فیزیوتراپی خار پاشنه – کلینیک فیزیوتراپی دایان

همچنین جهت مراجعه به متخصصین ما در کلینیک فوق تخصصی درد و ستون فقرات در روزهای سهشنبه از ساعت 9 الی 15 میتوانید با شمارههای 22770585 و 22770586 تماس بگیرید. دقت کنید که تماس کف هیچ یک از پاها نباید با زمین قطع شود. در اغلب موارد پزشک به شما توصیه میکند با اقداماتی مانند استفاده از کمپرس سرد، استراحت، و اعمال فشار بر محل جراحی، التهاب و درد بعد از جراحی را کاهش دهید. در آزادسازی اندوسکوپی نیز برشهای کوچکی (در داخل و گاهی اوقات خارج) پا ایجاد میشود و حین عمل میتوان فرایند را با استفاده از دوربینها و وسایل مخصوص تحت نظر داشت و مشاهده کرد.

توجه داشته باشید که این داروها تنها درمان علامتی انجام میدهند و اصل مشکل را از بین نمیبرند؛ بنابراین حتماً این داروها را زیر نظر پزشک ارتوپد مصرف کنید. تزریق داروی استروئیدی در ناحیه دردناک کف پا می تواند تسکین دردی برای این بیماری باشد. ـ کفی مخصوص کف پای صاف: چنانچه کف پایتان صاف است و قوس طبیعی خودش را ندارد؛ از کفی های خاص به منظور حفظ قوس کف پا بهره ببرید. این حرکت را همراه با تمرین کششی ساق پا در حالت پای صاف انجام دهید. انگشتان پای مبتلای خود را با دست بگیرید و آنها را به آهستگی به سمت بالا بکشید. این رباط از قوس پای شما پشتیبانی می کند و در راه رفتن به شما کمک زیادی می کند.التهاب غلاف کف پا یکی از شایع ترین شکایات ارتوپدی است. خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در میان دوندگان و اشخاص دارای اضافه وزن دارد، همچنین پوشیدن کفشهایی که پا را به اندازه کافی حمایت نمیکنند نیز خطر ابتلا به بیماری خار پاشنه پا را افزایش میدهد.

اگر پاشنه درد دارید که بیش از یک ماه طول می کشد، با یک ارائه کننده خدمات بهداشتی مشورت کنید. با این حال، تزریق بیش از حد نیز می تواند مشکل را بدتر کند. این کار بهتر است شب ها قبل از خواب انجام شود و ماساژ تا جذب کامل روغن به پوست ادامه پیدا کند. کف کفش های ارزان قیمت از داخل چندان مناسب نیست و باعث می شود که پا نحوه قرار گیری مناسبی نداشته باشد. افزایش قدرت عضلانی پا نیز موجب میشود که فشار کمتری به فاسیتپلانتار وارد شود. ناهنجاری های مربوط به راه رفتن: راه رفتن به شکل غلط سبب می شود فشار زیادی روی استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب نزدیک پاشنه ی پا وارد شود. فرد مبتلا، بر اثر درد به هنگام راه رفتن، سعی می کند فشار زیادی به پای مبتلا وارد نسازد؛ در نتیجه لنگان لنگان راه می رود و این لنگش، به مرور زمان و در صورت عدم درمان، موجب پیدایش ناراحتی هایی در قسمت تحتانی کمر و زانو می شود.

این تغییر وضعیت در حین راه رفتن در دراز مدت موجب کمردردهای مزمن و زانودرد خواهد شد و مشکلات اسکلتی زیادی را به فرد تحمیل خواهد کرد.در صورتی که فرد بیمار نسبت به درمان این بیماری اقدام به موقع انجام ندهد رسوب کلسیم در فاشیای کف پا افزایش یافته و مشکلات زیادی را ایجاد می نماید. درد خار پاشنه، به صورت دردی مبهم است اما گاهی هم به صورت دردی تیز حس می شود و فرد ابراز می دارد که چیزی همچون سوزن درون پاشنه پاست که بر اثر فشارهایی مثل راه رفتن، درد ایجاد می کند. ۱- ماساژ: یکی از بهترین راه ها برای درمان خار پاشنه، ماساژ پاشنه پا و اطراف تاندون آشیل با یک روغن گرم(روغن زیتون، سیاهدانه، کنجد، هسته قیسی، نارگیل، شترمرغ، کوهان شتر و …) است. اگر درد پاشنه پا با وجود انجام این درمانها ادامه پیدا کرده است؛ کافیست که با کلینیک نیاوران تماس بگیرید.