درمان قطعی خارپاشنه پا در کلینیک تخصصی دکتر میر

آمار نشان می دهد که بیش از 90 درصد از بیماران بدون عمل جراحی بهبود یافته اند. خار پاشنه : فاسیای کف پا در حقیقت ، باندی پهن در کف پا می باشد که از پاشنه پا تا نوک انگشتان پا امتداد یافته است ؛ حال آن که چنانچه فاسیا دچار التهاب شود و این التهاب تداوم یابد ؛ می تواند موجب نشت و رسوب کلیسم در نقطه پیوند فاسیا به پاشنه پا شده و به خار پاشـنه بدل گردد. الف – کشش فاسیای کف پا:یک باند پهن در کف پا و زیر انگشتان پا قرار دهید و دو سر آن را در در دست گرفته بکشید به طوری که انگشتان پا به صورت نزدیک شوند.

همچنین، دستگاه های ارتوپدی و یا استفاده از کفش های مخصوص، کمک می کند تا فشار زیاد از ناحیه پاشنه به کف پا گسترش پیدا کرده و همچنین سبب کاهش فشار در تاندون آشیل و بخش دردناک پشت پاشنه می شود. علل و عوامل خار پاشنه: چنانکه گفتیم، علّت بروز این بیماری، وارد آمدن فشار یا آسیب به بافت پاشنه پاست که به التهاب فاسیای کف پا و استخوانی شدن بستهای کف پا منجر میگردد. به همین ترتیب، در افراد ورزشکار مبتلا به خار پاشنه، کفش های ورزشی با کفی های نرم و کمکی می تواند در کاهش سوزش بافت های التهابی پاشنه کمک کند. خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در میان دوندگان و اشخاص دارای اضافه وزن دارد، همچنین پوشیدن کفش هایی که پا را به اندازه کافی حمایت نمی کنند نیز خطر ابتلا به خار پاشنه پا را افزایش می دهد. استخوان های پا در راه رفتن موجب حمایت بدن می شود و به وجود آمدن خار پاشنه در استخوان بزرگ پاشنه مانعی است که از راه رفتن صحیح جلوگیری کرده و آزار دهنده می شود.

تکیه گاه محکم پاشنه : تکیه گاه عقب کفش باید محکم باشد تا بتواند از پاشنه پا حمایت کند و مانع از غلتیدن پا به داخل یا خارج شود. همچنین به کار بردن چسب خار پاشنه پا هم یکی دیگر از روشهای مؤثر خانگی در درمان آسیبدیدگی فرد است. 1- ماساژ:یکی از بهترین راه ها برای درمان خار پاشنه، ماساژ پاشنه پا و اطراف تاندون آشیل با یک روغن گرم(روغن زیتون، سیاهدانه، کنجد، هسته قیسی، نارگیل، شترمرغ، کوهان شتر و …) است. استفاده از پد پاشنه:پد مخصوص خار پاشنه را می توانید از داروخانه ها تهیه نموده، به طور دایم در کفش خود استفاده کنید. پد مخصوص خار پاشنه را میتوانید از داروخانهها تهیه نموده، به طور دایم در کفش خود استفاده کنید. بنشینید و یک پای خود را روی پای دیگر قرار دهید. ب – کشش تاندون آشیل:بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید.

درمان از طریق یخ و اعمال آن در ناحیه پاشنه پا می تواند باعث کاهش درد و التهاب شود. همین طور با در نظر گرفتن اثر گذاری و واکنش بدن شما می توان تشخیص داد که میزان جلسات استفاده شده از شاک ویو برای درمان خار پاشنه چه میزان می باشد. چه چیزی باعث خار پاشنه می شود؟ نمک اپسوم می تواند تورم ناشی از خار پاشنه را کنترل کند و التهاب را کاهش دهد . خار پاشنه زائدهای کوچک ناشی از رسوب کلسیم در استخوان پاشنهی پاست که اغلب موارد مشکل خاصی ایجاد نمیکند؛ اما در برخی افراد با درد و التهاب همراه است.