هر آنچه که در مورد درمان خارپاشنه باید بدانید

شما میتوانید به منظور از طریق راه های ارتباطی که در قسمت ارتباط با ما آمده شده است با کلینیک دکتر میر در تماس باشید. علایم، شامل دردی خنجری و تیز می­باشد که معمولاً صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و به هنگام برداشتن اولین قدم درد شدیدی کف پای بیمار (بخصوص قسمت داخلی) را فرا میگیرد و بیمار در کف پا کشش و سوزش شدیدی احساس می کند. این درد هنگامی که صبح و پس از بیدار شدن روی پای خود میایستند، ایجاد میشود و سپس به درد خفیفی تبدیل میشود. بسیاری از افراد علائم این بیماری را صبح هنگام بیدار شدن و پا روی زمین گذاشتن بیشتر حس می کنند، در طول روز این درد کمتر می شود و شب افزایش پیدا می کند و احساس درد بلافاصله بعد از نشستن های طولانی مدت بیشتر ظاهر می شود، این درد شبیه فرو رفتن چاقو یا سنجاق است.

این حالت معمولاً با فاشیا پلانتار اتفاق می افتد، بیماری که باعث ایجاد التهاب در کف پا، به خصوص پاشنه پا می شود. برامدگی استخوانی اسکلتی منتشر ایدیوپاتیک: بیماریی است که باعث کلسیفیکاسیون (رسوب کلسیم) غیر طبیعی و تشکیل استخوان (برامدگی استخوانی) در بافت نرم اطراف مفاصل ستون فقرات و اسکلت محیطی می شود. اسپوندیلیت آنکیلوزان: یا روماتیسم ستون فقرات، بیماری مفصلی پیشرونده، مزمن و خود ایمنی که اغلب ستون فقرات و استخوانهای لگن را درگیر میسازد. به وجود آمدن خار پاشنه در ورزشکاران بسیار رایج می باشد و اغلب ورزشکاران از این بیماری رنج می برند. بسیاری از افراد در توصیف درد خار پاشنه و پلانتار فاشیاتیس میگویند این درد طوری است که انگار چاقو یا سوزن در ته پایشان فرو میرود. درد شدید در پاشنه خود احساس میکنند، بهخصوص زمانیکه به پاشنه خود فشار میآورند؛ افراد این درد را مانند فرو رفتن سوزن در کف پا تشبیه میکنند.

• حساسیت در کف پاشنهی پا که موجب سخت شدن راه رفتن در حالت پابرهنه میشود. خارپاشنه از عوامل ناراحت کننده ایست که برای خیلی از افراد پیش می آید و باعث سخت شدن راه رفتن و درد شدید می شود، برای درمان گیاهی خارپاشنه پیشنهادهای مختلفی وجود دارد، درمان های ورزشی و چیزهایی که باید رعایت شوند هم اهمیت دارند، به بررسی علل و عوامل خارپاشنه، چیستی و نکات مختلف مربوط به آن می پردازیم و روش ها خانگی و گیاهی موثر برای بهبود آن را معرفی می کنیم. خار پاشنه نوعی زایده استخوانی است که در پاشنه پا به وجود می آید و باعث ناراحتی و درد در کف پا می شود، در واقع نشت کلسیم در استخوان باعث این اتفاق می شود و به طور مستقیم توسط فشار عضلات و رباط ها در مدت زمانی طولانی ایجاد می شود، این بیماری با گذشت زمان بیشتر می شود و حتی می تواند تا حدود دو سانتی متر رشد کند.

برخی بیماری ها مانند آرتریت واکنشی یا سندرم رایتر، روماتیسم ستون فقرات، بیماری هیپر استوز اسکلتی ایدیوپاتیک منتشر و پلانتار فاشیاتیس باعث ایجاد خارپاشنه می شوند. کفش نامناسب: پوشیدن کفش های نامناسب که از پا محافظت نمی کنند و باعث لغزش پا می شوند می تواند منجر به خار پاشنه شود. خار پاشنه پا معمولاً با درمان محافظهکارانه قابل معالجه است. نوشیدن ترکیب سرکه سیب با عسل و آب هم می تواند موثر باشد، این کار را هم روزی دو بار و برای یک تا دو هفته انجام دهید. اگر روی سطوح سخت فعالیت های راه رفتن، دویدن یا پریدن به طور مکرر انجام شود باعث فرسودگی پاشنه پا می شود، آسیب و ضربه به پاشنه پا و پارگی غشایی که آن را می پوشاند عامل دیگری در ایجاد خار پاشنه است، جنسیت هم عامل موثری است زیرا زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می شوند. خرداد 17, 1400 بیماری های قابل درمان با طب سوزنی کدامند؟