شاک ویو خار پاشنه چند جلسه دارد – کلینیک فیزیوتراپی معینی

روغن نارگیل را روی پاشنه خود بمالید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. با این وجود، این داروها فقط درد را برای مدت کوتاهی رفع می کند و همه نیز نمی توانند از این داروها استفاده کنند. اگر روی زمین های چوبی یا کاشی راه می روید، از دمپایی یا کفش استفاده کنید. پاسخ: بصورت خلاصه می توان گفت درمان خار پاشنه پا شامل ورزش، استفاده مداوم از کفی طبی، کفش, دمپایی طبی مخصوص خار پاشنه, کاهش وزن, داروهای ضد التهاب و تزریق کورتیزون, فزیوتراپی است. در ادامه برای شما در رابطه با میزان جلسات و استفاده از شاک ویو برای برطرف نمودن خار پاشنه صحبت می کنیم. اگر به نظر می رسد درمان درد پاشنه پای شما کمکی نمی کند، با ارائه دهنده خود صحبت کنید.

“خار پاشنه پا” ، یک زایده استخوانی در پاشنه پا است که باعث بروز درد و مشکلاتی در راه رفتن می شود و بهتر است فرد علائم و علت آن را بشناسد. فرسودگی مفصلها به مرور زمان موجب میشود تا این زائدهها به اعصاب، تاندونها یا رباطهای مجاور فشار بیاورند و در نتیجه فرد با آسیب دیدگی بافت، درد، ورم و پارگی رباط مواجه شود. اگر شما اضافه وزن یا چاقی دارید، وزن خود را کاهش دهید تا فشار و آسیب را بر روی پا کاهش دهید. با این حال، اگر مشکلات کلیوی یا سابقه زخم و خونریزی معده را دارید، نباید داروهای ضد التهابی مصرف کنید. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا جراحی راه حل مناسبی برای مشکل خار پاشنه شما است یا خیر. درمان هایی وجود دارد که می تواند درد این بیماری های زمینه ای را کاهش دهد، اما جراحی تنها راه برای از بین بردن خارپاشنه پا است.

در حالی که خارپاشنه همیشه صدمه نمی زند، درد مداوم پاشنه ممکن است نشانه ای باشد که زمان آن رسیده است که درمان های دیگر را امتحان کرده یا مشکلات احتمالی دیگر را بررسی کنید. اگر خارپاشنه در عکس دیده نشود ولی بیمار علائم خارپاشنه را داشته باشد به آن سندرم خار پاشنه می گویند و البته امروزه مشخص شده است در خار پاشنه همیشه بخاطر وجود برجستگی و تیز شدگی استخوان نیست بلکه التهاب محل اتصال فاشیای ( نیام ) کف پایی به استخوان پاشنه ممکن است علت اصلی درد علائم بیماری باشد . خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و تیز شدگی استخوانی در ناحیه می گردد . خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا (یک نوع رباط) ایجاد میشود که این امر سبب درد پاشنه میشود. در عکس رادیولوژی ممکن است میزان پیشروی خار پاشنه به جلو بعضا تا حدود 5 سانتیمتر دیده شود .

خوشبختانه، خار پاشنه معمولا آسیبی نمی بیند؛ اما باید برای مدیریت علائم مرتبط با خار پاشنه برنامه ریزی کنید. شما میتونید کفش طبی مخصوص خار پاشنه رو با تجویز پزشک و به صورت سفارشی تهیه کرده و مورد استفاده قرار بدید تا این مشکل به تدریج برطرف شود. کفی های طبی سفارشی که با استفاده از اسکن فشاری کف پا و یا اسکن سه بعدی در کلینیک های ارتوپدی فنی برای بیماران طراحی و ساخته می شود، بهترین نتیجه را دارند. استفاده ازکفش های مخصوص، استفاده از یک بند برای محافظت ازتاندون ها وماهیچه ها، قراردادن کفی مناسب درکفش واستفاده از کفش های طبی میتواند موجب کاهش درد و درمان خار پاشنه پا شود. همانطور که در کمانی که برای تیراندازی بکار میرود بدنه کمان صاف است و این کشش زه کمان است که موجب میشود تا بدنه کمان قوس دار شود و قوس دار بماند قوسی که در کف پای انسان وجود دارد هم به علت کششی است که به توسط فاشیای پلانتار ایجاد میشود.