متخصص جراحی زانو و لگن

مصرف (یا تزریق) مقادیر بیش از حد استروئید برای بدن مضر است و حتی میتواند آسیب فاسیت پلانتر را شدید کند و در واقع مشکل شما را بدتر کند. آیا ورزش کردن بیش از حد به پا صدمه میزند؟ معمولا بیمار و دکتر در تشخیص علت درد کف پا دچار تردید میشوند که آیا این دردناشی از خار پاشنه پا است و یا دلایل دیگری دارد اگرچه درد این دوبیماری به هم مرتبط میشوند اما یکی نستند. پزشک به شما انجام عکس برداری از کف پا را پیشنهادمیکند ؛ برای تشخیص اینکه آیا داشتن علائم خار پاشنه پا ، علت پاشنه درد شما است و یادلایل دیگری دارد. هر کدام از این تمرینها میتواند شدت درد ناشی از خار پاشنه را کاهش دهد و همچنین از شدیدتر شدن التهاب فاسیای پلانتار و بزرگ شدن خار پاشنه جلوگیری کند. فاسیای آسیب دیده به علت خار پاشنه معمولاً به واسطهی فعالیت فیبروبلاستیک ظرف دستکم شش هفته بهبود مییابد، اما اگر آسیب وارده طی این مدت برطرف نشد، یاختههای استخوانساز به این ناحیه فرستاده میشوند.

بیشترین علت درد کف پایی ناشی از فشار و یا التهاب فاسیای پلنتار (رباط طولانیدر کف پا) میباشد. یکی از رایج ترین عوارض این جراحی ، رها نشدن از دردوآسیب دیدگی به طورکامل میباشد. وقتی این روش طب جایگزین برای درمان علائم رایج درد پاشنه پا مورد استفاده قرار گرفت، نتایج مثبتی مشاهده شد. بدون مشاهده این بیرون زدگی در اشعه ایکس به این برآمدگی ، سندروم خار پاشنه گفته میشود. خار پاشنه چگونه درمان میشود؟ درد خار پاشنه با گرم شدن پا کاهش مییابد، اما پس از ایستادن طولانی مدت یا تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده مجدداً عود میکند که باید برای درمان خار پاشنه پا اقدام نمود. اگرچه این عمل جراحی میتواند به صورت بسته یا آندوسکوپی هم انجام شود اما عمل جراحی بسته خیلی مشکل تر از عمل جراحی بازمیباشد. اگرچه خیلی ازبیمارانی که دارای خار پاشنه پا هستند هیچ دردی را احساس نمیکنند.

در نتیجه التهاب Plantar fascia ، نواری که استخوان پاشنه و انگشتان پا را به هم وصل می کند و از دست دادن انعطاف پذیری آن رخ می دهد. دردکف پا ناشی از التهاباتی است که درب افتهای ناحیه کمانی کف پا به وجود می آید درحالیکه خار پاشنه پا یک زائده استخوانی است که میتواند در پاشنه پا به وجود می آید و بادردکف پا همراه میباشد. علت خار پاشنه پا معمولا کشیدگی ماهیچه های پا ولیگامنت ها ،کشیدگی کف پا و پارگی مکرر عضوهایی که پاشنه پا را پوشانده اند میباشد. این وضعیت را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید و سپس پا را رها کنید. همواره سعی کنید تا بر روی یک سطح صاف تمرین کنید. یکی از پاهای خود را صاف نگه دارید به طوری که پاشنهی پا کاملا روی زمین باشد. با این حال، اغلب مردم درد را با تغییر سبک راه رفتن و طرز ایستادن جبران می کنند.این کار باعث ایجاد درد در نواحی دیگر بدن از قبیل پا، باسن و پشت می شود.

یکی از موثرترین راه های درمان پاشنه درد و خار پاشنه استفاده از کفی و کفش طبی سفارشی می باشد. درمان خار پاشنه پا شامل تمریناتی که متناسب با این بیماری باشد، درمان های سفارشی متناسب،داروهای ضدالتهاب وتزریق کورتیزون میباشد. خار پاشنه دربیمارانی که سابقه دردکف پا داشته اند رایج میباشد. با وجود اینکه طب غربی بسیاری از بیماری های رایج امروزی را می تواند درمان کند، شیوه هایی که با اقداماتی مثل طب سوزنی بکار گرفته می شوند نیز بسیار موثر هستند. ارتوزها عملکرد پا را بهبود می بخشند، فشار را کم می کنند و می توانند منجر به درد پا و تغییر حالت پا مثلا رفع خارپاشنه شوند.