هر آنچه که در مورد درمان خارپاشنه باید بدانید

چاقی: هر یک کیلو اضافه وزن به معنای تحمیل فشار بیشتر روی لیگامان کف پا است. استفاده از یخ:در یک لیوان بستنی ، آب بریزید و در فریزر قرار دهید . شما همچنین می توانید 1 قاشق غذا خوری از سرکه سیب و عسل را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و آن را دو بار در روز برای 1 یا 2 هفته بنوشید. خار پاشنه، معمولا در بخش انتهایی پاشنه و مانند یک برآمدگی استخوانی است که در این ناحیه ایجاد می شود. همچنین، دستگاه های ارتوپدی و یا استفاده از کفش های مخصوص، کمک می کند تا فشار زیاد از ناحیه پاشنه به کف پا گسترش پیدا کرده و همچنین سبب کاهش فشار در تاندون آشیل و بخش دردناک پشت پاشنه می شود. درمان از طریق یخ و اعمال آن در ناحیه پاشنه پا می تواند باعث کاهش درد و التهاب شود. در اغلب موارد پزشک به شما توصیه میکند با اقداماتی مانند استفاده از کمپرس سرد، استراحت، و اعمال فشار بر محل جراحی، التهاب و درد بعد از جراحی را کاهش دهید.

کاهش وزن:در درمان خارپاشنه موثر است. برای درمان این عارضه از درمان گیاهی خارپاشنه و مداخلات پزشکی استفاده می شود و مهمترین نکته این است که با رعایت نکاتی نگذارید به این عارضه مبتلا شوید. درد خار پاشنه را با روش های خانگی و درمان های گیاهی می توان کاهش داد. 3- حجامت یا زالواندازی:انجام این دو کار با کاهش سریع التهاب در پاشنه پا، اثر بسیار عالی در از بین رفتن بیماری دارد. مهمترین زمانهایی که بیمار باید حرکت کششی را انجام دهد، صبحها پیش از برداشتن نخستین گام و شروع راه رفتن و همچنین پیش از ایستادن پس از نشستن برای مدتی طولانی است. استراحت:اولین قدم در درمان خار پاشنه، استراحت است در بسیاری از موارد دیده شده که استراحت به تنهایی حتی دردهای شدید را از بین برده است. در اکثر مواقع به جز میخچه و دیگر درد های ناحیه پا، خار پاشنه، دلیل عمده درد در ناحیه پاشنه است و البته هیچ خاری در پاشنه فرو نرفته است و این درد ها تنها به دلیل ایستادن و راه رفتن طولانی مدت و سایر شرایط نامناسب در ناحیه پاشنه پا ، ایجاد می شود.

به همین ترتیب، در افراد ورزشکار مبتلا به خار پاشنه، کفش های ورزشی با کفی های نرم و کمکی می تواند در کاهش سوزش بافت های التهابی پاشنه کمک کند. شاک ویو از دستگاه هایی بسیار پرکاربرد برای بهبود عارضه های مختلف ، کاهش دردهای عضلانی-اسکلتی و بهبود التهاب های مزمن است که متخصصین مراکز درمانی و فیزیوتراپی از مزیتهای آن برای درمان دردهای مزمن بهره میبرند . آنان پس از مطمئن شدن از وجود این دو عارضه بررسی خواهند کرد که چرا شما مستعد مبتلا شدن به خار پاشنه هستید و سپس برنامه درمانی را برای کاهش احتمال حملههای آتی تدوین میکنند. فیزیوتراپی پس از جراحی به منظور کاهش درد و تورم ضروری است و به شما کمک میکند زودتر سرپا شوید. همچنین استفاده از مواد غذایی حاوی کلسیم به درمان خار پاشنه کمک میکند. درمان جراحی در اکثر موارد آخرین گزینه به شمار می رود. گاهی اوقات پزشک به منظور کسب نتایج دلخواه از روشهای جراحی بالا به صورت ترکیبی استفاده میکند.

در هر نوع درمان خانگی بهتر است چند روز درمان را پیگیری کنید تا به نتیجه دلخواه رسیده و درد در نواحی مختلف کاهش پیدا کند. بعد از این که پزشک علت ایجاد خار پاشنه را تشخیص داد، ممکن است برای کاهش التهاب و درد عضلانی، تزریق استروئید به پا یا مصرف قرصهای استروئیدی را تجویز کند. استفاده از پد پاشنه:پد مخصوص خار پاشنه را می توانید از داروخانه ها تهیه نموده، به طور دایم در کفش خود استفاده کنید. در مواردی که درد ناشی از خارپاشنه پا شدید باشد، متخصص ارتوپدی ممکن است از شما بخواهد تا زمانیکه علائم شما بهبود پیدا کنند به پای خود استراحت دهید. خار پاشنه اغلب با پلانتار فاسیا همراه می باشد التهابی دردناک که از بافت های فیبری و هم بندی که در امتداد پا وجود دارد آغاز شده و تا پاشنه پا امتداد پیدا می کند. پس از پیاده روی طولانی و دیگر شرایط ذکر شده، بخشی از پا در این ناحیه دچار التهاب شده و در صورتی که مدت زمان این التهاب طولانی باشد، امکان تراکم کلسیم افزایش پیدا می کند.