درمان قطعی خارپاشنه کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

پزشک پس از تأیید تشخیص ابتلا به خار پاشنه یا التهاب پلانتار فاسیا، علت خار پاشنه پا و زمان دچار شدن به این عارضه را بررسی میکند و سپس بهترین روش درمانی را تجویز می کند. اما لازم است بدانید که وقتی دوباره استراحت میکنید بعد از راه رفتن این درد دوباره بیشتر خواهد شد. پزشک برای اطمینان ازاینکه درد پاشنه پا براثر خارپاشنه است یادلیل دیگری دارد انجام تست های عکس برداری را به بیمار توصیه میکند. استروئید تزریق شده ظرف چند روز درد پاشنه پا را آرام میکند و بیمار تا چند هفته یا چند ماه دچار درد نخواهد شد. از این رو، می توانید از تورم یا درد جلوگیری کند. یکی از روشهای درمان عمل جراحی هست ولی ما توصیه می کنیم که حتما قبل از انتخاب گزینه عمل جراحی حتما روشهای درمانی دیگر را امتحان کنید.

تصویربرداری های دیگر چون ام آر آی و فراوادرمانی به طورمنظم برای تشخیص خار پاشنه استفاده نمیشود وبه ندرت انجام میشود . 8. چگونه می توان خار پاشنه را تشخیص داد ؟ در حالی که محل تزریق می تواند متغیر باشد ، بیشتر پزشکان به جای قسمت انتهایی آن ، قسمت داخلی یا میانی پاشنه را تزریق می کنند. خارپاشنه زمانی ایجاد میشود که رسوبات کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنۀ پا ایجاد شود. این مدالیتههای درمانی علائم را از بین میبرند، اما به طور کامل به عاملهای اصلی زیست مکانیکی ایجاد کننده زمینه ابتلا به عارضه نمیپردازند. برای درمان این مشکل کلینیک ما امکانات متنوع و کارآمدی را در اختیار بیماران قرار داده است از جمله شوک ویو تراپی که انتخاب اولیه پزشکان ما برای درمان خارپاشنه است و بسیاری از بیماران با این روش بطور کامل بهبود پیدا کردهاند.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم که شاک ویو خار پاشنه چند جلسه دارد و چگونه می تواند درمان خار پاشنه را به خوبی انجام دهد. اگر شما نیز از بیماری خار پاشنه رنج می برید و قصد دارید از درمان به واسطه شاک ویو مشکل خود را برطرف کنید ، توصیه می کنیم که در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا از طریق اطلاعات کاربردی که در اختیارتان میگذاریم بتوانید ، تصمیم درستی برای درمان خار پاشنه خود بگیرید. کلینیک فیزیوتراپی معینی در تلاش است با ارائه خدمات درمانی از جمله درمان ضایعات ارتوپدی ، نورولوژی ، روماتولوژی ، درمان آسیب های ورزشی ، سوزن درمانی و درمان های دستی و taping با بهترین متد های درمانی و تجهیزات پیشرفته نقش موثری در بهبود بیماران محترم داشته باشد. بهترین کفش و کفی طبی آن دسته از محصولاتی هستند که توسط پزشک تجویز میشوند.

10. چگونه میتوان از شاک ویو برای درمان خار پاشنه استفاده لازم را کرد؟ 9. شاک ویو تراپی چیست ؟ بسیاری از افراد به واسطه درمان با شاک ویو تراپی توانسته اند مشکلات خود را حل کنند و از نتیجه آن راضی بوده اند. اصلاح کردن کفش: به پا کردن کفشهای حمایت کنندهای که به خوبی از قوس کف پا محافظت میکنند و پاشنه کوتاهی دارند فشار روی لیگامان کف پا را کاهش میدهد. در اصل هر عاملی که تحمیل وزن مکرر روی رباط کف پا را کاهش میدهد، در بهبود علائم مؤثر خواهد بود. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که افرادی که از خار پاشنه رنج می برند، بهتر است هر زمانی ممکن است استراحت داشته باشند. به غیر از تغییر طبع، استرس، آسیب به بافت پاشنه پا كه منجر به التهاب و استخوانی شدن رباط های كف پا میشود، دویدن، ایستادن به مدت طولانی، چاقی و راه رفتن زیاد نیز در ایجاد خارپاشنه موثرند.