دکتر سید محسن سیدصالحی- متخصص ارتوپدی

سرما می تواند به تسکین بافت پاشنه پا ملتهب کمک کند. معمولا فقط یک پا تحت تاثیر قرار می دهد ، اما می تواند هر دو پا را درگیر کند .برخی از افراد درد کمی دارند، در حالی که دیگران ممکن است درد شدیدی را تجربه کنند، و برخی دیگر از علایم خار پاشنه احساس سوزش یا درد در پایین پا که به بیرون از پاشنه پا گسترش می یابد می باشد. کورتیزون هورمونی است که توسط غدد فوق کلیوی بدن در پاسخ به استرس، واکنش های آلرژیک و التهاب تولید می شود. از آن جایی که پاسخ به جراحی در خار پاشنه معمولا مناسب نیست، تزریقهای مکرر و فیزیوتراپی بهتر از سایر درمانها میباشد.

ممکن است شما بدانید که بیماری خار پاشنه به دلیل جمع شدن کلسیم می باشد که باعث به وجود آمدن یک استخوان در زیر استخوان های پاشنه پا می شود و از این جهت می تواند برای فرد بیمار بسیار آزار دهنده و پر از درد باشد. کلینیک فیزیوتراپی معینی در تلاش است با ارائه خدمات درمانی از جمله درمان ضایعات ارتوپدی ، نورولوژی ، روماتولوژی ، درمان آسیب های ورزشی ، سوزن درمانی و درمان های دستی و taping با بهترین متد های درمانی و تجهیزات پیشرفته نقش موثری در بهبود بیماران محترم داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای معاینات اولیه و آزادسازی و دریافت برنامه اصولی به مرکز فیزیوتراپی دکتر مهربان مراجعه کنید. این افراد از راه های بسیاری استفاده کرده اند و از هیچ کدام نتوانستند نتیجه مثبتی دریافت کنند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم که شاک ویو خار پاشنه چند جلسه دارد و چگونه می تواند درمان خار پاشنه را به خوبی انجام دهد.

1. خار پاشنه چیست ؟ مواردی که بیماران باید در مورد درمان خار پاشنه در نظر بگیرند چیست؟ 2. علائم خار پاشنه چیست ؟ 3. دلایل به وجود آمدن خار پاشنه چیست ؟ 4. بهترین درمان برای خار پاشنه چیست ؟ اولین و مهم ترین علائم خار پاشنه درد در ناحیه پاشنه است. به دلایل مختلف فشار در کف پا ممکن است سبب آسیب در فاسیا پلانتار شود. به این غشا روی کف پا ، فاسیا پلانتار گفته می شود. • کوچک بودن عضلات ساق پا: در صورتی که عضلات ساق پا کوچک باشند، فرد دچار عوارض خار پاشنه می گردد ، کوچک بودن عضلات ساق پا اغلب بر رباط پلانتار فاشیا نیز فشار وارد می کنند، زیرا این عضلات و تاندون ها به هم مرتبط هستند. این روش یکی از کاربردی ترین و رایج ترین روش ها برای بر طرف نمودن خار پاشنه می باشد و می تواند درد های متحمل شده بر بیمار را بسیار کاهش دهد و روند بهبودی فرد را فراهم کند.

فاسیا پلانتار از جلو به عقب در امتداد کف پا حرکت می کند و به پاشنه می چسبد. از بروز درد پاشنه پا پیشگیری کرد. اگر در حین معاینه با فشار دادن پاشنه درد احساس شود ، باید از اشعه ایکس پاشنه استفاده شود. هدف از جراحی، از بین بردن کامل خار پاشنه و افزایش تحرک در پا است. کلینیک دکتر میر در زمینه ی بیماری های ارتوپدی و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است. وظیفه این ساختار پشتیبانی از قوس کف پا هنگام راه رفتن است. همان طور که ممکن است بدانید شاک ویو امواج صوتی بسیاری هستند که می توانند التهابات و مشکلات به وجود آمده در مفصل ها را بر طرف کنند. بسیاری از افراد به واسطه درمان با شاک ویو تراپی توانسته اند مشکلات خود را حل کنند و از نتیجه آن راضی بوده اند.