شاک ویو خار پاشنه چند جلسه دارد – کلینیک فیزیوتراپی معینی

افرادی که ا وجود داشتن وزن طبیعی مبتلا به بیماری خارپاشنه هستند، در دوران کودکی و جوانی به سلامتی پا اهمیت نداده و عموماً کفش مناسبی را انتخاب نکرده اند. انتخاب کفش مناسب برای خار پاشنه چگونه باید باشد؟ پژوهشهای بیشتری برای کسب نتایج بهتر باید انجام بگیرند. اولا ، باید از فعالیت هایی که درد ایجاد می کند ، دور بماند. اگر درد پاشنه پا با وجود انجام این درمانها ادامه پیدا کرده است؛ کافیست که با کلینیک نیاوران تماس بگیرید. فاسیای آسیب دیده معمولاً به واسطهی فعالیت فیبروبلاستیک ظرف دستکم شش هفته بهبود مییابد اما اگر آسیب وارده طی این مدت برطرف نشد، یاختههای استخوانساز به این ناحیه فرستاده میشوند. این کار به کاهش فشار وارد شده بر روی فاسیای پلانتار کمک میکند. کشیده شدن کامل زانو هنگام انجام این حرکت کششی جهت درمان پاشنه درد بسیار مهم است.

این وضعیت ممکن است باعث ایجاد نیروی نامتناسب در مفاصل زانو و لگن و درد در آینده شود. امواج شوک (ESWT) و لیزر درمانی برای بیمارانی که مشکلات سلامتی دارند یا پاسخ مثبت از این روش درمانی نگرفته اند ، قابل استفاده است. اخیراً یکی از روش های بسیار مناسب برای درمان خار پاشنه درمان PRP است. این مشکل در زنان نسبت به مردان کمی بیشتر رایج است.اگر شما به یکی از مشکلات پا، مانند طبیعی نبودن قوس کف پا که ممکن است زیاد یا کم باشد(صافی کف پا)، ممکن است التهاب پلانتار در شما توسعه یابد و منجر به خار پاشنه شود. در این مورد دکتر بهامین عطار یکی از کلینیکهای تخصصی ارتوپدی در این زمینه است که میتواند در این زمینه راهنماییتان کند. پس کفی کفش نقش بسیار مهمی در این گونه از کفش ها دارد. در قسمت جلویی این دمپایی یا صندلها برای حرکت انگشتان پا فضای لازم و کافی وجود دارد.

زیرا در این حالت وقتی که در داخل پلانتار فاشیاتیس استخوانی در پاشنه به وجود بیاید شما دچار خار پاشنه هستید. • اسپلینت (محافظ) شبانه: آرنگ کف پا با بستن اسپلینت شبانه در زمان خواب نیز تحت کشش قرار میگیرد. کفی کفش باید به گونه ای طراحی شود که قسمت وسط آن دارای قوس باشد که موقع بلند شدن پنجه پا از روی زمین و قرار گرفتن پاشنه بر روی زمین، فشاری به قسمت کف و مچ پا وارد نشود. کفش هایی که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند باید ویرایش شود و کفش هایی که پاشنه نرم دارند و پاشنه ای که ضربه را جذب می کند ترجیح داده شود. بیماران باید از یک دمپایی کف نرم در خانه استفاده کنند و کفش ورزشی را به جای کفش های سخت تر ترجیح دهند. استفاده از کفش های نرم همراه با ماساژ ، شکایات بیشتر بیماران را کم می کند.

این بافت نرم فاشیا نامیده می شود. تصور بر این است که چنین تحریکی فرایند التیام را شتاب میبخشد و مانع التهاب مزمن میشود. در صورتی که درد پاشنه پا با درمانهای بدون تجویز پزشک درمان نشود، تزریق کورتیکواستروئیدها تورم ایجاد شده در پا را درمان میکند. ماساژ باید با کشیدن انگشتان پا به عقب و اعمال کمپرس سرد بر روی پاشنه به مدت 5 دقیقه انجام شود ، سپس از کرم های تسکین دهنده درد استفاده شود. از سوی دیگر مصرف غذاهای سرد از جمله لبنیات برای بیمار مضر است. این کار برای این مشکل مفید است و همچنین برای پلنتار فاسیتیس نیز مفید می باشد. در صورتی که در ناحیه درگیر کورتیزون تزریق شود، درد و التهاب این ناحیه کاهش پیدا میکند.