درمان خار پاشنه

خار پاشنه ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها برای درمان زمان ببرد. 5. پزشک معالج پیش از مداخله جراحی باید اطمینان حاصل کند که عارضه به درستی تشخیص داده شده است. ممکن است بعد از درمان به واسطه شاک ویو پزشک مورد نظر برای شما استفاده از دارو های ضد درد را توصیه کند. همچنین با در نظر گرفتن پزشکان و فیزیوتراپیست های متخصص بر طرف نمودن خار پاشنه شما را تضمین می کنیم. بعد از این که شما از درمان شاک ویو برای بر طرف نمودن خار پاشنه خود استفاده می کنید بدن شما در حالت عادی مجبور می شود که به واسطه امواجی که بر روی آن صورت گرفته و باعث افزایش یافتن میزان گردش خون در آن نواحی شده است ترمیم هایی در محل های آسیب دیده خار پاشنه به وجود آورد تا از این طریق بتواند سلول های بافتی جدیدی را ایجاد کند و با توجه به تولید کردن سلول های جدید بتواند سلول های آسیب دیده در ناحیه ای خار پاشنه را ترمیم کند.

انگشست شست را از چپ به راست روی قوس کف پای دردناک بکشید تا مناسب بودن حالت کشش را بررسی کنید؛ رباط کف پا در چنین حالتی باید سفت، مانند سیم گیتار، باشد. اما در حالت عادی اغلب بین ۳ تا ۱۰ روز ممکن است روش شاک ویو برای شما صورت بگیرد. سپس پای خود را به مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار داده و این کار را برای ۲ هفته هرروز تکرار می کنیم. در حقیقت، این تزریقات درد و تورم را در ناحیه هایی که تحت تاثیر قرار گرفته اند را کاهش می دهد. این تزریقات خارپاشنه را درمان یا رفع نمی کند، فقط به رفع درد و التهاب در پای درگیر کمک خواهد کرد. در واقع اغلب اوقات علائم خار پاشنه زمانی مشاهده میشود که این عارضه در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد شده باشد. آنان پس از مطمئن شدن از وجود این دو عارضه بررسی خواهند کرد که چرا شما مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستید و سپس برنامه درمانی را برای کاهش احتمال حملههای آتی تدوین میکنند.

طبق وخامت عارضه مورد نظر خار پاشنه ممکن است ۱۶ هفته بعد مجدداً دوره درمانی شاک ویو برای خار پاشنه تکرار شود تا از این جهت به طورکلی این عارضه بر طرف گردد. ما با در نظر گرفتن بهترین تیم حرفه ای و استفاده از بروزترین دستگاه های دنیا می توانیم فعالیت های فیزیوتراپی و شاک ویو را برای خار پاشنه شما انجام دهیم. حال ممکن است با تمامی مطالب گفته شده در بالا سوال دیگری در این رابطه ، برای افرادی که قصد دارند تحت نظر پزشک معالج خود از دستگاه شاک ویو برای رفع خار پاشنه خود استفاده کنند به وجود بیاید. به طورکلی باید گفت که در رابطه با این روش درمانی احتیاج نیست که بیمار در شرایط بحرانی و سختی قرار بگیرد و از فعالیت های روزانه خود بگذارد، بعد از روش شاک ویو فرد مورد نظر می تواند به کار های روزانه خود بپردازد و با حفظ تمرینات ورزشی گفته شده روند درمان خود را سریع تر کند.

همان طورکه گفته شد برای اینکه بتوانید روند درمان خار پاشنه خود را در نظر بگیرید باید توسط یک فیزیوتراپیست ویزیت شوید تا از این جهت با توجه به معاینات انجام شده وی تشخیص دهد که میزان آسیب دیدگی شما چقدر می باشد . سپس بعد از جلسه اول مراجعه دوم صورت می گیرد و بر طبق بهبودی حاصل شده پزشک معالج مورد نظر شما ممکن است تعداد جلساتی بین ۳ تا ۵ جلسه را برای بهبودی کامل و بر طرف نمودن خار پاشنه در نظر بگیرد. اغلب بیمارانی که از شاک ویو برای برطرف نمودن خار پاشنه استفاده کردهاند ،توانسته اند بعد از زمان ۱۳ هفته به دردهای خود خاتمه دهند.