درمان خار پاشنه پا: علائم و علت – کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

البته این زمان نیز بستگی به وخامت اوضاع شما در رابطه با خار پاشنه دارد و برای اینکه بتوانید اثر بخشی بهتری در این زمینه داشته باشید باید طبق توصیه پزشک معالج خود جلسات درمانی را پشت سر بگذارید تا این درمان بتواند برای برطرف نمودن خار پاشنه تاثیر به سزایی داشته باشد واز این جهت بهبودی کامل نصیب شما شود و درد های حاصل از خار پاشنه برطرف گردد. تکنولوژیهای بسیار پیشرفته ای از دستگاه شاک ویو وجود دارد که می تواند تاثیر بهتری بر روی افراد مختلف و بهبود بخشی خار پاشنه آن ها داشته باشد. در مطالب بالا پیشگیری های لازم برای به وجود آمدن خار پاشنه را در نظر گرفتیم تا بتوانید با رعایت کردن آن ها از ایجاد خار پاشنه جلوگیری کنید.

بر خلاف دیگر روش های تزریقی ، تزریق اوزون هیچ عوارض جانبی را برای بیماران به همراه ندارد و نتایج آن دائمی است. • درد پاشنه با برداشتن نخستین گامها تشدید میشود و با انجام فعالیت به موازات گرم شدن بهبود مییابد. اما به طورکلی طبق نظریه پزشکان ۳ تا ۵ جلسه برای درمان و بهبودی کامل پیشنهاد میشود تا ازین طریق بتوانید درمان خود را انجام دهید. اما لازم است بدانید طبق گفته پزشکان و تجربیاتی که این افراد بر روی بیماران خود داشتند برای درمان خار پاشنه بیشتر از ۱ جلسه نیاز می باشد تا از این جهت بتوان نتیجه درمان را مشاهده کرد. سپس تصمیم میگیرند که تعداد جلسات درمان خود را کامل کنند تا بتوانند بهبودی کامل را داشته باشند.

آنان پس از مطمئن شدن از وجود این دو عارضه بررسی خواهند کرد که چرا شما مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستید و سپس برنامه درمانی را برای کاهش احتمال حملههای آتی تدوین میکنند. باعث خم شدن ناحیه توپکی شکل پا نشود. شدت درد خار پاشنه در ابتدای صبح، بعد از بیدار شدن و نیز بعد از استراحت، بیشتر است و با راه رفتن کم می شود. همچنین شما باید با استفاده از مراقبت های بعد از شاک ویو درمان خود را تثبیت کنید تا دوباره مشکل خار پاشنه برای شما به وجود نیاید. در همین راستا پزشک معالج شما می تواند با در نظر گرفتن تمرینات کششی و تقویتی به شما آموزش دهد تا بتوانید برای بهبودی بیشتر تلاش کنید و نتیجه این روش را در بلند مدت ببینید و شاهد بهبودی خار پاشنه خود باشید.

البته بهتر است بدانید که میزان فاصله بین این جلسات بستگی به نظریه پزشک مورد نظر شما دارد. باید گفته شوند که طبق توضیحاتی که در قسمت بالا دادیم ۳ تا ۵ جلسه درمانی احتیاج می باشد شما تا شما بتوانید نتیجه چشمگیری از روند بهبودی به واسطه دستگاه شاک ویو برای خار پاشنه خود ببینید. باید گفته شود که میزان وخامت خار پاشنه شما تاثیر به سزایی بر روی تعداد جلسات استفاده شده از شاک ویو دارد تا بتواند تاثیر بهتری بر روی درمان شما بگذارد. مقداری برگ کلم را روی شعله کم قرار دهید تا نرم شود. فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی بر مبنای علائم خار پاشنه پا، سوابق پزشکی و معاینه بالینی التهاب رباط کف پا و خارپاشنه را تشخیص میدهد.