درمان خار پاشنه پا: علت، علائم – کلینیک تخصصی درد امید

قبل از انجام تمرینات ورزشی بدن را گرم کنید و تمرینات کششی قبل از هر فعالیت داشته باشید. ❇ دردی که بعد از ورزش یا فعالیت ونه در حین ورزش و فعالیت، شدیدتر است. جنسیت: خار پاشنه در زنان بیشتر از مردان شایع است. عصر و شب نیز درد افزایش پیدا خواهد کرد و احساس درد بلافاصله پس از نشستن های طولانی مدت، بیشتر خود را نشان می دهد. ایستادن زیاد بر روی یک پا در مدت زمان طولانی. خار پاشنه مستقیما توسط فشار عضلات و رباط ها در طولانی مدت ایجاد می شود و در افراد دارای اضافه وزن و در میان ورزشکارانی که تمام مدت در حال دویدن هستند، شایع تر است. از پوشیدن کفش های کاملا تخت و بدون قوس یا با پاشنۀ بسیار بلند برای طولانی مدت خودداری کنید. اگر شما به واسطه شغلی که دارید مجبور هستید مدت زیادی بایستید چند روز مرخصی بگیرید و در منزل استراحت کنید.

قالب های بوتی ممکن است برای بی حرکت نگه داشتن پای شما و کاهش فشار مورد استفاده قرار بگیرد این کفش طبی مثل یک بوت اسکی به نظر می رسد ومی توانید برای حمام کردن آن را در آورید . معمولا فیزیوتراپیست می تواند یک سری تمرینات را برای کشش فاشیای کف پا و تاندون آشیل و تقویت عضلات پایین پا به شما بدهد. بسیاری از افراد درد خار پاشنه و پلانتار فاسیا را مانند فرو رفتن چاقو یا پین می دانند. این دستگاه مانند یک عصای بزرگ است که از طریق پا و مچ پا حرکت داده می شود.

در بسیاری از موارد یک دستگاه ارتوپدی کاربردی می تواند علل درد پاشنه و قوس را از جمله عدم تعادل بیومکانیک را اصلاح کند. در برخی موارد تزریق با کورتیکواستروئید ممکن است برای کاهش التهاب در منطقه انجام شود. البته تزریق زیست مکانیک اصلی را تغییر نمیدهد، بنابراین معمولاً ترکیبی از تزریق و پروتکلهای کششی شرح داده شده مورد استفاده قرار میگیرد. این تزریق در شکستن چرخه درد تأثیرگذار خواهد بود. در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت با علل و علائم و درمان خار پاشنه آشنا خواهید شد. در ادامه به علت خار پاشنه و علائم خار پاشنه پا و درمان درد کف پای ناشی از خار پاشنه می پردازیم. چون این درمان غیر تهاجمی است، مزایای بیشتری را در بر دارد که شامل عدم دوره نقاهت بعد از درمان، نبود زخم و عدم وجود خطر عفونت می باشد. این اتفاق معمولاً در طی چند ماه میافتد. پاهای صاف: شکل پا می تواند خطر ایجاد این وضعیت را در صورت عدم انعطاف پذیری تاندون آچیلی پا، بدتر کند.

خارهای پاشنه اغلب به علت کشیدگی عضلات و رباط های پا، کشش پلانتار فاسیا، و تکرار پاره شدن غشای پاشنه استخوانی اتفاق می افتد. علاوه بر این، با وجود پلانتار فاسیا، خطر بی ثباتی، گرفتگی عضلات پا، شکستگی استرس و تاندونیت وجود دارد. خار پاشنه بیشتر در افراد میانسال و خانمها رخ میدهد درحالیکه هیچ محدودیت سنی درابتلابه این بیماری وجود ندارد و همه افراد مستعد ابتلابه این بیماری میباشند. بیشتر مبتلایان به فاشیایتیس پلنتار که خارپاشنه دارند، شاید، به ندرت، نیاز به رفع آن داشته باشند؛ و می تواند به طور خیلی موثر بدون جراحی درمان شود. 4. این عمل جراحی به طور کامل به دلیل اصلی دامن زننده به عارضه التهاب پلانتار فاسیا نمیپردازد و به همین علت جراحی چندان تأثیرگذار نخواهد بود. این امر به دلیل شباهت زیاد علائم این عارضه با دیگر انواع درد پاشنه و مشکلات مربوط به پا میباشد.