درمان خار پاشنه پا: علائم و علت – کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

این درد بهخصوص هنگام راهرفتن و دویدن بیشتر خود را نشان میدهد. شما می توانید یک تکه یخ را داخل کیسه قرار داده و آن را روی پاشنه پای خود ماساژ دهید. توصیه می شود از پد های پاشنه پا و ارتز در کفش خود استفاده کنید تا به فشار متعادل روی پاهای خود کمک کنید. داروهای ضد التهابی به تجویز دکتر ارتوپد خوب می توانند به شما در تسکین درد پا و خار پاشنه و درمان قطعی آن کمک کنند. با این وجود ، در صورت بروز مشکلات کلیوی یا سابقه خونریزی معده و زخم ، نباید داروهای ضد التهابی مصرف کنید.

اگر مشکل کلیه یا سابقه خونریزی معده و زخم دارید ، نباید از داروهای ضد التهاب استفاده کنید. اگرچه استامینوفن هم ممکن است به تسکین درد کمک کند ، اما مانند داروهای دیگر خاصیت ضد التهابی ندارد. این داروها می توانند با کاهش التهاب بافت کف پا ، به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کنند . شاک ویو خار پاشنه همچنین با از بین بردن رسوبات کلسیمی و با معکوس کردن شرایط متابولیکی بحرانی در رشته های ماهیچه ای که باعث ایجاد تنش و حساسیت در آن ناحیه شده بود، موجب می شود که رسوب کلسیم ایجاد شده در خار پاشنه پا از بین برود.

درمان خار پاشنه عبارتند از فیزوتراپی، تزریقهای موضعی و ضدالتهابی که این تزریق میتواند کورتون یا روش پی آر پی باشد که گاهی نیاز به چندین بار تزریق هست. شما میتوانید به منظور دریافت نوبت از طریق راه های ارتباطی که در قسمت ارتباط با ما آمده شده است با کلینیک دکتر میر در تماس باشید. ولی در واقع بهترین درمان خانگی برای خار پاشنه ماساژ یخ و ماساژ با استفاده از یک بطری آب معدنی یخ زده می باشد ،و البته نیاز به دستگاه شاک ویو تراپی ، لیزر و کفی طبی اغلب جز جدانشدنی درمان خار پاشنه می باشد.

در اینجا هفت روش برای درمان قطعی خار پاشنه پا را در اختیارتان قرار میدهیم تا به شما در تسکین و بهبود درد کمک کند. سرما می تواند به تسکین بافت پاشنه پا ملتهب کمک کند. کمک کنند. زیرا فشار زیاد می تواند باعث درد و ناراحتی شود. این فرایند در طول زمان و به دلایل مختلفی ایجاد میشود و بیشتر بر اثر فشار عضلات و تاندونها، کشش عضلات کف پا و از بین رفتن غشای استخوان پاشنه بروز میکند. کفشهای ورزشی طبی که کاملاً اندازهی پا باشند و با خوبی پاشنه و قوس کف پا را در بر بگیرند و از طرفی فشار واردشده به کف پا را کنترل کنن بهترین گزینه برای خار پاشنه هستند.