درمان قطعی خارپاشنه پا در کلینیک تخصصی دکتر میر

این حرکتهای کششی را دست کم سه نوبت در روز انجام دهید، توجه داشته باشید که تکرار بیش از اندازه این حرکات مفید نیست. پاشنه کمی بلند: یک کفش پاشنه دار که پاشنه کمی بلند داشته باشد (ارتفاع آن بیش از ۱ اینچ نباشد) می تواند به شما کمک کند تا از فشار به پاشنه پای شما جلوگیری شود. سرما درمانی می تواند به تسکین بافت ملتهب پاشنه پا کمک شگرفی کند. پزشک تمرینات فیزیوتراپی را برای کشش ماهیچه های پشت ساق پا وکف پا به بیماران توصیه میکند تمرینات فیزیوتراپی علاوه برتمرینات کششی واستقامتی شامل درمان هایی مانند استفاده ازیخ،ماساژویامصرف داروهایی برای کاهش التهابات اطراف کف پا، لیزر درمانی ، الکترو تراپی و شاک ویو تراپی است است. دستگاه شاک ویو تراپی با کمک به بدن در ترمیم التهاب و با ضربه به ناحیه کف پا، التهاب کف پا را به خوبی درمان میکند.

درمان علائم فاشیای کف پا می تواند درد ناشی از خار پاشنه را کاهش دهد. اختلال راه رفتن زمانی است که یک بیماری وضعیت تعادل و هماهنگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین نمی توانید مانند معمول راه بروید. کفش مخصوص خارپاشنه نوعی کفش طبی است که بر اساس ویژگی های شخصی هر بیمار طراحی و ساخته می شود. همچنین بیمار باید توصیههای مربوط به مراقبت پس از عمل را به دقت رعایت کند؛ این توصیهها شامل استراحت کردن، استفاده از کیسه یخ، باندپیچی فشرده کننده و بالا گذاشتن پا میشود، به علاوه بیمار باید از پزشک سوال کند که چه زمانی میتواند وزن را روی پای عمل شده تحمیل کند.

همچنین خار پاشنه علاوه بر درد باعث التهاب زیر یا درون پاشنه پا شده و درد ایجاد شده معمولا هنگام صبح و پس از ورزش به بیشترین میزان خود می رسد. همچنین می توانید با پاره کردن مکرر پوششی که استخوان پاشنه شما را پوشانده است یا اگر دچار اختلال راه رفتن هستید، باعث ایجاد خارپاشنه شوید. همان طور که ذکر کردیم به دلیل تشکیل رسوب های کلسیمی در کف پا خار پاشنه به وجود میآید و برآمدگی های استخوانی هم راستا با پلانتار فاشیاتیس در کف پا به وجود می آورد. پد مخصوص خار پاشنه را میتوانید از داروخانهها تهیه نموده، به طور دایم در کفش خود استفاده کنید. با گذشت زمان بدن شما با ساختن بافت استخوانی اضافی به استرس پاسخ می دهد. در نهایت، اشعه ایکس یکی از رایج ترین آزمایش هایی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص خارپاشنه از آن استفاده می کنند.

در حالی که خار پاشنه را می توان با جراحی از بین برد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی درمان های غیرجراحی را برای کاهش علائم مرتبط با خار پاشنه توصیه می کنند. استراحت دادن به پاشنه پا اگر می دوید: استراحت به درد پاشنه پا کمک می کند. استفاده از کمپرس سرد یا یخ: “یخ زدن” کف پای شما می تواند به کاهش درد پاشنه پا کمک کند. تزریق کورتیکواستروئید می تواند به برخی از دردهای درد پاشنه پا کمک کند.شما باید ابتدا به پزشک ارتوپد خوب مراجعه نمایید.در ادامه ممکن است متخصص ارتوپد شما برایتان تزریق را تجویز نماید.