درمان قطعی خارپاشنه کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

جوش شیرین و سرکه سیب و شیره را به خوبی مخلوط کنید. شاک ویو تراپی به علت اینکه می تواند بافت های اسکار را از بین ببرد ، اثر بخشی بسیاری برای درمان بسیاری از بیماری های بافتی خواهد داشت. پیش از جراحی باید معاینات و آزمایشهای متعددی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که شرایط بیمار برای انجام عمل مناسب است. خار پاشنه گاهی با درد مزمن یا دورهای همراه است که به ویژه هنگام راه رفتن، پیادهروی سریع یا دویدن بروز مییابد. بوراکس برای درمان خار پاشنه موثر است زیرا کمک می کند تا سطح هورمون ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سلامت استخوان حفظ شود. ممکن است در برخی موارد نتوان از دستگاه شاک ویو برای بر طرف نمودن بیماری ها و خار پاشنه استفاده کرد. پزشکان در موارد حاد عمل خارپاشنه را پیشنهاد میدهند اما به ندرت این اتفاق رخ میدهد.

به حرکت درآوردن پا یک روش درمانی دیگر است که اغلب توسط پا پزشک توصیه میشود و به آرامی به کمک حرکات دست مفاصل را تکان میدهد تا سفتی آنها برطرف شده و بتوانند دامنه حرکات طبیعی خود را به دست بیاورند. اگرچه کشیدگی و سفتی رباط پلانتار فاسیا باعث بروز درد میشود و درد ایجاد شده به خار پاشنه مربوط نیست معمولاً در عکس برداری از پاشنه وجود این زائده استخوانی تشخیص داده میشود و نشان میدهد که آسیب دیدگی پا مدت زیادی باقی میماند. البته لازم است بدانید که میزان دقیق این جلسات و دوره درمان بستگی به موقعیت و عارضه شما دارد. این ورزش اگر به طور مداوم انجام شود در درمان خارپاشنه می تواند موثر باشد. اگر درمان خانگی و داروهای ضد التهابی درد را تسکین نمی دهد ، تزریق کورتیکواستروئید به طور مستقیم به بخش آسیب دیده از رباط می تواند کمک کننده باشد. با این حال امکان درمانش وجود دارد، اما هنگامی که خار پاشنه توسعه پیدا کند، اگر چه تاثیر خارها می تواند به حداقل برسد، اما به طور کامل از بین نمیروند و در جای خود باقی میمانند.

به طورکلی در این رابطه می توان اشاره کرد روش درمانی شاک ویو برای خار پاشنه بدون هیچ گونه عوارض می باشد و جزو آن دست از روش های درمانی بسیار کم خطر و مؤثر می باشد که اغلب پزشکان پیشنهاد میکنند برای برطرف کردن خار پاشنه به جای جراحی های سخت از روش درمانی شاک ویو استفاده کنید. زیرا این روش بسیار ایمن می باشد و برای بیماران حس ناخوشایندی به همراه نخواهد داشت. به همین جهت باعث می شوند که بافت های سالم و اطراف آن ها ضعیف شوند و آسیب دیدگی بسیاری برای فرد بیمار به همراه خواهند داشت. در هنگام معاینه پزشک مورد نظر شما میتواند در نقاطی که بیشترین درد را به همراه دارد را شناسایی کند و پروب را بر روی آن گذاشته و با استفاده از امواج دستگاه شاک ویو باعث برطرف نمودن خار پاشنه شود.

هنگامی که پزشک توانست علت اصلی بروز درد و التهاب را تشخیص دهد و بهترین روش برای درمان مشکل شما پیشنهاد خواهد کرد. بعد از آن پزشک معالج می تواند با استفاده از شاک ویو مشکل خار پاشنه شما را برطرف کند. سپس بعد از جلسه اول مراجعه دوم صورت می گیرد و بر طبق بهبودی حاصل شده پزشک معالج مورد نظر شما ممکن است تعداد جلساتی بین ۳ تا ۵ جلسه را برای بهبودی کامل و بر طرف نمودن خار پاشنه در نظر بگیرد. بافت های اسکار خواص ارتجاعی ندارند و مانع از انجام دادن حرکات و عملکرد های متفاوت بر روی بافت ها و عضلات می شوند. روش شاک ویو تراپی غالباً تحت بیحسی انجام میشود. به همین دلیل پزشکان متخصص روش بسیار کاربردی مانند شاک ویو تراپی را برای شما در نظر خواهند گرفت. در ادامه برای شما در رابطه با میزان جلسات و استفاده از شاک ویو برای برطرف نمودن خار پاشنه صحبت می کنیم.