درمان خار پاشنه

این روش زمانیکه فشارهای شدید ناشی از انجام ورزش یا کوهنوردی روی کف پا وارد شود، استفاده میشود. تمرین 1 (کشش کف پا و پشت ساق پا): بر روی یک پله یا نیمکت بوسیله انگشتان پا بایستیدبه صورتیکه پاشنه پای شما آویزان باشد تازمانیکه احساس کشش میکنید، پاشنه پای خود را پایین بیاورید. این موجها بافتهای عمیق درون فضاهای صدمهدیده را مرتعش میکنند و با تولید گرما جریان خون را در بافتها بیشتر میکند. استفاده از یخ به تنهایی نمیتواند در درمان خار پاشنه پا موثرباشد اما توصیه میشود که یخ را همراه با درمان های دیگری مانند درمان فیزیوتراپی خار پاشنه پا انجام دهید این روش معمولا برای کاهش التهابات موثراست و باعث تحریک جریان خون میشود. اگر پس از گذشت 9 تا 12 ماه، علائم خارپاشنه و درد آن کمتر نشود، با صلاحدید پزشک فوق تخصص زانو عمل جراحی جهت تسکین درد و بهبود تحرک، توصیه میگردد. به آنها توصیه می شود از انجام فعالیت هایی که باعث بدتر شدن علائم خار پاشنه می شوند خودداری کنند؛ مثل دورههای طولانی ایستادن و آهسته دویدن.

برای هر فعالیت جسمانی کفش مناسب آن را بپوشید. با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه هم می توان التهاب و در نتیجه درد خار پاشنه را کم کرد و هم فرایندهای ترمیمی برای درمان خار پاشنه را با کمک یک سیستم طبیعی و سالم فعال و تقویت کرد. برای مثال کفش هایی با اندازه نامناسب یا کفی ضعیف، ممکن است منجر به ایجاد خار پاشنه شوند. اینجاست که کفش هایی با طراحی خاص و کفی عای طبی وارد عمل می شوند. برای درمان لازم است که بیمار در مدت درمان تا جای ممکن زمان ایستادن و راه رفتن یا به عبارت دیگر زمان تحمل وزن روی پا را کاهش دهد.

کاهش وزن در درمان بیماری خارپاشنه بسیار کمککننده خواهد بود. این کفیها با استفاده از اسکن سهبعدی که از پا گرفته میشود، تهیه میشوند و برای کاهش فشار وارده بر کف پا و بازیابی راستای صحیح پا و در نتیجه عملکرد طبیعی مفاصل، تجویز میشوند. خار پاشنه در حقیقت تنها رسوب بیش از حد کلسیمی است که طی گذشت زمانی طولانی، ته استخوان کالکانئوس، که به نام استخوان پاشنه نیز شناخته می شود، تجمع پیدا می کند. این داروها تنها در موارد پیشرفته تر و زمانی که دارهای آزاد ضد التهابی موثر نباشند، تجویز میشوند. وجود خار پاشنه اغلب بدون درد است، اما در برخی موارد نیز موجب درد و ناراحتی افراد میشود. محافظ شب. استفاده از محافظ شب موجب میشود تا آرنگ کف پا شب هنگام و در زمان خواب نیر همچنان تحت کشش باشد و به این ترتیب از میزان درد صبحگاهی بیمار کاسته شود.

پزشک یا فیزیوتراپیست بر مبنای علائم، سوابق پزشکی و معاینه بالینی التهاب آرنگ کف پا و خار پاشنه را تشخیص میدهد. این پارچه را روی منطقه آسیب دیده قرار دهید و آن را با یک قطعه پلاستیکی پوشش دهید. از عوارض احتمالی جراحی پاشنه میتوان به درد مکرر عصب، درد پاشنۀ پا، بیحسی دائمی منطقه جراحی شده، گرفتگی پا، ناپایداری در حرکت، عفونت و زخم اشاره کرد. کفشهای استاندارد شوک ناشی از برخورد مداوم پاشنۀ پا به زمین را خنثی میکند نیز مناسب خواهد بود. این درد در ابتدای صبح که بیمار از خواب بیدار میشود و پای خود را بر زمین میگذارد، بسیار تند و شدید است. دقت کنید که کمپرس یخ را مستقیم برروی پوست استفاده نکنید. این کفش ها نیز درد را تسکین می دهند و درد پاشنه را کاهش میدهند. تصاویر واضحی از استخوان ها می دهد.