زردچوبه تنها یک ادویه زردرنگ نیست

بر خلاف دیگر روش های تزریقی ، تزریق اوزون هیچ عوارض جانبی را برای بیماران به همراه ندارد و نتایج آن دائمی است. علائم خار پاشنه پا گاهی اوقات به تدریج مجدداً بروز مییابد، اگرچه برخی بیماران نتایج قابل قبولی را پس از 6 ماه تا 2 سال به دست آوردهاند. هنوز شواهدی مبنی بر موفقیت طولانی مدت شاک ویو تراپی به دست نیامده است، بااین حال، میزان تأثیرگذاری کوتاه مدت آن در بازه قابل قبول ۶۵ تا ۹۵ درصد قرار دارد. یا یک بطری کوچک را پر از آب کنید در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. برای تأثیر بیشتر بهتر است هرشب قبل از خواب پای خود را ۱۰ دقیقه در آب گرم و نمک ، جوش شیرین یا سرکه سیب قرار دهید و بعد از آن با روغن نارگیل آن را چرب کنید جوارب بپوشید و به رختخواب بروید. قرار دادن پا در حمام گرداب گرم بهطور مستقیم در جریان فوران آب میتواند به افزایش گردش خون و استراحت و نرم کردن پلانتار فاسیا کف پا کمک کند.

اگر صبح که از خواب بلند می شوید چند قدم اول شما دردناک است و در پاشنه پا احساس درد دارید و بعد کم کم درد کم می شود و خصوصا در یک پاشنه احتمال بیماری خار پاشنه در شما بیشتر است. با این حال، درمان می تواند از چند ماه تا دو سال قبل از بهبود علایم خار پاشنه پا طول بکشد. التهاب طولانی مدت فاسیا، میتواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود. اگر به هر علّت، فاسیا ملتهب شود و این التهاب طول بکشد، می تواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود. ۱- یک توپ بیسبال را زیر کف پا در قسمت گودی پای خود قرار دهید و با فشار آن را زیر پای خود رول کنید. مقدرا نمک داخل آب گرم بریزید و برای تسکین درد پاشنه پای خود را در آن قرار دهید. به پاشنه پای خود روغن کتان بزنید پای خود را با باند ببندید و برای ۱۰ دقیقه روی آن کیسه آب گرم قرار دهید.

پای انسان به عنوان عضوی که بیشتر طول روز در کفش قرار دارد، در معرض بیماریهای متفاوتی قرار میگیرد. همچنین سرکه سیب با خاصیتی که دارد، موجب از بین رفتن کلسیم اضافی در پاشنه پا که باعث خار پاشنه شده نیز میشود. بلکه دارای خواص زیادی می باشد که یکی از آنها این است که دارای خاصیت ضد التهابی است که درد و تورم خار پاشنه را التیام می بخشد بعلاوه موجب سلامت استخوان ها برای جلوگیری از پیش روی خار پاشنه می شود. جوش شیرین علاوه بر دارا بودن خواص ضد التهابی می تواند به از بین بردن کلسیم رسوب کرده در پاشنه پا که موجب ایجاد خار پاشنه شده، کمک کند.

این درد، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار دردناک است و علاوه بر این راه رفتن روی سطوح سخت و ناهموار و حمل اشیاء سنگین، منجر به افزایش درد میشود. شدت درد خار پاشنه در ابتدای صبح، بعد از بیدار شدن و نیز بعد از استراحت، بیشتر است و با راه رفتن کم می شود. هنگامی که کلسیم در قسمت پایین استخوان پاشنه پا رسوب کند، در دراز مدت سبب تشکیل یک زائده ی استخوانی می شود، که به خار پاشنه معروف است.در حال حاضر شیوع این عارضه به علت پوشیدن کفش های غیر استاندارد (خصوصا کفش هایی با پاشنه های نازک و بلند) افزایش یافته است. خار پاشنه یکی از رایجترین علل درد پاشنه پا است که با درد و التهاب نوار بافتی ضخیمی، موسوم به پلانتار فاسیا یا آرنگ یا رباط کف پا، همراه است که از ابتدا تا انتهای کف پا کشیده شده است و استخوان پاشنه را به پنجه و انگشتان وصل میکند.