علت، علائم و درمان خارپاشنه – مجله سلامت دکترساینا

برای استفاده از زردچوبه به این منظور می توانید شیر را با زردچوبه قاطی کنید و هر روز یک لیوان میل کنید. بااینکه اغلب، این عارضه دردی ایجاد نمیکند، ممکن است گاهی باعث درد پاشنه شود. گوجه فرنگی در بهبود درد و درمان خار پاشنه موثر است. هفت یا هشت مرتبه در روز، این کار را تکرار نمایید. فرد مبتلا، بر اثر درد به هنگام راه رفتن، سعی میکند فشار زیادی به پای مبتلا وارد نسازد؛ در نتیجه لنگان لنگان راه میرود و این لنگش، به مرور زمان و در صورت عدم درمان، موجب پیدایش ناراحتیهایی در قسمت تحتانی کمر و زانو میشود؛ بنابراین خار پاشنه را باید حتما مداوا کرد. استرس از عوامل تشدید هر التهابی در بدن است؛ اگر به آن دچار هستید، به فکر درمانش باشید. این رباط، پاشنه پا را به انگشتان متصل کرده و از قوس پا در هنگام راه رفتن محافظت میکند. در خار های بزرگ تر، حتی ممکن است یک برآمدگی واضح در محلی که خار شکل گرفته است، وجود داشته باشد.

خار پاشنه، ضایعهای کلسیمی، در زیر پاشنه و به شکل برآمدگی شاخ مانند است. در مقاله بیماری های قابل درمان با طب سوزنی بیشتر در این مورد صحبت کردیم. پاشنه پا دارای لیگامنت های پهن وبلندی هستند که درست درزیرپوست ودرزیرپا قرارگرفته اند این لیگامنت هاباعث اتصال پاشنه پا به جلوی پا میشود وناحیه کمانی پا را محافظت میکند. شاک ویو: این روش درمانی از امواج صوتی استفاده میکند، که برروی پاشنه پا فرستاده میشود این امواج صوتی دارای انرژی بالایی است و باعث تحریک تاندون ها میشود. این درد، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار شدید است. در هنگام ایستادن به این رباط فشار وارد میشود که معمولاً در هنگام راه رفتن این فشار بیشتر خواهد شد. دورهی نقاهت پس از عمل بسیار مهم است و توصیههای پزشک در این دوره باید جدی گرفته شوند.

توجه داشته باشید که تزریقات مکرر در نیام کف پایی می تواند با عوارض بدی همراه باشد. علائمی که ممکن است خار پاشنه با خود به همراه داشته باشد شامل : التهاب ، درد ، ورم در قسمت های جلوی پاشنه می باشد. پوشیدن جوراب پشمی، استفاده از کرسی در فصل سرما و ایستادن روی آجر داغ هم راههای مناسب دیگری هستند. مصرف روزی یک قاشق مربّاخوری پودر سنجد در نصف استکان عرق زیره هم میتواند شما را به نتیجه مطلوب برساند. بافت فاشیا بافتی ارتباطدهنده است که از انگشتان پا تا پاشنه کشیده شده است که در طول کف پا وجود دارد و استخوان پاشنه را به زیر پنجه پا متصل میکند. ممکن است در آزمایشهای آسیبشناختی (شامل غربالگری آنتیژن HLA B27) ابتلا به اسپاندیلوآرتروپاتی تشخیص داده شود که علائمی مشابه به التهاب آرنگ کف پا دارد. استفاده از یخ: در یک لیوان بستنی، آب بریزید و در فریزر قرار دهید.

2 یا 3 قاشق غذا خوری نمک اپسوم را در یک کاسه آب گرم بریزید. استفاده از آب گرم: هر روز عصر یا صبح یا قبل از بیرون آمدن از رختخواب، به مدت پانزده دقیقه پاهایتان را در آب گرم قرار دهید. استفاده از آب گرم : هر روز عصر یا صبح یا قبل از بیرون آمدن از رختخواب، به مدت پانزده دقیقه پاهایتان را در آب گرم قرار دهید. بیمار میتواند با چند بار قرار دادن کمپرس یخ در روز، هر بار به مدت 20 دقیقه، التهاب پاشنه را کاهش دهد. در برخی موارد، لازم است که بیمار پس از جراحی، از بانداژ، پابند طبی، چوب زیر بغل، کفش طبی و انواع عصاها استفاده کند.