علائم و نشانههای خار پاشنه چیست؟

گچ (قالب) متحرک راه رفتن. برخی از مواقع به رغم وجود خار پاشنه بیمار درد ندارد اما اگر محل ایجاد خار ملتهب شود، خار پاشنه می تواند سبب درد گهگاهی یا مزمن به ویژه در هنگام راه رفتن و دویدن شود. خارهای استخوانی را معمولاً نمیتوان با عمل اندوسکوپی خارج کرد، اما مزیت بزرگ این روش در کوچک بودن برش و فاصله داشتن آن از کف پا است و در نتیجه جراح میتواند به سرعت بیمار را به حرکت وا دارد. با فشردن بدن به دیوار به آهستگی اِعمال فشار را به گونهای شروع کنید که زاویه پای عقبتر با زمین بیشتر به حالت قائم در بیاید.این حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کنید. پزشک به شما انجام عکس برداری از کف پا را پیشنهادمیکند ؛ برای تشخیص اینکه آیا داشتن علایم خار پاشنه پا علت پاشنه درد شماست و یادلایل دیگری دارد. برای استفاده از این روش برای درمان خار پاشنه، یک تزریق دقیقا در بالای محل التهاب خار پاشنه صورت می گیرد.

پوشیدن کفی مناسب برای خار پاشنه در داخل کفش به صورت مداوم برای بیمار حداقل تا 3 ماه ضرورت دارد. چون این درمان غیر تهاجمی است، مزایای بیشتری را در بر دارد که شامل عدم دوره نقاهت بعد از درمان، نبود زخم و عدم وجود خطر عفونت می باشد. ممکن است در آزمایشهای آسیبشناختی (شامل غربالگری آنتیژن HLA B27) ابتلا به اسپاندیلوآرتروپاتی تشخیص داده شود که علائمی مشابه به التهاب آرنگ کف پا دارد. در هر حال تشخیص خار پاشنه در صورتی که به آن مبتلا باشید، سندرم التهاب آرنگ کف پا می باشد. در صورتی که در پای خود درد احساس میکنید، فیزیوتراپیست ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم میتواند با ارزیابی دقیق وضعیت و شرایط شما، تشخیص صحیح مشکل و ارائهی بهترین برنامهی درمانی مناسب، به شما کمک کند که دوباره سلامت کامل پای خود را بازیابید. پزشک باید با توجه به شرایط شما، دوز مناسبی از دارو را تجویز کند.

البته به هیچ وجه نباید یخ را مستقیم روی پوست گذاشت و حتماً باید حوله نازکی را بین یخ و پاشنه قرار داد. هر کدام ازاین تمرینات باید چند بار در یک روز مثلا 2تا 3مرتبه با 10 تا 15بار تکرار انجام شود. لازم است که با بهبود بیمار این تمرین ها پیشرفته تر شوند. محافظ شب. استفاده از محافظ شب موجب میشود تا آرنگ کف پا شب هنگام و در زمان خواب نیر همچنان تحت کشش باشد و به این ترتیب از میزان درد صبحگاهی بیمار کاسته شود. قوس خوب کفش است که محافظ پاشنه پا را شکل میدهد و ساختن تکیهگاه برای هر چهار قوس پا میتواند درد و فشار را که توسط خار پاشنه ایجاد میشود را کاهش دهد و فشار را بر پاشنه کم کند. دماهای پایین متابولیسم موضعی پا را آهسته میسازد. استخوان پاشنه بزرگترین استخوان پا است که بخش اعظم ضربه و فشار را جذب میکند.

اگرچه ممکن است همچنان در عکسهای رادیوگرافی، خار پاشنه را ببینید، اما به محض فرو نشستن التهاب مجاور خار پاشنه، درد پاشنه نیز از بین خواهد رفت. تزریق کورتیزون تأثیری کوتاه مدت دارد، اما با این وجود، پیشرفت عارضه را برای مدتی متوسط یا طولانی به تعویق میاندازد، و این بدان معناست که شما در دراز مدت متحمل دورههای مکرر عارضه خواهید شد. در اصل هر عاملی که تحمیل وزن مکرر روی رباط کف پا را کاهش میدهد، در بهبود علائم مؤثر خواهد بود. حرکتهای کششی. انجام حرکتهایی که موجب کشش عضلههای ساق پا میشود، درد را تسکین میدهد و به بهبودی بیمار کمک میکند.