متخصص جراحی زانو و لگن

کشش تاندون آشیل: بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید.دقت کنید که تماس کف هیچ یک از پاها نباید با زمین قطع شود. بعلاوه، با آزاد شدن پلانتار فاشیا، خطر از بین رفتن استقامت، گرفتگی پا، شکستگی ناشی از فشار و ورم زانو افزایش مییابد. در برخی موارد هم تزریق کورتیکواستروئید زیر دیدمستقیم دستگاه سونوگرافی باعث از بین رفتن التهاب آن ناحیه میشود. این درمانها نگهدارنده هستند و حائز اهمیت است که بدانید تنها با سرکوب و از بین بردن التهاب فاشیا کف پا و قطع ارتباط تماسی زائدهی استخوانی و این بافت فیبروزی تنها باعث میشود تا این التهاب مجدداً ایجاد نشود. برای استفاده از این نمک یک لگن را پر از آب گرم نمایید و یک فنجان نمک اپسوم را به آن اضافه کنید سپس به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به آرامی محل اطراف خار پاشنه را بسابید این کار باعث میشود که زائدههای کلسیمی تجزیه شوند و عضله و تاندونهای پا شل شوند.

کمپرس گرم بیشتر برای دردهای مفاصل و عضلات کاربرد دارد. زنانی که باردار هستند اغلب به خصوص در اواخر بارداری حملات التهاب غلاف کف پا را تجربه کنند.اگر شما یک دونده هستید، احتمال ابتلا به مشکلات خارپاشنه در شما بیشتر است. در صورتی که در پای خود درد احساس میکنید، فیزیوتراپیست ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم میتواند با ارزیابی دقیق وضعیت و شرایط شما، تشخیص صحیح مشکل و ارائهی بهترین برنامهی درمانی مناسب، به شما کمک کند که دوباره سلامت کامل پای خود را بازیابید. و باید حتما این موارد را با پزشک ارتوپد خود در میان بگذارید. آزمایش و معایناتی قبل از جراحی لازم است تا افراد واجد شرایط و مطلوب را شناسایی کنند و همچنین مراقبهای پس از جراحی، مانند استراحت، یخ، بستن، بالا نگهداشتن پا و زمان مناسب انداختن وزن بر روی پای جراحیشده هم مهم است و باید موردتوجه قرار گیرد.

تزریق کورتیزون از نسخه مصنوعی کورتیزون طبیعی (که کورتیکواستروئید نیز نامیده می شود) برای مبارزه با التهاب در قسمت های بسیار خاص بدن مانند پاشنه پا استفاده می کند. در فیزیوتراپی دستی، پزشکان از دست خود برای اعمال فشار بر بافتهای عضلانی و دستکاری مفاصل بهمنظور کاهش درد پاشنه ناشی از خار پاشنه، استفاده میکنند. همین طور امکان دارد هنگامی که قسمتی از پا که دچار خار پاشنه می باشد را لمس کنید ، احساس گرمی بسیاری نسبت به بقیه نقاط پای خود داشته باشید. افرادی که زیاد راه میروند و یا کسانی که گلف و تنیس بازی میکنند، در خطر بسیار بیشتری برای ابتلا به خار پاشنه قرار دارند.

• تزریق درمانی. در برخی موارد، تریقهای کورتیکواستروئید برای کاستن از التهاب و تسکین درد مورد استفاده قرار میگیرند. مراقب باشید که برای انجام تمرین وزشی و کاهش درد از مسکن استفاده نکنید، چون انجام ورزش برای درد پاشنه پا میتواند منجر به آسیب دیدگی بیشتر شود؛ تعدادی از مسکن ها دارای اثرات ضد التهابی هستند که به آن ها مسکن های ضدالتهاب بدون استروئید گفته میشود مانند ایبوپروفن. این ورزش یک جایگزین عالی نه تنها برای خار پاشنه است، بلکه برای مشکلات دیگری است که می تواند در پای شما ظاهر شود. در حقیقت، اگر حرفه ای نیستید، پس باید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت نیز در آن وجود داشته باشد. با استفاده از کفشی که مناسب و اندازه پایتان است که کفی ضربهگیر و ساق محکم و تکیهگاه پاشنه مناسب دارد، انتخاب کفش مناسب هر ورزش، گرم کردن و حرکات کششی قبل از فعالیت بدنی و حفظ سرعت خود در هنگام فعالیت، میتوان از ایجاد این عارضه پیشگیری کرد.