درمان خار پاشنه

ورزش و تمرینات اصلاحی یکی از بهترین راه های درمان قطعی بیماری خار پاشنه پا می باشد. یکی از رایج ترین تمرینات ورزشی این است که دستهای خود را روی دیوار قرار دهید و به سمت جلو خم شوید تا دیوار از بدن شما محافظت نماید. • امکان انجام کارهایی که پیش از این با درمان دارویی یا دیگر روشهای درمانی خار پاشنه ناسازگار بودند. به دلیل وجود دیگر راهها و روشهای درمانی، انجام عمل جراحی برای خار پاشنه رواج زیادی ندارد. این ماجرا در مورد آسیبهای ناشی از کشش بیش از اندازه نیز صادق است؛ زائده استخوانی به وجود آمده را خار پاشنه یا خار کالکانئوس مینامند.

پاشنه آسیب دیده را در ظرف حاوی این محلول به مدت 10 تا 15 دقیقه قراردهید و به آرامی پاشنه خود را برای کاهش فشار ماساژ دهید، سپس کمی مرطوب کننده بزنید و بخوابید. با کاهش وزن میزان فشار اعمال شده روی پا کمتر می شود و بهبود سرعت می یابد. ایستادن زیاد بر روی یک پا در مدت زمان طولانی. احتمال دارد در آزمایشهای آسیبشناختی ابتلا به اسپوندیلوآرتروپاتی مشخص شود که علائمی مشابه علائم خار پاشنه پا التهاب پلانتار فاسیا دارد. ممکن است در آزمایشهای آسیبشناختی(شامل غربالگری آنتیژنHLA B27) ابتلا به اسپوندیلوآرتروپاتی تشخیص داده شود که علائمی مشابه به التهاب رباط کف پا دارد.

حتی اگر توپ بیسبال در دسترستان نیست با یک بطری یخ هم می توانید اینکار را انجام دهید، که قبلاً آن را توضیح دادم. و اینکار را هر روز تا درمان کامل خارپاشنه تکرار کنید. یک قاشق جوش شیرین را با کمی آب گرم بصورت خمیر در آورید روی پاشنه پای خود بزنید اینکار را دوبار در روز برای یک هفته انجام دهید. درد خار پاشنه با گرم شدن پا کم می شود. اسید آلفا لینولینیک در روغن دانه کتان باعث کاهش علائم التهاب، تورم و درد می شود. همچنین سرکه سیب با خاصیتی که دارد، موجب از بین رفتن کلسیم اضافی در پاشنه پا که باعث خار پاشنه شده نیز میشود. اصطلاح خار پاشنه این تصور را ایجاد میکند که با یک برجستگی استخوانی تیز در پایین پاشنه مواجه هستیم که با فرو رفتن به کف پا موجب بروز درد میشود؛ حال آن که خار پاشنهی دردناک در حقیقت پیآمد آسیب دیدن بافت نرم کف پا به شمار میرود.

درد خارپاشنه معمولاً دردی خنجری و تیز شبیه سوزن، در زیر پا و نزدیک پاشنه پا است. بعلاوه این حرکت را می توانید در هنگامی که پای خود را در آب گرم و سرکه سیب قرار داده اید، نیز انجام دهید. جوش شیرین علاوه بر دارا بودن خواص ضد التهابی می تواند به از بین بردن کلسیم رسوب کرده در پاشنه پا که موجب ایجاد خار پاشنه شده، کمک کند. خار پاشنه به دلیل رسوب کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنه پا بوجود می آید. ۱- یک توپ بیسبال را زیر کف پا در قسمت گودی پای خود قرار دهید و با فشار آن را زیر پای خود رول کنید. استفاده از کفش های مناسب به هنگام پیاده روی و ورزش و فشار وارد نکردن بیش از حد به ناحیه پاشنه پا از اهمیت بسیار بالایی در پیشگیری از ابتلا به این عارضه برخوردار است. اما در ۹۰ درصد حالات با استراحت، مواد گیاهی و طبیعی و ورزش درمان می شود.