علائم و نشانههای خار پاشنه چیست؟

سرما درمانی می تواند به تسکین بافت ملتهب پاشنه پا کمک شگرفی کند. همچنین خار پاشنه علاوه بر درد باعث التهاب زیر یا درون پاشنه پا شده و درد ایجاد شده معمولا هنگام صبح و پس از ورزش به بیشترین میزان خود می رسد. زمانیکه شما با درد پاشنه پا مواجه هستید پاشنه پای شما دچار آسیب دیدگی شده است درگذشته همه فکر می کردند که خار پاشنه براثرالتهاباتی درزیرپاشنه نزدیکی اتصالات کف پا که ازپاشنه پا به قسمت جلوی پا امتداد دارد ایجاد میشده. پس از تشکیل، خارپاشنه دائمی است. خارپاشنه یا خار استخوانی، یک رشد استخوانی است که از پایین پاشنه شما بیرون می آید، جایی که استخوان پاشنه شما به رباطی که بین پاشنه و گوی پای شما قرار دارد (فاشیای کف پا) متصل می شود. تمرین 3 (کشش کف پا): روی یک صندلی بشینید ساق پای راست خود را بروی پا ی چپ قراردهید. استفاده از کمپرس سرد یا یخ: “یخ زدن” کف پای شما می تواند به کاهش درد پاشنه پا کمک کند.

درمان علائم فاشیای کف پا می تواند درد ناشی از خار پاشنه را کاهش دهد. در حالی که خار پاشنه را می توان با جراحی از بین برد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی درمان های غیرجراحی را برای کاهش علائم مرتبط با خار پاشنه توصیه می کنند. از آنجایی که خار پاشنه معمولا درد ندارد، درمان وضعیتی که باعث خار پاشنه شما شده است باید به کاهش درد پاشنه پا کمک کند. خار پاشنه پاسخ بدن شما به فشار وارد شده بر روی رباط ها و تاندون های پا است. حرکاتی همچون ایستادن طولانی مدت یا انجام ورزشهایی مانند دویدن، پریدن و انجام حرکات آکروباتیک که به رباط و تاندونهای کف پا فشار وارد کرده یا موجب ساییده شدن استخوان پاشنه میشود، میتوانند باعث ایجاد خار پاشنه شوند. این کار را برای حدود 20 ثانیه انجام دهید.

یا یک بطری کوچک را پر از آب کنید در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. شاید بتوان گفت یکی از دلایل اصلی بروز بیماری خار پاشنه در میان خانمها و آقایان پوشیدن کفشهای نامناسب و فاقد لژ استاندارد است؛ لذا هنگامی که شما درگیر این بیماری شدهاید و به پزشک متخصص مراجعه میکنید، معمولاً به شما توصیه میشود که حتماً یک جفت دمپایی خار پاشنه یا صندل خار پاشنه بخرید؛ چراکه بهترین و کمهزینهترین راه درمان این عارضه پوشیدن دمپایی یا صندل مناسب است. استراحت: اولین قدم در درمان خار پاشنه، استراحت است در بسیاری از موارد دیده شده که استراحت به تنهایی حتی دردهای شدید را از بین برده است. درد ناشی از التهاب فاسیا اغلب صبحها با اولین قدمها احساس میشود؛ اما بهمرور در طول روز کمتر میشود.

این درد ، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار شدید است. از فعالیتهای جسمی طولانی کم کنید تا به پاشنهی پا اجازه استراحت بدهید. استراحت دادن به پاشنه پا اگر می دوید: استراحت به درد پاشنه پا کمک می کند. التهاب غلاف کف : اگر به التهاب کف پا مبتلا هستید، احتمالا درد شدید پاشنه پا را احساس خواهید کرد که در طول روز می آید و می رود.زمانی که کمی راه بروید، درد کاهش مییابد، اما اگر بنشینید و سپس برخیزید تا کمی بیشتر راه بروید، عود میکند. همچنین می توانید با پاره کردن مکرر پوششی که استخوان پاشنه شما را پوشانده است یا اگر دچار اختلال راه رفتن هستید، باعث ایجاد خارپاشنه شوید. در نهایت، اشعه ایکس یکی از رایج ترین آزمایش هایی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص خارپاشنه از آن استفاده می کنند.