درمان قطعی خارپاشنه پا در کلینیک تخصصی دکتر میر

به حرکت درآوردن پا یک روش درمانی دیگر است که اغلب توسط پا پزشک توصیه میشود و به آرامی به کمک حرکات دست مفاصل را تکان میدهد تا سفتی آنها برطرف شده و بتوانند دامنه حرکات طبیعی خود را به دست بیاورند. • افزایش سن که کاهش انعطاف پذیری آرنگ کف پا و نازک شدن لایه چربی محافظ پاشنه را به دنبال دارد. برخی از افراد در هنگام استفاده از آن دچار مقداری ناراحتی میشوند اما در صورتی که به تدریج زمان استفاده از آن را افزایش دهند در نهایت نتیجه ای که به دست میآورند ارزشمند خواهد بود. به طور معمول باعث ایجاد درد مانند فرورفتن چاقو در پاشنه پا می شود. کلینیک دکتر میر با تزریق چند نوبت اوزون به بیماران ، رضایت ۹۵ درصدی آنها را گرفته است و می توانید برای همیشه از درد خارپاشنه خلاص شوید و به درمان قطعی خارپاشنه پا دست پیدا کنید.

درد خار پاشنه و کف پا از ناحیه پاشنه شروع میشود و به سمت ناحیه کمان پا منتقل می شود اگرچه این درد ممکن است فقط در ناحیه کمانی پا احساس شود. اما توجه داشته باشید که درمان های سنتی خار پاشنه پا، درمان قطعی نبوده و بیشتر به تسکین درد کمک می کنند. از آنجایی که در اکثر موارد خار پاشنه به سفت شدن و گرفتگی رباط پلانتار فاسیا ارتباط دارد چسب زدن آن میتواند باعث کاهش درد و تسریع فرایند بهبود شود. علائم خار پاشنه معمولاً صبح هنگام به این دلیل تشدید میشود که آرنگ کف پا غالباً در طول شب سفت میشود.

روی سطوح سفت بتونی با پای برهنه راه نروید. معالجه با برق یک روش درمان است که میتواند به کاهش درد حاد و مزمن کمک میکند. خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در میان دوندگان و اشخاص دارای اضافه وزن دارد، همچنین پوشیدن کفشهایی که پا را به اندازه کافی حمایت نمیکنند نیز خطر ابتلا به خار پاشنه پا را افزایش میدهد. خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در میان دوندگان و اشخاص دارای اضافه وزن دارد، همچنین پوشیدن کفشهایی که پا را به اندازه کافی حمایت نمیکنند نیز خطر ابتلا به بیماری خار پاشنه پا را افزایش میدهد. تمرینات ورزشی متعددی وجود دارد که شما میتوانید با انجام دادن آنها به کشش عضله پلانتار فاسیا بپردازید.

اگر می خواهید به طور طبیعی و با درمان خانگی خار پاشنه خود را درمان کنید، حتما باید به انجام تمرینات ورزشی مخصوص خار پاشنه همچون تمرینات ورزشی کششی کف پا، کشش تاندون آشیل و عضلات پشت پا، ماساژ کف پا با توپ تنیس و … این مشکل مخصوصا برای کسانی که به تازگی دچار بیماری خار پاشنه شده اند پیش می آید. تزریق به خودی خود کمی دردناک است و پزشک معمولاً یک ماده بیحس کننده به خود واکسن کورتیزون اضافه میکند یا قبل از تزریق، ناحیه را بیحس میکند. • تزریق: آمپول کورتیکواستروئید در بعضی موارد برای کاهش التهاب و تسکین درد تزریق میشود.