های گیاهی از معمول ترین روش های درمانی می باشد، که با استقبال بی نظیری از سوی عوام مردم روبه رو است.در این مقاله به تفصیل به بررسی دلایل ایجاد، علائم، پیش گیری خار پاشنه و هم چنین چندین روش گیاهی برای درمان آن پرداخته شده است.

خار پاشنه چیست و چگونه به وجود می آید؟ بدون درمان، خارهای پاشنه پا میتوانند فعالیت شما را به میزان قابل توجهی محدود کنند، زیرا بسیاری از بیماران نمیتوانند هیچ وزنی را روی پای آسیب دیده تحمل کنند. در کنار انجام بعضی از حرکات ورزشی استقامتی مخصوص قوزک پا به کاهش درد و بهبودی خار پاشنه پا کمک می کند. شما می توانید برای دریافت انواع کفش و کفی های طبی و اورتوز، به کلینیک تخصصی فوق تخصصی دکتر میر مراجعه کنید. در بعضی از موارد نادر، پارگی کامل پاشنه گزارش شده است که به همین دلیل است که شما به طور کلی نباید بیش از سه تزریق انجام دهید. به همین دلیل شربت سودا می تواند تا حد زیادی به شما در بهبود بیماری های سوداوی کمک کند. در صورتی که دچار یبوست مزمن هستید، می توانید از قرص اطریفل مقل ملین استفاده کنید. شاک ویو موج انرژی بسیار کوتاه اما شدیدی است که سریعتر از سرعت صوت حرکت میکند.