درمان خار پاشنه پا: علت، علائم – کلینیک تخصصی درد امید

بدین طریق از وقوع آسیب های بعدی جلوگیری میکنند. شوک ویو تراپی امواج شوکی متمرکز را از طریق قطعهای دستی به ناحیه دردناک منتقل میشوند. این امواج فرایند ترمیم را سرعت می بخشند. شاک ویوها مکانیکی اند و الکتریکی نیستند؛ امواج صوتی قابل سمع و کم انرژی هستند که با افزایش جریان خون به ناحیه آسیب دیده کار می کنند. دستگاه شاک ویو تراپی با کمک به بدن در ترمیم التهاب و با ضربه به ناحیه کف پا، التهاب کف پا را به خوبی درمان میکند. درمان با شاک ویو تراپی یک روش غیرتهاجمی درمانی است که با تشکیل عروق خونی و ایجاد جریان بیشتری از مواد مغذی به ناحیه آسیب دیده، به پاسخ ترمیمی بدن کمک میکند.

برای استفاده از این روش برای درمان خار پاشنه، یک تزریق دقیقا در بالای محل التهاب خار پاشنه صورت می گیرد. برای انجام تزریق ، پزشک معمولاً داروی بی حسی را برای کاهش هرگونه ناراحتی در محل تزریق استفاده می کند. انجام حرکات کششی قبل و بعد از جلسات تمرینی از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین حرکات کششی شامل خم کردن پا و کشیدن ساق است. حرکات کششی نشسته نیز ممکن است با استفاده از بندهای کمکی برای کشیدن بالای پایتان به سمت بدن امکان پذیر باشند. همهی افراد ممکن است به خارپاشنه مبتلا شوند با این حال گروههای خاصی از افراد در خطر بیشتری برای ابتلا به این عارضه قرار دارند. برای شناخت بیشتر بیماری خار پاشنه، علائم و علل ابتلا به آن و همچنین روش های درمان می توانید از مقاله خار پاشنه: علائم، علت و درمان قطعی استفاده کنید. همچنین در کلینیک پا برای درمان خار پاشنه کفی و صندل طبی با روش اسکن سه بعدی مخصوص هر بیمار ساخته میشود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی روش های درمان خارپاشنه و یا رزرو نوبت در کلینیک سلامت امید با شماره تلفن های ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تماس حاصل فرمایید. در بیشتر موارد، برای متوقف کردن درد و از بین بردن آسیب، خار پاشنه نیازی به جراحی یا عمل های تهاجمی ندارد.همیشه نیاز به درمانهای محافظتی وجود دارد. تجربه فوری تسکین درد بعد از هر جلسه، چیز رایجی است و برای به حداکثر رساندن تاثیرات درمان، به هر سه درمان نیاز است. روش اندوسکوپیک، برشهای کوچکتر و دوره درمانی کوتاه تری را نسبت به روشهای باز دارد. بسته به شرایط خاص، پزشک به شما یکی از این دو روش را پیشنهاد خواهد کرد. فاشئیت پلنتار یا خار پاشنه حدود ده درصد ضایعات دونده ها را تشکیل می دهد و در حدود ده تا پانزده درصد تمام مشکلات پا مربوط به خارپاشنه می باشد. افرادی که مشکلات کلیوی دارند، درست مانند افرادی که زخم و خونریزی از معده دارند باید از استفاده از این داروها خودداری کنند.

اگر مشکل کلیه، زخم معده یا خونریزی معده دارید، قبل از استفاده از این داروها با پزشک خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که بهترین مربیان را برای ورزشهای مختلف انتخاب کردهاید، همیشه قبل از هر فعالیت گرم کنید و به یاد داشته باشید بهآرامی قدم بردارید. پزشک ممکن است فعالیت هایی را که برای هدف قرار دادن بیشتر فاشیای پلانتار طراحی شده اند، توصیه کند؛ و اغلب این فعالیتها هنگامی که قبل از انجام فعالیتهای سخت روزانه انجام می شوند، بیشترین تاثیرگذاری را دارند. فعالیتهای کششی برای فاشیای پلانتار و عضلات ساق می تواند عضلات پا را به حالت استراحت دربیاورد. این عارضه به دلیل رسوبات بیش از حد کلیسم در ناحیه پاشنه پا و در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد میشود. خار پاشنه به دنبال عکس برداری از کف پا تشخیص داده میشود و به صورت یک زائده استخوانی تیز در محل اتصال رباط پلانتار فاسیا به پاشنه پا مشاهده میگردد.