درمان قطعی خارپاشنه پا در کلینیک تخصصی دکتر میر

این بیماری اگر چه عوارض شدیدی بجز درد و ناراحتی ندارد اما این درد ممکن است منجر به ناتوانی بیماری شود از اینرو باید سریعا نسبت به درمان خار پاشنه پا اقدام کرد. درد خارپاشنه با گرم شدن پا کاهش مییابد، اما پس از ایستادن طولانی مدت یا تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده مجدداً عود میکند که باید برای درمان خار پاشنه پا اقدام نمود. با استفاده از سنگ پا، تراکم کلسیم یا همان خار پاشنه در ناحیه استخوان پاشنه، کاهش پیدا کرده و کم کم برطرف می شود. با این وجود ، کفش هنگام خم شدن یا خم شدن کف پا باید دارای انعطاف باشد. رعایت این راهکار علاوه بر درمان موجب پیشگیری از وقوع این عارضه می شود.

یکی از ساده ترین راه درمان خار پاشنه، استفاده از پک های سرد می باشد، به این صورت که آن را زیر پای خود برای 10 تا 15 دقیقه رول کنید.این کار را بعد از یک روز با فعالیت شدید و احساس درد فوری انجام دهید.نکته ای که بسیار مهم است، و باید توجه کنید این است که، یخ را مستقیما به پوست خود نزنید، چرا که ممکن است، یخ زدگی در پایتان ایجاد شود.بنابراین حتما از پک های سرد استفاده نمایید. علاوه بر موارد ذکر شده ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان جهت درمان خارپاشنه به شما پیشنهاد می کنیم که از فعالیت هایی که نیاز به راه رفتن زیاد دارد خودداری نمائید، هم چنین در صورتی که اضافه وزن دارید حتماً به فکر کاهش وزن خود باشید زیرا یکی از عواملی که موجب التهاب در ناحیه خارپاشنه و کف پا می شود وارد شدن فشار زیاد ناشی از وزن زیاد فرد مبتلا می باشد.

برای کاهش درد میتوانید از استامینوفن استفاده کنید. شما میتوانید برای درمان خارپاشنه از کفیهای طبی کفش نیز استفاده کنید. شما میتوانید به منظور از طریق راه های ارتباطی که در قسمت ارتباط با ما آمده شده است با کلینیک دکتر میر در تماس باشید. فیزیوتراپیست نحوه ی راه رفتنتان را تجزیه و تحلیل میکند و سپس می تواند دوره ای از تمرینات را تجویز کند که به اصلاح عدم تعادل های موجود بپردازد این عدم تعادل ها گاهی منجر به رشد خارها میشوند. این محصول در سایزهای مختلف موجود بوده و قیمت مناسبی نیز دارند. همچنین می توانید برای اثر دهی بیشتر این گیاه، کمی روغن زیتون گرم شده به آن مالیده و روی خار پاشنه گذاشته و محل را با پارچه ای تمیز ببندید. • به پا کردن کفشهایی که اندازه پا نیستند و یا نامناسب هستند، به ویژه کفشهایی که قوس کف پا را به خوبی حمایت نمیکنند.

با این وجود ، در صورت بروز مشکلات کلیوی یا سابقه خونریزی معده و زخم ، نباید داروهای ضد التهابی مصرف کنید. درمان گیاهی خارپاشنه با گوجه فرنگی فوق العاده است و گوجه فرنگی علاوه بر مصرف خوراکی دارای خواص بی شمار درمانی است. گوجه فرنگی در بهبود درد و درمان خار پاشنه موثر است.برای کاهش درد خار پاشنه می توانید کمی آب گوجه فرنگی را در محل درد اعمال کرده و منتظر باشید که درد ناشی از آن کشیده شود. این خواص درمانی بیشتر به دلیل دانه های گوجه فرنگی است. داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی مانند ایبوبروفن میتواند به کنترل درد کمک کند. این می تواند از درد صبح و سختی جلوگیری می کند. درمان خار پاشنه پا به راحتی انجام می شود و تنها در تعداد خیلی کمی از بیماران جراحی نیاز می باشد. برای مثال افرادی با قوس کف پای غیرطبیعی، صافی کف پا یا زیاد بودن این قوس، بیش از دیگران مستعد ابتلا به خار پاشنه پا هستند.