متخصص جراحی زانو و لگن

این درمان معمولاً برای ورم کف پایی است که به درمانهای آسانتر پاسخ نداده است بکار می رود. برخی از درمانهای بیماری که از سوی پزشک به بیمار توصیه میشود و جزو متداولترین روشهای درمان است شامل؛ انجام فیزیوتراپی، کایروپراکتیک، تمرینات کششی، استفاده از تِیپ ورزشی (taping & strapping) به منظور استراحت ماهیچه های پا و تاندون های تحت فشار و همچنین استفاده از اسپلینت یا آتل شبانه است. که بهتر است فرد بیمار این کار را شبها قبل از خواب انجام دهد، گرم نگه داشتن موضعی محل درد با پوشیدن جوراب های پشمی یا قرار دادن تکه های پشم در کفش و زیر پاشنه پا، حجامت و زالو اندازی در اطراف تاندون پا، پرهیز از مصرف غذاهای سرد و همچنین استفاده از کلسیمهای طبیعی. در این بیماری پینه استخوانی در اثر ضخیم شدن بافت جهت حفاظت بیشتر از ناحیه تحت فشار تشکیل میشود که فرسودگی مفصلها با گذشت زمان باعث میشود این زائده ها به تاندونها، اعصاب و رباطهای مجاور کف پا، فشار بیاورد و فرد با آسیب دیدگی بافت، درد، ورم و پارگی رباط پا مواجه شود.

کفی دمپایی خار پاشنه سبک، ضخیم و دارای خاصیت الاستیکی هستند. علاوه بر این کفش ها، اگر تمایل دارید در فصلهای بهار و تابستان از صندل و دمپایی استفاده کنید و به دلیل داشتن این بیماری، از خرید این محصولات امتناع میکنید، بهتر است پوشیدن صندل خارپاشنه را امتحان کنید که هم استاندارد و طبی بوده و هم برای افراد دارای این عارضه طراحی شده است. از پوشیدن کفشهای بدون قوس و کاملا تخت یا پاشنه بسیار بلند برای طولانی مدت اجتناب کنید. درد ناشی از خار پاشنه در اغلب موارد بدون نیاز به جراحی و با کمک روشهای دیگر بهبود مییابد.

یکی از روشهای درمان عمل جراحی هست ولی ما توصیه می کنیم که حتما قبل از انتخاب گزینه عمل جراحی حتما روشهای درمانی دیگر را امتحان کنید. خار پاشنه اغلب بدون نیاز به جراحی و با ورزش، فیزیوتراپی و کفشهای مخصوص درمان میشود. فیزیوتراپی پس از جراحی به منظور کاهش درد و تورم ضروری است و به شما کمک میکند زودتر سرپا شوید. دراین عمل جراحی (جراحی گاستروکنمیوس) ، مکان ماهیچه های پشت ساق پا افزایش داده میشود به دلیل اینکه جای این ماهیچه ها تنگ میباشد و باعث ایجاد فشار برروی کف پا میشونداین عمل جراحی برای بیمارانی که درانعطاف کف پا وکشیدگی ساق پا دچا رمشکل هستند نتیجه بخش خواهد بود.

دراین عمل جراحی یک یا دوتا ازماهیچه هایی پشت ساق پا وسعت داده میشود تاباعث افزایش حرکت زانو شوند.این جراحی هم میتواندبه صورت باز ویا با ایجادشکاف کوچک وتوسط آرتروسکوپ انجام شود آرتروسکوپ دوربین کوچکی است که درون مفصل قرارمیگیرد وبه وسیله آن میتوان داخل مفصل را درروی یک صفحه نمایش مشاهده کرد وعمل جراحی را انجام داد.پزشک درمورداینکه کدام نوع عمل جراحی برای شمامناسب ترمیباشد توضیح خواهد داد. می توان از کفی های طبی نیز بدین منظور استفاده کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده برای درمان در طب سنتی، پزشکان متخصص به این نتیجه رسیدهاند که این بیماری مزاج سردی دارد و میتوان با تداوم روغن مالی و ماساژ پاشنه پا، آن را درمان کرد. خار پاشنه اغلب به دلیل التهاب فاسیای کف پا ایجاد میشود؛ درنتیجه علل ایجاد آن با علل التهاب فاسیا یکسان است: کشیدگی عضلات و رباطهای پا، کشیدگی بافت همبند کف پا و پارگی مکرر غشایی که استخوان پاشنه را میپوشاند.