روش های درمان خارپاشنه چیست ؟

امّا دو نکته را فراموش نکنید: – اگر یبوست دارید آن را درمان کنید. کشش تاندون آشیل: بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید. بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید. پیشنهاد ما آن است که به جای استفاده از پدهای معمول، تکّهای پشم در کفش خود و زیر پاشنه پا قرار دهید و اثرات درمانی فوق العاده آن را مشاهده کنید. استفاده از پد پاشنه: پد مخصوص خار پاشنه را میتوانید از داروخانهها تهیه نموده، به طور دایم در کفش خود استفاده کنید.

حداقل یک هفته این درمان را دنبال کنید. گاهی در این استخوان، یک زایده خار مانند تشکیل میشود که دردناک شده و میتواند در راه رفتن اختلال ایجاد کند. گاهی هم با وسیع شدن زایده، درد خود به خود نیز ایجاد میگردد که در حال استراحت هم باقی میماند. در برخی موارد نیز تزریق مواد دارویی همانند کرتیکواستروئیدها جهت تسکین التهاب منطقه، انجام میگیرد. برخی پزشکان در رویارویی با التهاب پلانتار فاسیای مقاوم به درمان تزریق موضعی کورتیکواستروئید را پیشنهاد میدهند. تزریق کورتیکواستروئید به کاهش دردهای خار پاشنه کمک می کند. مثل سرکه سیب، جوش شیرین نیز به از بین بردن کلسیم اضافی از ناحیه پاشنه و کاهش درد و التهاب کمک می کند. انجام این درمانها در کنار ورزشهای کششی میتواند به افزایش انعطافپذیری عضلات کمک کند. پس از بهبودی، توصیه به استفاده طولانی از پد پاشنه و ورزشهای کششی، مصرف کمتر چربیها و افزایش مصرف ویتامین C. میشود.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروییدی (مثل استامینوفن، بروفن، مفنامیک اسید و ایندومتاسین) به عنوان مسکّن، تزریق کورتون به عنوان ضدّ التهاب، استفاده از دستگاه الکتروتراپی از روشهای مورد استفاده در طبّ کلاسیک هستند. روغن ضد درد یک روغن با طبیعت گرم است که بعد از ماساژ بر روی پوست، جریان خون را افزایش داده و موجب کاهش التهاب نواحی که دچار درد هستند می شود. برای درک بهتر این که, بیماری خار پاشنه پا چیست و راه درمان آن چیست از دکتر رجایی ( متخصص ارتوپد ) خواهش کردیم در این باره به زبان ساده برای شما توضیح دهند که این بیماری چیست و چه عواملی می تواند باعث تشدید این بیماری شود. البته اقدامات فوق الذّکر – به جز داروهای شیمیایی و جرّاحی – هم مورد تایید ما هستند؛ امّا میزان اثربخشی آنها کمتر از روشهایی است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم: خار پاشنه یک درد سرد است.

طب شیعه: خار پاشنه، زایدهای استخوانی است که در استخوان پاشنه پا پدید میآید. خار پاشنه که مانند احساس سنگ یا ناخن در کف پا است ، می تواند با تشخیص و درمان زود بهبود یابد. یک باند پهن در کف پا و زیر انگشتان پا قرار دهید و دو سر آن را در در دست گرفته بکشید به طوری که انگشتان پا به صورت نزدیک شوند. استفاده از یخ: در یک لیوان بستنی، آب بریزید و در فریزر قرار دهید. استفاده از آب گرم: هر روز عصر یا صبح یا قبل از بیرون آمدن از رختخواب، به مدت پانزده دقیقه پاهایتان را در آب گرم قرار دهید. پس از نیم ساعت یک چوب بستنی در لیوان قرار دهید و بگذارید کاملاً یخ ببندد؛ سپس چوب بستنی را در دست گرفته و به صورت دایرههای هم پوشان روی پاشنه پا بکشید به طوری که هر دایره، نصف دایره قبل را بپوشاند.