درمان خار پاشنه پا: علت، علائم – کلینیک تخصصی درد امید

شاک ویو یک دستگاه است که در ارتوپدی، فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی، اورولوژی و دامپزشکی و درمان خار پاشنه مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً انجام هیچ آزمایشی ضرورت ندارد و عارضه بر مبنای سابقه پزشکی بیمار و معاینه صورت گرفته تشخیص داده میشود. شما میتونید کفش طبی مخصوص خار پاشنه رو با تجویز پزشک و به صورت سفارشی تهیه کرده و مورد استفاده قرار بدید تا این مشکل به تدریج برطرف شود. بعد از انجام جراحی خارپاشنه، ممکن هست چندین هفته طول بکشه تا شما بتونید به طور طبیعی و با درد کمتری در پاشنه پا؛ راه بروید. بنابراین، در بلند مدت به خوبی درمان های خانگی نیست.

آزمایش های پیش از جراحی یا آزمایش هایی برای تعیین گزینه های مطلوب لازم است. استفاده از پد مخصوص خار پاشنه هم میتونه در کاهش درد و ناراحتی ناشی از خارپاشنه در هنگام راه رفتن و انجام فعالیتهای رومزه موثر باشه. از جمله عوارضی که ممکن هست بعد از این جراحی ایجاد بشه، آسیب عصبی هست، علاوه بر این ممکنه خارپاشنه بعد از جراحی مجددا ایجاد بشه. درد معمولا در طول فعالیت احساس نمی شود، بلکه فقط پس از قطع حرکت و در شروع حرکت احساس می شود. زیرا فشار اضافی و زیاد میتونه باعث درد و ناراحتی بیشتر در پاشنه پا بشه. این پاشنه میتونه به کاهش فشار و درد پاشنه پا کمک کنه. پزشک نقاط حساس و دردناک کف پا را هنگام معاینه بررسی میکند تا با تعیین محل درد به علت خار پاشنه پا پی ببرد.

• همچنین با افزایش سن، میزان انعطافپذیری فاشیای پاشنه کمتر شده و لایۀ چربی محافظ پاشنه نازکتر میشود. هر کدام از این تمرینها میتواند شدت درد ناشی از خار پاشنه را کاهش دهد و همچنین از شدیدتر شدن التهاب فاسیای پلانتار و بزرگ شدن خار پاشنه جلوگیری کند. روغن ضد درد یک روغن با طبیعت گرم است که بعد از ماساژ بر روی پوست، جریان خون را افزایش داده و موجب کاهش التهاب نواحی که دچار درد هستند می شود. خار پاشنه : فاسیای کف پا در حقیقت ، باندی پهن در کف پا می باشد که از پاشنه پا تا نوک انگشتان پا امتداد یافته است ؛ حال آن که چنانچه فاسیا دچار التهاب شود و این التهاب تداوم یابد ؛ می تواند موجب نشت و رسوب کلیسم در نقطه پیوند فاسیا به پاشنه پا شده و به خار پاشـنه بدل گردد. این است که این روش بدون عوارض می باشد و در زمان بسیار کوتاهی می توانند بهبودی خود را به دست آورند.

در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید، باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید یا قبلا از داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی استفاده کردهاید و نتیجه نگرفتید، میتوانید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا داروی جایگزین مناسبی را برای درمان خار پاشنه شما تجویز کند. درد ایجاد شده توسط خار پاشنه معمولا به علت فشار نامساوی و ضعف در تکیه گاه بودن قوس پا ایجاد میشوند. این درد هنگامی که صبح و پس از بیدار شدن روی پای خود میایستند، ایجاد میشود و سپس به درد خفیفی تبدیل میشود. بهتر است پارچه نازکی را دور کیسه یخ بپیچید تا پوستتان سرما زده نشود.در روش ماساژ با یخ، آب داخل یک لیوان پلی استایرن منجمد میشود، هنگام استفاده اندکی از لبه لیوان بریده میشود تا بتوان پا را با یخ ماساژ داد؛ با ذوب شدن بیشتر یخ، بخش بزرگتری از لیوان را پاره کنید.