درمان خار پاشنه پا: علائم و علت – کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

با بالا رفتن سن غضروف و رباطهای پا دچار تحلیل رفتگی میشوند و استخوانها شروع به ساییدگی روی هم خواهند کرد و بدن برای جبران این وضعیت به ساخت زائدههای استخوانی میپردازد. این تمرین کششی به کاهش درد کمک می کند زیرا سردی به عنوان یک بی حس کننده موضعی عمل می کند. هدف از برنامهی درمانی، کاهش التهاب بافت نرمی است که به پاشنه پا متصل است، تا بدین ترتیب بتوان عملکرد و همچنین وضعیت پا را به حالت عادی بازگرداند. با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه می توان التهاب را کم کرد. تجویز این کفی ها توسط فیزیوتراپیست یا پزشک انجام می شود. در طول این مدت، از هر حرکتی اجتناب کنید. پاهای خود را کمی از هم فاصله دهید، به طوری که یک پا جلوتر از پای دیگر باشد و هر دو زانوی خود را خم کنید اما باید سعی کنید تا جای ممکن پاشنهی هر دو پا را روی زمین نگه دارید .

خار پاشنه یک دردسر است. همچنین ممکن است متخصص ارتوپد برای مراحل بعدی درمان، شما را به فیزیوتراپیست معرفی کند. چون این درمان غیر تهاجمی است، مزایای بیشتری را در بر دارد که شامل عدم دوره نقاهت بعد از درمان، نبود زخم و عدم وجود خطر عفونت می باشد. کشش را ۵ بار روی این پا تکرار کنید ، سپس پای دیگر را بالا آورده و این حرکت را تکرار کنید . در این هنگام انجام هرگونه فعالیت همراه با وزن و کشش کف پا نیز برای فرد مشکل ساز خواهد بود. نوشیدن این محلول دو بار در روز برای بهبود سریع مفید است. از این درمان یک بار در روز تا زمانی که از درد رهایی پیدا کنید، استفاده کنید. این کار را حداقل 5 دقیقه انجام دهید و حداقل 3 بار در روز تکرار کنید.

25 ست و 2 تا 3 بار در روز انجام دهید. این کار را برای حدود 20 ثانیه انجام دهید. با کاهش التهاب بافت ، این داروها می توانند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کنند. استفاده از طب سوزنی با روش های تن و تانگ و با شیوه های چینی موجب درمان و کاهش درد خار پاشنه در تعداد زیادی از بیماران خار پاشنه می شود. استفاده از طب سوزنی با روش های تن و تانگ و با شیوه های چینی موجب درمان و کاهش درد خار پاشنه در تعداد زیادی از بیماران خار پاشنه می شود . کشش کف پا و عضلات ساق پا برای کاهشدرد پاشنه و بهبود عملکرد پا و کاهش فشار وارده با فاسیتپلانتار بسیار ضروری است. این ورزش به کشش عضلات ساق پا کمک می کند.

پاشنه آسیب دیده را در ظرف حاوی این محلول به مدت 10 تا 15 دقیقه قراردهید و به آرامی پاشنه خود را برای کاهش فشار ماساژ دهید، سپس کمی مرطوب کننده بزنید و بخوابید. بستن پا با چسبهای ورزشی مخصوص یا همان Taping ، که به کاهش فشار وارده بر فاسیتپلانتار کمک میکند و بنابراین موجب تسکین درد میشود. درمان خار پاشنه پا ممکن است شامل کاهش وزن برای کاهش فشار از مفاصل باشد. شاک ویو درمانی فناوری است که به بهترین شکل در افراد دارای خارهای استخوانی مزمن اثر بخش است. درمان با کریولتوسنتور یک گزینه درمانی کارآمد برای افراد مبتلا به خار پاشنه می باشد.سونوگرافی کرایول ترکیبی از کاربرد انرژی الکترومغناطیسی و سرما درمانی برای تسکین درد است.