درمان خار پاشنه پا: علت، علائم – کلینیک تخصصی درد امید

از بین رفتن حباب هایی که در فاز منفی این امواج صوتی تولید می شوند، باعث ایجاد نیرویی میشود که میتواند از نظر مکانیکی رسوبات کلسیمی در بافت های آسیب دیده را از بین ببرد. امواج شوک باعث تحریک استئوبلاست هایی می شوند که مسئول ترمیم بافت های همبند مانند تاندونها هستند. در حال حاضر شاک ویو درمانی موثرترین روش درمانی برای درمان خارپاشنه می باشد که در این روش امواج صوتی پرقدرت به پاشنه پا برخورد کرده و از طریق دز مکانیسم افزایش عروق و ایجاد التهاب کنترل شده در ناحیه به درمان خار پاشنه کمک می کند. بنابراین هر چند این داروها به صورت غیر تجویزی نیز قابل تهیه میباشند، اما بهتر است در مورد مصرف این داروها محتاط باشید و قبل از مصرف آنها حتما راهنمای دارو را مطالعه کرده و دوز مناسبی را مصرف کنید. بیشتر بیمارانی که از این روش استفاده کرده اند، گزارش داده اند که بعد از شاک ویو درمانی درد آن ها در هنگام حرکت فوراً کاهش پیدا کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو وقت ملاقات لطفا با کلینیک تماس حاصل فرمایید. باعث تولید کلاژن و همچنین افزایش عروق خونی بیشتر می شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ خار پاشنه نشت کلسیم است که باعث ایجاد یک استخوان در زیر استخوان پاشنه می شود. این درد معمولاً در اولین قدم صبح ظاهر می شود ، با ایستادن طولانی مدت ایجاد می شود و اغلب بعد از ورزش شدت می یابد. این مورد به ویژه برای اشخاصی رخ میدهد که حرفهشان ایستادن طولانی مدت را ایجاب میکند. شدیدترین ناراحتی به علت درد پاشنه پا صبح هنگام و زمان بیدار شدن از خواب شبانه یا هنگام ایستادن پس از نشستن طولانی مدت بروز مییابد و پس از چند دقیقه راه رفتن به علت کشیده شدن رباط کف پا کاهش مییابد. اگرچه ممکن است همچنان در عکسهای رادیوگرافی، خار پاشنه را ببینید، اما به محض فرو نشستن التهاب مجاور خار پاشنه، درد پاشنه نیز از بین خواهد رفت.

فاسیا در کنار رباطها (لیگامانها) و تاندونها حرکت دادن بدن را امکانپذیر میسازد. در عارضه خار پاشنه پا نوار بافتی کشیده شده از پاشنه تا پنجه، یعنی همان پلانتار فاسیا یا رباط یا آرنگ کف پا دچار التهاب میشود. نکته مهم این است که پس از تسکین و درمان درد پاشنه پا نباید حرکتهای کششی ساق پا و پلانتار فاسیا را از یاد برد و آنها را دست کم 3 تا 4 بار در هفته انجام داد تا احتمال عود کردن عارضه خار پاشنه پا به حداقل برسد. انجام حرکت کششی مخصوص درمان درد خار پاشنه پا نیز به اندازه کشش عضله ساق پا مفید است و علائم اکثر بیماران را تسکین میدهد. نرمشهای کششی. انجام نرمشهایی که موجب کشیده شدن عضله ساق پا میگردند در تسکین درد و تسریع بهبود مؤثر خواهد بود. نحوه انجام حرکت به این صورت است که زانو را صاف نگه میدارید تا عضله گاستروکنمیوس، یعنی همان عضله دچار گرفتگی و انقباض، کشیده شود.

انجام مرتب تمرینات کششی تا زمانی که درد از بین برود نیازمند ارادهی قدرتمندی است ولی این کار اهمیت بالایی دارد. خار پاشنه زمانی ایجاد میشود که فرد علائم اولیه مانند درد پاشنه را نادیده بگیرد. فشار تکراری بر عضلات و رباط های شما در پا و پاشنه می تواند منجر به خار پاشنه شود، رسوب کلسیمی در پاشنه پا به وجود می آید که می تواند باعث ایجاد درد شود. شاک ویو درمانی همچنین با از بین بردن رسوبات کلسیمی و با معکوس کردن شرایط متابولیکی بحرانی در رشته های ماهیچه ای که باعث ایجاد تنش و حساسیت در آن ناحیه شده بود، موجب می شود که رسوب کلسیم ایجاد شده در خار پاشنه پا از بین برود. علل رایج پاشنه شامل تشکیل شدن بافت هماتومی در پاشنه، آرتریت، کفش هایی که برای پا نامناسب هستند، اثرات اضافه وزن، استفاده از کفش هایی با حداقل حمایت راه رفتنی که باعث فشار بیش از حد بر استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب اطراف شود.