درمان خار پاشنه

این کفیها که داخل کفش قرار میگیرند، باعث کاهش فشار به پاشنهی پا میشوند.این کفی های طبی با کنترل فشار در ناحیه پاشنه و کف پا موجب کاهش درد ناشی از التهاب غلاف چربی کف پا میشود. خار پاشنه کلسیمی است که باعث ایجاد یک برآمدگی استخوانی در زیر استخوان پاشنه می شود. الف – کشش فاسیای کف پا: یک باند پهن در کف پا و زیر انگشتان پا قرار دهید و دو سر آن را در در دست گرفته بکشید به طوری که انگشتان پا به صورت نزدیک شوند. اگر شما اضافه وزن دارید یا چاق هستند در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به التهاب غلاف پلانتار قرار دارید.

البته در رابطه با هزینه های شاک ویو می توان گفت که با توجه به مراجعه به پزشک و در نظر گرفتن میزان وخامت شما و تعداد جلساتی که قرار است تحت درمان قرار بگیرید متغیر می باشد. اگر درد ناشی از خار پاشنه شما با درمان های ساده تر مثل درمان خانگی کاهش پیدا نکرد، ترکیبی از درمان های شاک ویو، لیزر بیورزونانس، کفی طبی و ورزش درمانی می تواند به شما کمک کرده و سبب بهبودی کامل نشانگان این بیماری شود. باید گفته شوند که طبق توضیحاتی که در قسمت بالا دادیم ۳ تا ۵ جلسه درمانی احتیاج می باشد شما تا شما بتوانید نتیجه چشمگیری از روند بهبودی به واسطه دستگاه شاک ویو برای خار پاشنه خود ببینید. خار پاشنه زمانی رخ می دهد که رسوبات کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنه ایجاد می شود، فرایندی که معمولا طی چند ماه اتفاق می افتد.

وقتی رسوبات کلسیم بدن در طول مدتی چند ماهه پایین استخوان جمع شود تبدیل به خارپاشنه می شود، خارپاشنه معمولا به دلیل کشیدگی عضلات و رباط های پا، کشش پلانتار فاسیا و تکرار پاره شدن غشای پاشنه استخوانی اتفاق می افتد، طبق تحقیقات انجام شده از هر چهار نفر یک نفر دچار خارپاشنه می شود. کشش را ۵ بار روی این پا تکرار کنید ، سپس پای دیگر را بالا آورده و این حرکت را تکرار کنید . حساسیت در کف پاشنهی پا که در حالت پابرهنه، راه رفتن را سخت میکند. آیا کفی طبی برای خار پاشنه پا کمکی میکند؟

یک کفی طبی استاندارد، با اسکن کف پا و متناسب با پای هر فرد ساخته میشود و افراد باید چنین کفیای را تهیه کنند. با ادامه داشتن درد، تزریق داروهای کورتیکواستروئید در کف پا یا جراحی بیماری را درمان میکند. بیماران به راحتی میتوانند کفیهای نرم آمادهای را تهیه کنند که قابل انطباق با قوس کف پا است و از آن حمایت میکند. فیزیوتراپیست در مراحل اولیه، انجام برخی حرکات ورزشی را به فرد توصیه میکند که این ورزشها کشش عضلات خلف کف پا و غلاف کف پا را به دنبال دارد. خار پاشنه اغلب به علت فشار روی عضلات و رباط های پایه، کشش فاسیا پاستار، و پاره شدن مکرر غشایی که استخوان پاشنه را پوشش می دهد، ایجاد می شود. کفیهای زیادی در بازار به عنوان کفی طبی فروخته میشوند که این کفیها فقط ممکن است به دلیل نرم بودنشان احساس خوشایندی را ایجاد کنند ولی در واقع کفی طبی به حساب نمیآیند و کار چندانی برای خار پاشنه انجام نمیدهند.