درمان خار پاشنه پا: علائم و علت – کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

البته اقدامات فوق الذّکر – به جز داروهای شیمیایی و جرّاحی – هم مورد تایید ما هستند؛ امّا میزان اثربخشی آنها کمتر از روش هایی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. البته اقدامات فوق الذّکر – به جز داروهای شیمیایی و جرّاحی – هم مورد تایید ما هستند؛ امّا میزان اثربخشی آنها کمتر از روشهایی است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم: خار پاشنه یک درد سرد است. مچ پای انسان مرکب از هفت استخوان است که بزرگترین آنها، استخوان پاشنه است. به نقل از بیتوته مچ پای انسان مرکب از هفت استخوان است که بزرگترین آنها، استخوان پاشنه است. با آن که گفتیم که خار پاشنه حاصل رسوب غیر طبیعی کلسیم در استخوان پاشنه است و علی القاعده انتظار میرود که مصرف غذاهای حاوی کلسیم، بیماری را تشدید کند؛ امّا به نحو جالبی، مصرف خوراکی کلسیمهای طبیعی، شدّت بیماری را کم و آن را به تدریج درمان میکند.

5- استفاده از کلسیم های طبیعی:با آن که گفتیم که خار پاشنه حاصل رسوب غیر طبیعی کلسیم در استخوان پاشنه است و علی القاعده انتظار می رود که مصرف غذاهای حاوی کلسیم، بیماری را تشدید کند؛ امّا به نحو جالبی، مصرف خوراکی کلسیم های طبیعی، شدّت بیماری را کم و آن را به تدریج درمان می کند. در قسمت پاشنه ی پا یک زائده ی استخوانی شکل می گیرد، که اصطلاحا به آن خار پاشنه می گویند.خار پاشنه از رایج ترین ناهنجاری های مربوط به پا می باشد که عمدتا با درد، التهاب و احساس سفتی در ناحیه ی پاشنه ی پا همراه است.روش های درمانی گوناگونی برای رفع این عارضه وجود دارد.درمان خار پاشنه با روش های گیاهی از معمول ترین روش های درمانی می باشد، که با استقبال بی نظیری از سوی عوام مردم روبه رو است.در این مقاله به تفصیل به بررسی دلایل ایجاد، علائم، پیش گیری خار پاشنه و هم چنین چندین روش گیاهی برای درمان آن پرداخته شده است.

جهت دسترسی به بخشهای مختلف این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. پشتی کفش مخصوص خارپاشنه باید به اندازه کافی محکم و سفت باشد تا از حرکت مچ پا جلوگیری نماید. پوشیدن کفشی که اندازه نباشد یا نامناسب باشد، به ویژه کفشهایی که از قوس کف پا حمایت نمیکند. اگر بیمار اضافه وزن داشته باشد، کاهش وزن تسکین علائم ناشی از التهاب رباط کف پا را در پی خواهد داشت. درمان با لیزر سرد مؤثرترین درمان برای التهاب تاندون است چون ترمیم بافت را در سطح سلولی (نظیر غضروف) تحریک میکند. اگرچه این روش درمانی یک روش پرهزینه است. 3- حجامت یا زالواندازی:انجام این دو کار با کاهش سریع التهاب در پاشنه پا، اثر بسیار عالی در از بین رفتن بیماری دارد.

فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی بر مبنای علائم خار پاشنه پا، سوابق پزشکی و معاینه بالینی التهاب رباط کف پا و خارپاشنه را تشخیص میدهد. 2- گرم نگه داشتن موضعی:پیشنهاد ما آن است که به جای استفاده از پدهای معمول، تکّه ای پشم در کفش خود و زیر پاشنه پا قرار دهید و اثرات درمانی فوق العاده آن را مشاهده کنید. در درمان خارپاشنه موثر است. کفش طبی برای خار پاشنه پا، از دیگر روشهای درمان است. به همبن منظور بهتر است برای حصول نتیجه بهتر ورزش های ذکر شده زیر نظر متخصص فیزیوتراپی انجام گیرد. بیماری خار پاشنه پا تا زمانی که ایجاد علائمی مانند درد پاشنه پا و ناراحتی برای بیمار نکند نیازی به درمان ندارد. بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید.