درمان قطعی خارپاشنه پا در کلینیک تخصصی دکتر میر

قرار دادن وزن خود بر روی پا، ممکن است درد را بیشتر و روال درمان را آهستهتر کند. پاسخ این است که پیاده روی زیاد، به خصوص در افرادی که اضافه وزن زیادی دارند، احتمال ایجاد خارپاشنه را زیاد میکند. از آنجا که دارو و قرص ضد التهاب، درد را برای مدتی کاهش میدهد، پزشک فیزیوتراپ ممکن است به شما انجام ورزش را توصیه کند. این آمپول، به کاهش التهاب و درد پا کمک بسیاری میکند. اگر در پایان روز در کف پای خود احساس درد میکنید، از کمپرس یخ برای کاهش درد استفاده کرده و به خود استراحت دهید. آیا از درد پاشنه رنج می برید؟ اگر پاسختان مثبت است، باید بدانید که این تنها مشکل شما نیست متأسفانه بسیاری از مردم سعی می کنند نشانه های اولیه پاشنه درد را نادیده بگیرند و فعالیت هایی را که باعث به وجود آمدن این مشکل شده است را ادامه می دهند.

پوشیدن کفشهایی که از قوس کف پا و رباطها حمایت نمیکند، مانند صندلهای فلیپ فلاپ، یکی دیگر از علتهای ایجاد خار پاشنه است. خار پاشنه، درمانهای متفاوتی دارد که پزشک با توجه به میزان درد و نتایج عکسبرداری، یکی از راهکارهای زیر را همراه با استفاده از لوازم طبی، به شما پیشنهاد میکند. تمرینات ورزشی و کششی زیادی وجود دارد که برای تقویت عضله و رباطهای پا مناسب بوده و مانع از درد طولانی مدت پا میشود. همانطور که اشاره کردیم، دو نوع خار پاشنه وجود دارد که علت به وجود آمدن هرکدام از آنها را در ادامه توضیح خواهیم داد. در کف پا یک رباط ضخیم به نام فاشیای پلانتر وجود دارد. درد آن وقتی بیشتر راه میروید کاهش پیدا میکند وممکن است درد شما بعداز استراحت و یا پیاده روی دوباره بازگردد اگر درد شما بعد از یک ماه بهبود نیافت به پزشک مراجعه کنید.

درد شدید در پاشنه خود احساس میکنند، بهخصوص زمانیکه به پاشنه خود فشار میآورند؛ افراد این درد را مانند فرو رفتن سوزن در کف پا تشبیه میکنند. برای برخی افراد این سوال پیش میآید که: آیا پیادهروی برای خار پاشنه مضر است؟ اگر به تاندون آشیل، که پشت ساق پا بوده و به پاشنه متصل است، بیش از حد فشار وارد شود، خار در پشت پاشنه پا به وجود میآید. معمولا بابروز خار پاشنه درد ایجاد نمیشود اما باعث آسیب دیدگی بافتهای نرم پاشنه پا مشود . شوک ویو تراپی روش غیرجراحی ملایم و سریع کاهش درد پاشنه است. از سوالاتی که معمولا پرسیده میشود این است که خار پاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟ علائم خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه پشت پا غالباً با التهاب تاندون آشیل (تاندونیت) همراه است و درد پاشنه پا و حساسیت پشت پاشنه در اثر وارد شدن فشار به برجستگی کف پا شدیدتر میشود. شوک ویو تراپی به ویژه برای بیمارانی مفید است که از درد مزمن پاشنه رنج میبرند و درمانهای سنتی نظیر دارو، ارتوتیک، تزریق یا تن درمانی برایشان نتیجهبخش نبوده است. خار پاشنه معمولاً بدون درمان از بین می روند. خار پاشنه میتواند بین ۳ تا ۵ میلیمتر طول داشته باشد و اغلب با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست. این درد از پاشنه تا ساق پا حس میشود. درد غالباً در دور تا دور پا منتشر میشود و در اثر راه رفتن روی برجستگی کف پا تشدید میشود، چون راه رفتن روی جلوی پا فشار بیشتری را به آرنگ کف پا وارد میکند و در نتیجه پاشنه به جلو کشیده میشود و ناراحتی بیشتری ایجاد میکند. اصطلاح خار پاشنه این تصور را ایجاد میکند که با یک برجستگی استخوانی تیز در پایین پاشنه مواجه هستیم که با فرو رفتن به کف پا موجب بروز درد میشود؛ حال آن که خار پاشنهی دردناک در حقیقت پیآمد آسیب دیدن بافت نرم کف پا به شمار میرود.