علائم و نشانههای خار پاشنه چیست؟

طبق تحقیقات به دست آمده توسط پژوهشگران چاقی و اضافه وزن ارتباط رابطه مستقیمی با به وجود آمدن خار پاشنه دارد . به دلیل اینکه اضافه وزن می تواند فشار زیادی بر روی پاشنه پا وارد کند ، باعث به وجود آمدن خار پاشنه می شود. دلایل به وجود آمدن خار پاشنه چیست ؟ اما اکثر افرادی که دچار بیماری خار پاشنه بوده اند از درد های ناشی آن رنج می بردند. اما بهطورکلی علائم خار پاشنه شامل : التهاب ، ورم ، درد ، به وجود آمدن استخوان کوچک می باشد. علائمی که ممکن است خار پاشنه با خود به همراه داشته باشد شامل : التهاب ، درد ، ورم در قسمت های جلوی پاشنه می باشد. همین طور امکان دارد هنگامی که قسمتی از پا که دچار خار پاشنه می باشد را لمس کنید ، احساس گرمی بسیاری نسبت به بقیه نقاط پای خود داشته باشید. و خانم هایی که به طور مداوم پاشنه بلند می پوشند رایج است.

به طور کلی این فرآیند امکان دارد طی چند ماه اتفاق بیفتد. زیرا این فعالیت ها بر روی سطوح سخت باعث فرسودگی پاشنه پا می شود و خطر مبتلا شدن به خار پاشنه را ازیاد می کند. خار پاشنه به یکباره در افراد به وجود نمیآید. طبق تحقیقات نشان داده در سال 2008 خار پاشنه در مردان و زنانی که سن بیشتری داشته اند ، شایع تر بوده است و از این جهت خطر ابتلاء افراد مسن به خار پاشنه بیشتر می باشد. البته لازم است بدانید که افراد با استفاده از درمان های حفاظت شده و محافظت کارانه نیز می توانند از خار پاشنه جلوگیری کنند.

هم به عنوان یکی از جدیدترین درمان های کاهش التهاب و ترمیم با مکانیسم یونتوفورزیس و تولید ازن زیر جلدی و بدون ایجاد تزریق رضایت شگرفی را در کنار سایر درمان ها به عنوان جدیدترین درمان خار پاشنه به خود اختصاص داده است . استفاده از تکار در فاز حاد التهابی خار پاشنه توصیه نمی شود . بدین صورت به مرور باعث ایجاد خار پاشنه شود. لازم است بدانید که خار پاشنه اغلب درد زیادی به همراه ندارد اما در برخی افراد مشاهده شده است که با درد های بسیار شدیدی همراه بوده است. این حالت معمولاً با ورم کف پا رخ می دهد (بیماری که باعث التهاب در پایین پا ، به ویژه پاشنه پا می شود) در اینجا هفت روش درمانی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تسکین پیدا کنید. استفاده از حمایت های قوس در کفش خود و انجام تمرینات کششی نیز ممکن است به تسکین درد کمک کند.داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS)، مانند ایبوپروفن (به عنوان مثال موترین یا آسپرین) و ناپروکسن اغلب برای کاهش التهاب در رباط استفاده می شود.

محور پزشکی آسیا، به عنوان یکی از تخصصیترین مراکز ارائه و فروش لوازم طبی در ایران، آماده ارائه انواع خدمات به هم میهنان گرامی میباشد. با بالا رفتن سن غضروف و رباطهای پا دچار تحلیل رفتگی میشوند و استخوانها شروع به ساییدگی روی هم خواهند کرد و بدن برای جبران این وضعیت به ساخت زائدههای استخوانی میپردازد. پس از نیم ساعت یک چوب بستنی در لیوان قرار دهید و بگذارید کاملاً یخ ببندد؛ سپس چوب بستنی را در دست گرفته و به صورت دایره های هم پوشان روی پاشنه پا بکشید به طوری که هر دایره، نصف دایره قبل را بپوشاند. به یاد داشته باشید که سازگار شدن بدن با فشار اضافی نیاز به گذشت زمان دارد، پس در آغاز یک برنامه ورزشی جدید اجازه دهید تا بدن به تدریج با این برنامه وفق یابد. وارد شدن ضربه به پا می تواند باعث پارگی غشای آن شود و از همین جهت باعث به وجود آمدن خار پاشنه شود.